YAZAR HABERTüysüzler Mahallesi’ne ne oldu?
Tüysüzler Mahallesi’ne ne oldu?
11.12.2016 11:23:01 Tarihinde Eklenmiştir. 

 

  İzmit ilçemizin eski bir mahallesi olan Tüysüzler Mahallesi’ni herkes bilmiyor olabilir. Küçüklüğümde ailemle piknik yapmak için giderdik.  İzmit’in üst kısmında Umuttepe yolunun sol tarafında yer alıyor. Bu mahallemiz daha çok doğu illerinden göç alan bir mahallemizdir.  

  Bağçeşme mevkiinde arsalar  kalmayınca en yakın mevki olduğu için müteahhitler Tüysüzler Mahallesi’ne yatırım yapmaya başladı. Bu mahallenin imarı ve kat yüksekliği düşük olduğu için lüks projeler ele alındı. Bölgede iki katlı villa şeklinde birçok site kurulmaya başlandı. Kimsenin bilmediği bu mahallemiz İzmit’in  yeni trendi oldu. 

  Yeşillikler içinde, orman havasında olan bu mahallemizi ilgi odağı haline getiren bildiğim tek bir müteahhit var. Belki daha önce bir çok site yapılmış olabilir. Ama bu kadar ses getirmediği için tek müteahhit diyorum.

  Bölgeyi, Kocaeli halkının keşfetmesine sebep oldu. 12 yıldır bu mesleği yapmama rağmen ben bile göremedim onun gördüğünü. Tabi birçok ülkeyi gezmesi onun vizyonunu ve görüş acısını değiştirmiş. Bundan üç yıl önce tanıştım kendisi ve ekibiyle.

  Projesini ilk duyduğumda gülmüştüm. Projenin adı Kıbrıs Villaları idi. Ne alaka dedim.  Hatta bu projeyi Kıbrıs’ta zannettim. Şaka gibi ama gerçek. Gezmek, görmek istedim. Projeye ve mimariye bayıldım. Beş yıldır kendime İzmit’te ev arıyordum. Gayrimenkul danışmanı olmama rağmen, bulamıyordum. Terzi kendi söküğünü dikemezmiş ya. İşte benim evim, benim sitem burası olmalı dedim ve aldım.  

  Tüysüzler Mahallesi’ni  Kocaeli’ye tanıtan güzel fikirleri ve projeleri ile bölgeye renk katan, vizyon kazandıran bu kişi; Aydoğdu inşaat’ın sahibi Hakan Aydoğdu’dur.  

  Hakan abim; abi diyorum çünkü bizlere hiçbir zaman para gözüyle bakmadı. Hem müteahhitlik hem de komşuluk yaptı. Yapmaya da devam ediyor.  Tanıdığım müteahhitler arasında bambaşka biri ve en güzeli emlak firmaları ile çalışıyor olması.

  Yatırımcılarına önem gösteriyor. Her projesinde değişik mimariler çıkartıyor. Ama asla Kıbrıs isminden vazgeçmiyor. Nedeni kendisinde saklı. Kıbrıs Villaları, Kıbrıs Vilları Platinum, Kıbrıs Villaları Gold diye devam ediyor.  

  Site içinden villa almak isterseniz kesinlikle bu projeleri gezmeniz lazım. Almasanız bile mimarileri görmeniz lazım. Sizlerin de beğeneceğini düşünüyorum. Bahçesi, havuzu, güvenliği, otoparkı, işçiliği, kalitesi  ve en güzeli de  Hakan abi gibi bir müteahhidi var.  

  Şimdi okuyan meslektaşlarım diyecek Hakan Sin amma şişirmiş kesin kendi satıyor.  Benim onun projelerini satmama ve şişirmeme gerek yok. Proje kendini gösteriyor ve satıyor zaten.  

  Hakan abimin dostluğu ve komşuluğu yeter bana. Arada sırada kendisine yardımcı olabiliyorsam ne mutlu bana. Kocaeli’ye böyle güzel siteler kazandırdığı ve bu arka planda kalmış mahalleye vizyon kattığı için kendisine teşekkür ederim.

  Başarılarının ve bu projelerinin hiç bitmemesini temenni ederim.  Sen Kocaeli’ye ve bizlere her zaman lazımsın.  Güzel abim. 

 

 

Mesleğimi Seviyorum

  Danışmanlık yapmak insanların hayallerini gerçekleştirmekte yardımcı olmak çok güzel bir meslekmiş. Hem duasını alıyorsun. Hem de hakkını. Daha ne olsun. Bu mesleği yapan, herkes yapsın istemez. Pasta bölünmesin misali.  

  Şimdi tekrar söylüyorum. Genç kardeşlerime, arkadaşlarıma siz isteyin biz yardımcı olmaya hazırız. Birçok gayrimenkul firması danışman arıyor.  Başvurunuzu yapın. Eğitim alın. Bu mesleği yapmak isteyenler bana ulaşsın, ben yönlendireceğime söz veriyorum.   

  Email: hakan_sin@hotmail.com 

  Bir hafta daha yeni başlıyor. En güzel haftalar sizlerin olsun. Bol bereketli  geçirmeniz dileğiyle… 

 

 

 

Bu Haber 1183 Görüntülenmiştir
Ekleyen Yazarın Mail Adresi : info@demokratkocaeli.com
YORUMLAR
İsim Soyisim
E-Posta
Yorumunuz
DİĞER HABERLER :
Çok yakında…
Örneğe ihtiyacımız yok…
Sayın Güzeloğlu’nun odamızı ziyareti
2016‘dan KALANLAR…
Yakından takip uzaktan yapılmaz