Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert
TARİH 26.03.2019 SAAT 22:10:26
Advert
 
Advert Advert Advert

KOÜ Tıp'tan sağlık ordusuna 200 yeni hekim

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde öğrenimini tamamlayan yeğeni Ayşenur Babaoğlu’nun mezuniyet törenine katıldı
KOÜ Tıp'tan sağlık ordusuna 200 yeni hekim Galeri

Arif BULUT  - KOCAELİ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin mezuniyet töreni önceki gün Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. 18’inci dönem mezunlarını veren Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 200 öğrenci mezun olma sevinci yaşadı. Törene mezuniyet heyecanı yaşayan yeğeni Ayşenur Babaoğlu’nu yalnız bırakmayan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yanı sıra Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu, KOÜ Rektörü Prof. Dr. Saddettin Hülagü, Tıp Fakültesi Dekanı Zafer Utkan, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, Vali Yardımcısı Ahmet Büyükçelik, eski Rektör Prof. Dr. Sezer Komsuoğlu, akademisyenler, öğrenciler ve veliler katıldı.  


GÜVENİMİZ TAM

Törende ilk konuşmayı, fakülte birincisi İpek İzgin yaptı. İzgin, “6 yıl önce heyecanla başladığımız okulumuzdan bugün kendine güvenen hekimler olarak ayrılıyoruz. Kendimizden büyük fedakârlık yaparak bugünlere geldik. Bazı tıp fakültelerinde hocalarını göremeden stajlarını bitiren öğrencilere oranla donanımlı hocalarımızdan önemli eğitim ve tecrübe elde ettik. Bizlerin görevi hekimlik yapmaktır. Bu zorlu yolda, yolumuzu aydınlatan değerli hocalarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum. Aynı zamanda 6 yıl boyunca sevinci ve hüznü bir arada yaşadığım arkadaşlarıma ve aileme de teşekkür ediyorum” dedi. 


İLK 15 ARASINDA 

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan ise, "1999 depreminin ardından bu yerleşkeyi hayata geçiren Prof. Dr. Baki Komsuoğlu’nu rahmetle anmak istiyorum. Bugün tıp fakültemiz ülkemiz tıp fakülteleri arasında ilk 15 ve dünyada ilk 1000 içerisindedir. Siz değerli velilerimizin bugünkü duygularının çok farklı olduğunu da biliyorum. Evlatlarınızla gurur duyabilirsiniz. Bizler kaliteli bir yaşam için kendi yaşamımızdan feragat edebiliyoruz. Öğrencilerimize yalnızca bilimsel bilgiyi değil topluma karşı nasıl duyarlı olunması gerektiğini de öğretiyoruz. Bundan sonraki yaşamınızda hepinize başarılar diliyorum” dedi.


PARMAKLA GÖSTERİLİYORUZ 

Utkan’ın ardından konuşan Rektör Prof. Dr. Sadettin Hülagü de, "Bugün mezun olan hekim arkadaşlarım kutlu bir mesleğin mensubu olarak ülkemizin dört bir yanında hizmet verecek. Geçmişten günümüze tıp eğitiminden tutun da uygulamalara kadar büyük değişim ve gelişimler yaşadık. Değişmeyen tek şey doktor olmanın gurur ve zorluğudur. Fakültemizin değerli öğretim üyeleri ile birlikte verdiğimiz büyük çabalarla tıp fakültemizi ülkemizde ve dünyada güzel bir noktaya taşıdık. Ülkemiz tıp alanında dünyada parmakla gösteriliyor. Ben tüm öğrencilerimize hekimlik ve özel hayatlarında başarılar, mutluluklar diliyorum” dedi. 


İNSAN NESNE DEĞİLDİR

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu da bir konuşma yaptı. Davutoğlu, "Bir hekim ile hasta arasında ilişki gönlün ve muhabbetin dokuduğu bir ilişkidir. Siz değerli aileler ve burada mezuniyet heyecanı yaşayan hekimlerimizden şifa bulacak tüm hastalar için bugün özel bir gündür. Sevgili öğrencilerimize tavsiyem asli ve asil olan bu meslekte hiçbir zaman insanı bedenini tedavi edilecek bir nesne olarak görmeyin. Bir bütün içinde insan bedenin anlarsanız başlı başına bir felsefeyi ortaya koyabilirsiniz.  Tüm organların birbirlerine saygı gösterdiğini görürsünüz. İnsan bedenin anlayan dünyayı ve hayatı tam manası ile anlayabilir. Mezun öğrencilerden ilk üç öğrencinin kız olduğunu görmek beni çok memnun etti. Hepinize başarılar diliyorum” dedi. 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Eğitim haberleri
Advert
Anket
İzmit Belediye Başkanlığı seçimlerinde hangi adaya oy vereceksiniz?
Azize Sibel Gönül
Fatma Kaplan Hürriyet
Ahmet Özen
Hülya Yıldırım
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.5126 TL 5.4906 TL
Euro
EURO
6.2367 TL 6.2118 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA