Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
TARİH 13.12.2018 SAAT 07:58:24
Advert

Delegelerin yarıdan fazlası kurultay istiyor

Kocaeli’de Muharrem İnce’yi destekleyen kurultay delegelerinin yarın kurultay çağrısı yapması bekleniyor. Kocaelili 22 kurultay delegesinin yarısından fazlasının İnce’yi desteklemesine kesin gözüyle bakılıyor
Delegelerin yarıdan fazlası kurultay istiyor

Mevlüt SOYSAL  - 24 Haziran’da gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimleri CHP’de dengeleri değiştirdi. Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin seçimden bir gün sonra halka seslenip “Arkamda yürümeye var mısınız?” diye sorması, ardından da Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na “Görevi bırak” demesi, CHP’yi hareketlendirdi. CHP’de olağanüstü kurultay için süreç, İnce’nin açıklamalarının ardından başlarken, daha şimdiden 40’ın üstündeki ilde delegeler açıklama yaparak “Muharrem İnce’yi destekliyoruz” dedi. 

 

YARISINDAN FAZLASI 

Kurultay için Kocaeli’de de hareketli bir süreç yaşanıyor. Başta CHP İzmit İlçe eski Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz olmak üzere kurultay delegeleri kurultayın yapılması için çalışma yapıyor. Kocaeli’de 22 kurultay delegesi varken, bu kurultay delegelerinin yarısından fazlasının kurultay için imza vereceği ve kurultayda da Muharrem İnce’yi destekleyecekleri öğrenildi. 

 

AÇIKLAMA YARIN 

Öte yandan içlerinde Mehmet Ümit Küçükkaya, Mehmet Hilal Kaplan, Yakup Törk, Musa Yılmaz, Yılmaz Uçak, Gülay Eyisabuncular, Turan Dumlu, Türkan Çimen, Durmuş Karaboğa ve İrfan Keskin’in olduğuna kesin gözüyle bakılan kurultay delegeleri de yarını bekliyor. Kurultay delegelerinin çarşamba günü bir basın toplantısı yaparak “Muharrem İnce için imza vereceğiz” demeleri bekleniyor.  

 

YÜZDE 90 KURULTAY 

Öte yandan Muharrem İnce’yi destekleyen kurultay delegeleri, CHP’nin kurultaya gitmesine kesin gözüyle bakıyor. Görüştüğümüz delegeler, “Kurultay delegelerinin halkın sesini dinleyerek imza vereceklerinden ve CHP’nin kurultaya gideceğinden hiç şüphemiz yok. Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yakaladığı ivme genel başkanlıkta da devam edecektir ve partimiz yerel seçimlere güçlü bir şekilde gidecektir” diyor.

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Üye resim
izmit 2018-07-10 09:41:16
O isteyenler de zamanla azalacak.
Toplam 1 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Siyaset haberleri
Advert
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3811 TL 5.3596 TL
Euro
EURO
6.0965 TL 6.0721 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA