Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 24.04.2019 SAAT 13:41:49
Advert
 
Advert

Erken seçimde kafamız karışık

Yerel seçimin kasıma çekilmesi gündemdeki yerini korurken, Kocaelililerin de kafası karışık görünüyor. Kimi vatandaşlar seçimin zamanında yapılmasını, kimisi de erkene alınmasını istiyor
Erken seçimde kafamız karışık

Boran KAYALAR - Kasım 2019'da yapılması planlanan genel seçimler, siyasilerin çağrısıyla geride bıraktığımız 24 Haziran'da yapıldı. Türkiye'yi Mart 2019'da bu kez yerel seçimler bekliyor. Ancak Ankara'dan gelen mesajlar, seçimlerin önümüzdeki kasım ayına alınması yönünde. Peki Kocaelililer ne düşünüyor? Demokrat Kocaeli olarak sokağın nabzını tutmak amacıyla objektiflerimizi vatandaşlara yönelttik. Kimileri seçimin erken yapılmasından yana tavır koydu. "Zamanında olsun" diyenler de bulunuyor.


Bu stresten çıkmalıyız

Mehmet Lafcı(Esnaf-50): Yerel seçimler erkene alınmalı. 7, 8 ay sonra olacağına hemen olsun. Hatta bana kalırsa ağustos ayında olabilir. İş uzayınca işin suyu çıkıyor. Ülke olarak önümüzü görelim. Ayrıca vatandaşların bir an önce seçim stresinden çıkması gerekiyor. 


Beş yıl daha rahat ederiz
 

Recep Ataç(Esnaf-56): Yerel seçimler erkene alınsa iyi olur. Siyasetle işi olanın da olmayanın da büyük beklentisi var. Seçim konuşulmaya başladığı zaman adım atamaz hale geliyoruz. Yerel seçimler en yakın zamanda olsun. Ondan sonra da 2023’e kadar rahat edelim.

Erken seçime ne gerek var?

Burak Deniz(Öğrenci-23): Erken seçime ne gerek var, yeni bir seçimden çıktık. Mart ayında yapılacak seçim neden erkene çekiliyor? Ülke olarak bıraktık işi gücü, seçim yapıyoruz. Ülkede çocuklarımız öldürülüyor, hayvanlara işkence yapıyor. Bunlara çözüm bulmalıyız.
 


Zamanında yapılmalı

Cem Kama(Satış Pazarlama Uzmanı -32): Seçimler erkene alınmasın tabi. Eerkene alınmak istenmesinin nedeni iktidarın bir an önce kan kaybını durdurma hamlesi. Ülkemizde o kadar problem yaşanırken, hemen yine seçim düşünmemiz çok iyi niyetli gelmiyor.  

Erken olursa sıkıntı yaşanır
 

Güngör Çevik(Emekli öğretmen-70): Ben erkene alınsın istemiyorum. Özellikle yerelde propaganda döneminin daha yoğun ve uzun olması gerektiğini düşünüyorum. Adaylar projelerini uzun uzun anlatmalı. Seçimler erkene alınırsa bu süreç çok kısalıyor. 
 

Bir tane daha kaldıramayız

Ayhan Ok(Kaynak ustası-43): Seçimler erkene alınmamalı. Seçim stresinden yeni çıktık. Ülkede ekonomik veriler bu denli eksiye giderken ve henüz yeni bir seçimden çıkmışken, yeni ve büyük bir harcamaya bu ülkenin gücü yok. Bir seçimi daha kaldıramayız.

  

Partiler tam hazırlansın

İlhami Gültekin(Memur-54): Yerel seçimler erkene alınmasın. Erken seçim demek bir şeylerin yolunda gitmediğinin göstergesidir. En azından yerel seçimler zamanında yapılsın ve partiler hazırlıklarını tam anlamıyla yaparak seçmenlerinin karşısına çıkabilsin.

 

Hemen yapıp kurtulalım

Hasan Akyol(Esnaf-44): Seçimler bence erkene alınsın. Zaten erken genel seçimlerle milletimiz neyi istediğini net şekilde gösterdi. Yerel seçimlerde de vatandaşımız aynı kararı alacaktır. Biran önce seçim yapılsın 2023’ e kadar bir daha seçim konuşulmasın

Erdoğan'ın dediği olacak
 

Ahmet Gam(Emekli-59): Bence bu saatten sonra seçimin olmasına gerek yok. Reisimiz bakanları nasıl kendisi belirliyorsa, belediye başkanlarını da onun belirlemesi daha doğru olur, ülkemiz ve vatandaş adına. Seçim stresine girmeye de gerek kalmayacak.
 


Yerel seçimler eylülde olacak

Enes Kara(Emekli-63): Yerel seçimlerin erkene alınması lazım. Eylül ayı gibi olacağını tahmin ediyorum. Umuyorum ki şehrimizin abisi olan İbrahim Karaosmanoğlu görevine devam eder.  Çünkü gerek yaptıkları gerekse yapacaklarıyla şehrimize vizyon katıyor.
 

Doğan güneşi bile unuttuk
 

Durmuş Kalaycı(İşçi-54): Sporun, sanatın ve hatta doğan güneşin dahi unutulduğu günler yaşadık. Kahvelerde bile politikacıların savunucuları olduk. Dostluklarımızı zedeledik. Bu kadar kısa sürede yine aynı şeyleri yaşarsak toplum ruh halinde kapanmaz yaralar açılır. 

 


 


Hayatımıza etki etmiyor
 

Yılmaz Özünal(Emekli-75): Erken olup olmaması maaşlarımızı, ekonomimizi ve mutfağımızı hiç ilgilendirmiyor. Her şey ateş pahası. Hangi seçim yapılırsa yapılsın olan yine garibana oluyor. Vaatler bizler için veriliyor ancak hayatımıza neredeyse hiç etki etmiyor. 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Röportajlar haberleri
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.8446 TL 5.8212 TL
Euro
EURO
6.5735 TL 6.5473 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA