YAZAR HABERKörfez Belediyesi çözüldü
Körfez Belediyesi çözüldü
27.11.2016 11:16:42 Tarihinde Eklenmiştir. 

 

Körfez Belediyesi'nde bildiğiniz gibi meslektaşlarımız önceden sorun yaşıyorlardı.

Rayiç bedellerini almak, ve ya diğer konularda bilgi almakta sorunlar yaşanıyordu.

Tanıdığı olan varsa alıyordu eğer bir tanıdık yoksa gayrimenkulün sahibini getirmek zorunda kalıyordu meslektaşlarımız. Geçtiğimiz hafta bizzat Körfez belediye Başkan Yardımcısı Selahattin Kabadayıoğlu ile görüştüm.

Kendisine sorun ve sıkıntıları anlattım. Odamıza kayıtlı olan meslektaşlarımız nasıl belediye çalışanlarına saygı gösteriyorsa, aynı saygıyı da meslektaşlarımızın bekleme hakkı oldğunu kendilerinde anlattım. Selahattin Bey'in ilgisine çok teşekkür ediyorum.

Gerçekten ilgilendi konumuzla. İlgili birimin müdürü ile görüşme yaparak bizimle görüşmesini sağladı.

Müdüre hanım ile görüşmemizde Odamızın Körfez Bölgesi Başkan yardımcımız Elfaz Ocak ta hazır bulundu.

Müdüre hanım rayiç bedelleri önüne gelenin almasında büyük sıkıntılar yaşandığını. Konuyla ilgili davalar olduğunu söyledi. Tabi bizde anlayışla karşıladık.

Bizim odamıza kayıtlı meslektaşlarımızla hiçbir sıkıntı yaşanmayacağının sözünü verdik. Meslektaşlarımız oda sicil kayıt numaralarını ibraz ederek işlemlerini yapabilecekler. Müdüre Hamım ayrıca Kocaeli Emlakçılar Odasının Hazırlayacağı İş takip sözleşmesiyle oda üyelerimizin rayiç ve bilgi alabileceğinin sözünü verdi. Biz de körfez belediyemizle olan sorunun çözülmesine çok memnun olduk. Meslektaşlarımız bu belgeleri odamızdan ve Körfez Bölge Sorumlumuz Tresmo Adress Emlak'tan alabilirler.

Bu konuyla ilgili bize değerli vaktini ayıran öncelikle Körfez belediye başkan yardımcısı Selahhatin Kabadayıoğlu’na ve meslektaşlarımıza bu konuda yardımcı olacak olan birimlere ve yöneticilerine şimdiden  Kocaeli Emlakçılar odamız adına Teşekkür eder, saygılarımı sunarım.

 

Bu ikiliye dikkat..!

Körfez ile başladık. Körfez ile devam edelim. Ben sektörde bulunduğum on iki yıldır. Birçok meslektaşımla tanıştım. Körfez ilçesinde meslektaşlarım benim için bambaşka. Benim mahallem olmasından dolayı sanırım. Benim bu mesleğe İzmit’te başlamama rağmen her daim körfez şubemiz komşularım için hazır bulundu. Körfez ilçesinde bu mesleği icra eden bir ikili var ki aman aman böyle güzellik yok. O kadar tatlılar, samimiler, dürüstler ve sıcaklar ki anlatılmaz yaşanır boyuttalarda.En önemli  kısmı ise bunlar Kardeşler. Neden önemli dedimEtrafımdaki insanlardan hiç bu kadar iyi anlaşabilen abi kardeş görmedim ve duymadım da ondan. Allah nazardan saklasın. Bu samimiyet kardeşlik hiç bozulmasın. Bir ömür daim olsun inşallah.

Bu ayrılmayan ikili benim yıllar önce tanıştığım, kendilerini örnek aldığım, Kocaeli Emlakçılar odası kurulum ve kongre süreçlerinde büyük destek ve emek veren, İki güzel meslektaşım, abim Körfez ilçesinde Tresmo Adress Emlak’ın sahipleri Yılmaz ve Elfaz Ocak kardeşler.

Körfeze yolu düşen meslektaşlarımın uğramasını önemle rica ediyorum. Hem bu vesile ile  Körfez halkına da güvenecekleri bir kapının daha adresini göstermiş olmak istiyorum. Şahsım adına bu ağabeylerime kefilim. Başarılarının devamını diliyorum ve bu örnek kardeşliği bize gösterdikleri için de kendilerine minnettarım. Allah sizi ayırmasın.

 

Bu hafta Ankara da Meclis'teyiz…

Kocaeli emlakçılar odası başkanım ve yönetim kurulumuzla beraber Ankara da milletvekillerimizi ziyaret edeceğiz. Odamıza hayırlı olsun ziyaretine gelen vekillerimizi bizlerde ziyaret ederek bilgi alış verişinde bulunacağız. Mesleğimiz ve meslektaşlarımız için neler yapabiliriz, daha fazla nasıl yardımcı olabiliriz ya da hazırladığımız projeleri hayata geçirirken ilimizin vekillerine de bilgi aktaracağız. Bakalım neler olacak. Önümüzdeki haftalarda Hep beraber göreceğiz.

 

Az konuş çok iş yap…

Başından beri söylediğimiz az konuşup çok iş yapmak. Bunu herkes biliyor. Yeni kurulan bir odamız var. Kendi kendini bir yerlere koyan burnu kaf dağında olan bir o kadarda çok insan var. Bilgi alış verişi yapalım diyorlar. Bizim odamızın kapısı herkese açık. Benim bildiğim yeni  kurulan odaya önce hayırlı olsun a gelinir, ondan sonra da oda yönetimini gelmesi beklenir. Süreci en yakından takip edenlerden biriyim. Daha odamıza hayırlı olsuna gelmeyen meslektaşlarımız ve STK'larımız var. Nedense en çok ve boş konuşanlar da onlar. Anlamış değilim.

 Diğer illerden bile tenezzül edip gelmeyen başkanlar bile konuşup duruyor. Bizim meslektaşlarımızda buna izin veriyor. İnanın ŞAŞKINLIKLA izliyorum. Amaç ne acaba bekleyip göreceğiz. Kimler neyin reklamının peşinde bakalım. Temennim kısa zamanda yanlışlarını anlayıp meslekleri için çalışmalarıdır.

Benden bu hafta bu kadar. Önümüzdeki Hafta bizi güzel işler bekliyor. Sağda solda konuşanlar. Gelin odada konuşunda bari bir işe faydanız olsun. Saygılarımla bol kazançlı haftanız olsun.

 

 

 

Bu Haber 1670 Görüntülenmiştir
Ekleyen Yazarın Mail Adresi : info@demokratkocaeli.com
YORUMLAR
İsim Soyisim
E-Posta
Yorumunuz
DİĞER HABERLER :
Çok yakında…
Örneğe ihtiyacımız yok…
Sayın Güzeloğlu’nun odamızı ziyareti
2016‘dan KALANLAR…
Yakından takip uzaktan yapılmaz