YAZAR HABERFıstık ye fit ol
Fıstık ye fit ol
09.12.2016 11:19:52 Tarihinde Eklenmiştir. 

 

Yer fıstığı başta olmak üzere günde 1 avuç yenen çiğ kuruyemişler zayıflatıyor. Lif, protein ve sağlıklı yağlar kilo aldırmaz. Ayrıca mutlu olmamızı hissettir

 

SEVGİLİ okurlarım,

Belinizi kalınlaştırmayan, kas yapmanızı sağlayan, sağlıklı yağlar içeren, vitamin, mineral ve protein içeren kalori deposu kuruyemişlerden artık korkmayın.

Araştırmalar gösteriyor ki, günde 1 avuç yenen fırınlanmamış çiğ kuruyemişler zayıflatıyor. Lif, protein ve sağlıklı yağlar kilo aldırmaz. Tok hissettirir ve açlık hissetmediğiniz için de diğer besinlerden daha az tüketirsiniz. Ayrıca kuruyemişler hızlı dopamin hormonu salgılamamıza yardım ederek mutlu olmamızı hissettiriler. Hem mutlu ol hem zayıfla büyük mucize..

Neden mi zayıflatır bu kuruyemişler? Yağ asitlerini sindirim sistemimiz hemen sindirmez uzun bir tokluk süreci yaşarız ve içindeki yağ asitleri çok hızlı enerjiye çevrilir dolasıyla depolanmaz.

Neler mi bahsettiğim kuruyemişler?

Bu kuruyemişlerin kralı öncelikle yer fıstığı. Sonra sırayla badem, ceviz, fındık, antepfıstığı, ayçekirdek, kabak çekirdeği..

 

 

YER FISTIĞI

Kral olarak nitelendiriyorum. 100 gram yerfıstığı 567 kalori ancak B grubu vitaminleri açısından çok zengin. 100 gram fıstık, 26 gram protein içeriyor, Omega 3 açısından da zengin, Günlük E vitamini ihtiyacımızın yüzde 42'sini karşılıyor. Yer fıstığı bildiğiniz bir antioksidan işte. Kas gelişimine destek sağlıyor, yorgunluk ve baş ağrısını hafifletiyor. Mutluluk hormonu salgılatıyor. Böbrek ve safra kesesi ağrılarını hafifletiyor. Bağırsak hareketlerini arttırıyor. Yalnız gelelim ne kadar yememiz gerektiğine. Günde 1 avuç yemeniz kafi, çünkü fazlası kalori açısından sıkıntılı. 1 avuç tüm bu saydığım meziyetlere destek sağlayacak.

 

 

-------------------------------------

 

BADEM

Beden ve zihin yorgunluğuna iyi geliyor. Baş ağrılarını hafifletiyor. Çinko, demir, kalsiyum, omega 3 yağ asitlerini bolca içeriyor. 100 gram badem 575 kalori. 100 gram badem; B grubu vitaminlerinin yüzde 16'sını karşılıyor, 21 gram protein içeriyor, Magnezyum bombardımanı kendisi ve günlük magnezyum ihtiyacımızın yüzde 87'sini karşılıyor, 6 gram omega 3 içeriyor. E vitamini antioksidanı açısından çok çok zengin ve günlük ihtiyacın yüzde 131'ni karşılıyor. Üreme ve cinsel istek arttırıcı. Özellikle gebelik düşünenler badem tüketimini gün aşırı yapmalı. Günde 1 avuç tüketim için yeterli.

 

 

-------------------------------------

 

CEVİZ

Folik asit, E vitamini, demir, magnezyum fosfor, çinko ve omega 3 açısından son derece zengin bir besin. Kolestrol ve Alzheimer gibi hastalıklara karşı koruyucudur. Zeka gelişimini destekler. Gebelik, laktasyon, büyüme çağındaki bebekler, çocuklar ve yaşlı bireyler için bulunmaz bir nimet. 100 gram ceviz 654 kalori. 100 gram ceviz; 15.2 gram protein içeriyor. Ceviz için de tüketim miktarı çok önemli günde 3 adet kabuklu ceviz tüketimi yapmak kafi. 3 adet ceviz kalorisi sadece 164 kalori.

 

 

-------------------------------------

 

FINDIK

Sevgili fındık E vitamini, demir, çinko, kalsiyum, potasyum, magnezyum ve olmazsa olmaz protein açısından zengin. Dinçlik ve kuvvet veriyor. İyi yağ asitleri sayesinde kolestrolü düşürüyor. Kalp sağlığını koruyor. Fındığın 100 gramı 628 kalori ve bu 100 gram fındıkta 15 gram protein var. Doymamış yağ asitleri yani zayıflamaya yardımcı iyi yağ asitleri 60 gram civarında. Tabi biz günde 100 gram tüketmeyeceğiz. 1 avuç fındık yani 10 adet fındık yeterli ve bu 1 avuç fındık sadece 150 kalori. Doygunluğu arttırıyor, mutluluk sağlıyor ve zayıflatıyor.

Sevgili okurlarım bugün bu 4 mucize besinden sizlere bahsettim.

Haftaya diğer yağlı kuruyemişlerimize devam edeceğim. Hem doyurup hem zayıflatan ender besinlerden sadece 4 tanesini tanımış oldunuz.

İçerisindeki mucize protein, vitamin ve mineraller sayesinde vücudumuzun temizlendiğini, güzelleştiğini, zinde kaldığını öğrendik.

Bu besinleri püre haline getirip kahvaltıda tüketmek zamanı olmayan herkes için süper bir alternatif. Sizlere kahvaltı veya ara öğünler için haftaya evde yaptığım şeker ilavesiz, yağ ilavesiz fıstık püremin tarifini haftaya hazırlıyor olacağım.

Sevgiler, saygılar...

 

 

 

 

 

Bu Haber 495 Görüntülenmiştir
Ekleyen Yazarın Mail Adresi : dytaslisukran@icloud.com
YORUMLAR
İsim Soyisim
E-Posta
Yorumunuz
DİĞER HABERLER :
Sınırsız ye kilo alma
Beslenme ve doğurganlık
Miskinlikten kurtulun
Yeni yıl tüyoları
Baklagil detoks