Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
TARİH 21.02.2019 SAAT 05:46:33
Advert
 
Advert Advert

Dilovası'ndaki kokunun kaynağı belli oldu!

Dilovası'nda halkı ayağa kaldıran koku ile ilgili Kocaeli Valiliği tarafından yazılı açıklama yapıldı. Açıklamaya göre, kokunun kaynağının Dilovası OSB atıksu arıtma tesisiyle ilgili olduğu bildirildi. Firmaya 58.351,00 TL idari para cezası uygulandı.
Dilovası'ndaki kokunun kaynağı belli oldu!

Kocaeli Valiliği tarafından Dilovası’ndaki kokuyla ilgili yazılı açıklama yapıldı. Son zamanlarda yazılı ve görsel basında yer alan Dilovası ilçesindeki kokunun kaynağının tespiti ile ilgili Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından çalışmalar başlatılarak kokunun kaynağının Dilovası OSB atıksu arıtma tesisiyle ilgili olduğu belirtildi.

Soruna yol açan ve OSB’de faaliyet gösteren bir firmanın,  arıtma tesisinin çalışmasını olumsuz yönde etkilediği ifade edildi.

Söz konusu firmanın endüstriyel atık sularının DOSB kanalına bağlantısı, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından mühürlenerek kanalın kapatıldığı ve arıtma tesisinden kaynaklı kokunun giderildiği bildirildi.

Açıklamada, “Dilovası OSB kanalizasyon hattına bağlantısı olan firmanın kontrol bacasına 24 saatlik kompozit numune alma cihazı kurulup, hat sürekli kontrol edilerek, akredite laboratuvarda analizler yapılmaktadır.

Kokuya sebep olan firmaya 2872 sayılı Çevre Kanunu gereği 58.351,00 TL idari para cezası uygulanmıştır” denildi.

 

Koku çekilmez olunca halk ayaklandı
Koku çekilmez olunca halk ayaklandı
Dilovası'nda bulunan Diliskelesi Mahallesinde, Kanalizasyon giderlerinden gelen koku çekilmez olunca, mahalle halkı ayaklandı. Bölgede bulunan arıtma tesisinin önüne giderek çözüm için beklemeye başladılar.
Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3139 TL 5.2927 TL
Euro
EURO
6.0270 TL 6.0030 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA