Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
TARİH 21.02.2019 SAAT 05:42:55
Advert
 
Advert Advert

Çocukları ve gençleri değil, tüm insanlığı tehdit ediyor

İlimizde sürdürülen uyuşturucuyla mücadele konusunda önemli bilgiler veren Vali Hüseyin Aksoy, “Uyuşturucu sadece çocuklarımızı ve gençlerimizi değil, tüm insanlığı tehdit etmektedir” dedi
Çocukları ve gençleri değil, tüm insanlığı tehdit ediyor

Vali Hüseyin Aksoy, uyuşturucu ile mücadelenin kesintisiz sürdüğünü belirterek yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgiler verdi. Uyuşturucu ile mücadele konusuna büyük önem verdiğini belirten Vali Aksoy, bu mücadelenin daha etkin bir şekilde yapılmasına yönelik çok yönlü çalışmaların yapıldığını söyledi. Uyuşturucu ve kaçakçılığının önlenmesi amacıyla güvenlik birimlerinin büyük bir gayretle çalışmalarını sürdürdüğüne dikkat çeken Vali Aksoy, madde bağımlılarının azaltılması ve önlenmesi amacıyla madde bağımlılarının eğitilmesi, istihdam edilmesi ve bağımlıların topluma kazandırılması noktasında önemli çalışmaların yapıldığına vurgu yaptı.

 

İNSANLIK TEHDİT ALTINDA
 

Vali Aksoy, uyuşturucu bağımlılığının sadece çocuklarımızı ve gençlerimizi değil, neredeyse tüm insanlığı tehdit ettiğini sözlerine ekledi. Uyuşturucunun Kocaeli’de iki boyutunun olduğunu belirten Vali Aksoy, “Kocaeli içerisinde uyuşturucu kullananlar ile Kocaeli üzerinden transit geçiş yapmak isteyenler bulunuyor ve her iki yönde de güvenlik birimleri büyük bir hassasiyetle ve başarılı bir şekilde çalışmalarını yürütüyor” dedi.

 

590 KİŞİ TUTUKLANDI
 

Bir yıl içerisinde uyuşturucu ile ilgili yapılan operasyonları ve ele geçirilen maddeleri de açıklayan Vali Aksoy, “29.06.2017- 05.07.2018 tarihleri arasında uyuşturucu ile ilgili 1.115 operasyonun yapıldı. Ve bu başarılı operasyonlar neticesinde; 2 ton 57 Kg 7 Gr eroin, 681 kg 385 gr esrar, 3 Kg 714 gr S. Kannobinoid Maddesi, 10.247 uyuşturucu hap, 164 Gr. kokain maddesi, 2 kg 987 Gr Metamfetamin, 28 Gr Afyon Sakızı,  20.204 kök kenevir, 426 LT Asetik Anhidrit ele geçirildi. Bu operasyonlar kapsamında 2.990 şüpheli şahıs yakalandı. Bu şahıslardan 590’nı tutuklandı. 2.261 kişi ise adli kontrol-serbest bırakıldı” bilgisini verdi.

 

HERKESE İŞ DÜŞÜYOR
 

Madde bağımlıları ile  mücadelede en etkin yolun, eğitim olduğuna değinen Vali Hüseyin Aksoy, ilkokuldan başlayarak, eğitimin her kademesinde uyuşturucu ile mücadelede eğitim çalışmalarına ağırlık verilmesini,  anne ve babaların bilinçlendirilmesini ve ailelerin çocuklarına gerekli vakti ayırarak, onları kötü alışkanlıklardan uzak tutabileceklerini belirtti. Güvenlik birimleri tarafından alınan tedbirler ile genel anlamda sokaktaki bu faaliyetlerin  ve bu suçu işleyenlerin rahat hareket etmesinin önlendiğini, ancak bunun yeterli olmadığını, mutlaka anne ve babaların, öğretmenlerin, okul müdürlerinin, çocuklara ve gençlere sahip çıkarak,  onları uyuşturucu konusunda, zararları konusunda  bilgilendirmesinin önemine değinen Vali Aksoy, bu illeti ilimizden ve ülkemizden söküp atabilmemiz için toplumun tüm kesiminin desteğine ihtiyaç duyulduğunu belirtti. Vali Hüseyin Aksoy, son olarak da uyuşturucu ile mücadelede uyuşturucu tacirlerine göz açtırmayan, sürdürülen bu mücadelede gösterdikleri üstün gayret ve başarılı çalışmalardan dolayı emniyet ve jandarma personeline teşekkür etti.

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3139 TL 5.2927 TL
Euro
EURO
6.0270 TL 6.0030 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA