Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert
TARİH 26.03.2019 SAAT 22:09:00
Advert
 
Advert Advert Advert

O kabus bitecek

Santral Yokuşunda sürekli kazalara sahne olan Santral Sağlık Ocağı ve ACSAP binası, Devlet Hastanesinin önündeki geçici otopark alanına yapılacak yeni sağlık kompleksine taşınacak. Her iki alan ile ilgili düzenleme yarın Büyükşehir Meclisinde görüşülecek
O kabus bitecek

Süriye ÇATAK TEK- Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısı yarın (Perşembe) Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun başkanlığında gerçekleştirilecek toplantıda 120 günde maddesi üzerinde görüşme yapılacak. Gündemde yer alan en önemli maddelerden biri Santral Yokuşunun üzerinde bulunan sağlık ocağı ve ACSAP binasının taşınması için Kocaeli Devlet hastanesinin önünde bulunan geçici otopark alanında yapılacak sağlık kompleksi için imar düzenlemesi yapılacak. Yokuş nedeniyle sık sık araçların girdiği Sağlık Ocağı ve ACSAP yeni yapılacak binaya taşınacak ve eski bina yakılacak. 

 

ACSAP VE SAĞLIK OCAĞI KALKACAK

Büyükşehir Belediye Meclisinin bu ay ki gündeminde en önemli madde Santral Sağlık Ocağı ve ACSAP binası ile ilgili düzenleme olacak. Düzenlemede Büyükşehir Belediyesi Santral Sağlık Ocağı ve ACSAP alanın kendisine tahsis edilmesi karşılığında Tuana Evlerinin olduğu bölgede iki parseli 10 yıllığına Sağlık Bakanlığına tahsis edecek. Büyükşehir, Santral Yokuşunda araçların aşağı inerken sürekli Sağlık Ocağı önünde kazaya neden olması ve hatta ölümle biten sonuçların ortaya çıkmasının ardından bölgedeki trafiğe yeni bir çözüm için bu çalışmayı yaptığı öğrenildi. 

 

İZMİT’E SAĞLIK TEK ÇATI ALTINDA 

ACSAP ve Sağlık Ocağı’nın yerinin Büyükşehir’e devredilmesinin ardından bu iki kurumun nereye gideceği konusunda da düzenleme yapılacak. Kocaeli Devlet hastanesi önünde bulunan ve şu anda geçici otopark olarak kullanılan alan Sağlık Kompleksi alanı olarak düzenlenecek. Sağlık Bakanlığı Kocaeli Devlet Hastanesinin otoparkının tamamlanmasının ardından bu bölgede İzmit’in birinci basamak sağlık hizmetlerini bir araya getirecek bir bina inşa edecek. 

 

KETEM BİNASI DA YIKILACAK

Şu anda KETEM’in hizmet verdiği Halk Sağlığı binası da yıkılacak ve bölgede zemin artı 4 katlı bir sağlık kompleksi inşa edilecek. Bu bölgeye yapılacak olan kompleksin içinde İzmit’in şu anda dağınık olan ve İl Sağlık Müdürlüğünün de ihtiyacı olan birimler bir araya getirilecek. ACSAP, beslenme, psikososyal danışmanlık, fizyoterapi, kadın ve üreme sağlığı, kanser erken teşhis ve tarama, sigara bırakma, enfeksiyon hastalıklarının kontrolü gibi hizmetleri veren Sağlıklı Hayat Merkezi olacak.  

SAĞLIK OCAĞI YENİ BİNAYA TAŞINACAK 

Ayrıca Kocaeli’de bulunmayan Sürekli Eğitim Merkezi’de yeni yapılacak binada yer alacak. Santral Sağlık Ocağı 10 hekimi ile birlikte burada hizmet verecek. Halk Sağlığı Laboratuvarı, Aşı Depo merkezi yeni binaya taşınacak. Ayrıca bir kat tamamen il sağlık müdürlüğünün çalışma alanı olacak ve bu binaya İzmit İlçe Sağlık müdürlüğü de taşınacak. Binada Kocaeli Devlet hastanesi ve yeni binanın çalışanları için Kreş olacak, 112 Acil Sağlık hizmetleri birimi de yer alacak. 

 

JANDARMAYA BİNA VERİLECEK

Mecliste, Karamürsel’de İlçe Jandarma Hizmet Binasının lojman ve müştemilatı ile birlikte Büyükşehir Belediyesi’ne devri karşılığında Dereköy Mahallesi’nde tamamlanmamış okul binasının Büyükşehir Belediyesi tarafından Jandarma Hizmet binasına dönüştürülmesiyle ilgili komisyon raporu da görüşülecek. İsimsiz sokaklara isim verilecek olan mecliste Cengiz Topel Havaalanının önünde D-100 Karayolu üzerinde yapılan üst geçide de isim verilecek. Üst geçide, Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı Üst Geçidi ismi verilmesi görüşülecek. 

 

TATARİSTANA GİDECEKLER

Türk Dünyası Belediyeler Birliği üyesi olan Tataristan’a Eylül ayında yapılacak ziyaret de görüşülecek. Büyükşehir Belediyesi’nin ticari, ekonomik ve kültürel ilişkileri başlatmak ve geliştirmek amacıyla yapılacak teknik ve kültürel geziye Büyükşehir Belediye Meclis üyelerinin katılmasıyla ilgili teklif görüşülecek. 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Kent haberleri
Advert
Anket
İzmit Belediye Başkanlığı seçimlerinde hangi adaya oy vereceksiniz?
Azize Sibel Gönül
Fatma Kaplan Hürriyet
Ahmet Özen
Hülya Yıldırım
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.5126 TL 5.4906 TL
Euro
EURO
6.2367 TL 6.2118 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA