Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
TARİH 21.02.2019 SAAT 05:48:30
Advert
 
Advert Advert

Yaz tatilleri dolu geçiyor

Bilgievleri yaz etkinliklerinde, öğrenciler eğlenerek öğrenebildikleri, kendi yeteneklerini keşfedebildikleri ve geliştirebilecekleri ortamlarda keyifli zaman geçiriyor
Yaz tatilleri dolu geçiyor

​Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı ilk ve ortaokul öğrencilerine hizmet veren Bilgievleri, yaz döneminde adeta çocukların akınına uğruyor. Okulların kapanmasıyla birlikte Bilgievi Yaz Okulları’ndan şu ana kadar 6 bin öğrenci yararlanıyor. Yaz okulu sayesinde çocuklar yaz döneminde vakitlerini hem eğlenerek, hem de öğrenerek geçiriyor.


İÇİNDE YOK YOK 

Bilgievlerindeki yaz dönemi faaliyetleri 18 Haziran Pazartesi günü itibariyle başladı. Bu dönemden çocukların en iyi şekilde faydalanabilmesi için Bilgievleri eğitmenleri tarafından dolu dolu bir eğitim programı hazırlandı. Kur’an eğitiminden havuz etkinliklerine, gençlik kamplarından, sosyal kültürel gezilere, eğlenceli oyunlara kadar geniş bir yelpazede hazırlanan programda ayrıca, el sanatları, 3D yazıcı ve tasarım, yarışmalar, turnuvalar, satranç ve zeka oyunları gibi birbirinden eğitici faaliyetlere yer verildi.

VELİLER BEĞENDİ

Yaklaşık 10 yıldır geleneksel olarak okulların kapanmasıyla birlikte Bilgievi Yaz Okulu; eğitici, öğretici ve eğlendirici programlarıyla öğrencilerin yanı sıra veliler tarafından da büyük ilgi görüyor. Yaz döneminde çocuklarının zamanını en iyi ve faydalı bir şekilde geçirmesini isteyen veliler, kayıt döneminden itibaren vakit geçirmeden çocuklarını Bilgievi Yaz Okulu’na kayıt ettirdi. Yaz başından bu yana 6 binin üzerinde çocuk, Bilgievi Yaz Okulu’na kayıt yaptırdı. 
3D İLE TASARIM

Öğrencilerinin teknolojinin gerisinde kalmadan eğitimlerine şekil vermesini isteyen Büyükşehir Belediyesi, yaz okuluna katılan öğrencilerin yaz tatilini en faydalı şekilde geçirmesi için tüm olanaklarını seferber ediyor. Öğrenciler Bilgievlerine bu yıl kazandırılan 3D yazıcılar ile hayallerini somut materyallere çevirme olanağı yakalıyor. 3 boyutlu programlarda çizimlerini gerçekleştiren öğrenciler, bilişim atölyelerinde hayal güçlerini 3D yazıcılarla ortaya koyuyor.


ANI BİRİKTİRİYORLAR
Bilgievi Yaz Okulu’nda düzenlenen eğitici faaliyetlerin dışında öğrenciler; Diriliş Kampları, Ormanya, Darıca Hayvanat Bahçesi, Kocaeli Bilim Merkezi ve Atlı Eğitim Merkezi’ni gezerek kentin doğal güzelliklerini keşfediyor. Öğrenciler ayrıca düzenlenen il dışı gezileriyle de birbirinden güzel tarihi yerleri gezip, görme fırsatı buluyor. Özellikle ilk defa Ormanya ve Diriliş Kampı’nı ziyaret eden öğrenciler, doğal güzellikleri keşfedip, bol bol anı biriktiriyor.ORGAOYUNCAK

Yaz Okulu öğrencilerinin el sanatları ve tasarımlarını daha iyiye taşımak için
eğitim programları içerisine bu yıl ahşap atölyesi de eklendi. Açılan ahşap atölyesi sayesinde öğrenciler zararlı ve ithal oyuncaklardan korunuyor. Ahşapla tanışan öğrenciler, zihinlerinde oluşturdukları kendi ahşap oyuncaklarını tasarlamanın keyfini yaşıyor.

BAĞLAMA KURSU

Popüler kültürün oluşturduğu ortamda sadece eğlence aracı olarak görülen bağlama; Bilgievi Yaz Okulları’nda verilen kurslarla çocuklardan büyük ilgi gördü. Kültürümüzde binlerce yıl öncesine dayanan bağlama için açılan kursta çocuklar; bağlamayı öğrenerek öz kültürlerini bir sonraki çağa taşıyor. Ayrıca çocuklara Türk Halk Edebiyatı’nda önemli yeri olan halk ozanı, aşık tarzı terimler de öğretiliyor. Ayrıca öğrencilere gitar ve ney kursları düzenli olarak verilmeye devam ediyor.

12 AĞUSTOS’TA SON
Etkinliklerin ardından sıcak havalardan bunalan çocuklar, soluğu Büyükşehir Belediyesi Spor Şube Müdürlüğü'ne bağlı havuzlarda alıyor. Bilgievlerindeki yaz okulu dönemi 12 Ağustos Pazar günü sona erecek. Öğre​nciler, 12 Ağustos'ta gerçekleştirilecek şenlikle yaz dönemini tamamlayacak.

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Kent haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3139 TL 5.2927 TL
Euro
EURO
6.0270 TL 6.0030 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA