Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert Advert
TARİH 25.09.2018 SAAT 22:53:26
Advert

'Sarıbay delegelere baskı yapıyor'

Muharrem İnce için imza toplayan ekibin önemli isimlerinde CHP İzmit İlçe eski Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, İl Başkanı Cengiz Sarıbay’a çok sert çıktı. Sarıbay’ın delegelere baskı yaptığını söyleyen Küçükkaya, “Onun tek derdi genel merkeze yaranmak” dedi
'Sarıbay delegelere baskı yapıyor'

Mevlüt SOYSAL  - Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimleri CHP’de dengeleri büyük oranda değiştirdi. Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin seçimden bir gün sonra halka seslenip “Arkamda yürümeye var mısınız?” diye sorması, ardından da Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na “Görevi bırak” demesi, CHP’de hareketlilik yaşanmasına sebebiyet verdi. CHP’de olağanüstü kurultay için süreç, İnce’nin açıklamalarının ardından başlarken, daha şimdiden 40’ın üstündeki ilde delegeler açıklama yaparak “Muharrem İnce’yi destekliyoruz” dedi. 

 

KOCAELİ’DE HAREKETLİLİK

Kurultay için Kocaeli’de de hareketli bir süreç yaşanıyor. Başta CHP İzmit İlçe eski Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz olmak üzere kurultay delegeleri kurultayın yapılması için çalışma yapıyor. Kocaeli’de 22 kurultay delegesi varken, bu kurultay delegelerinin yarısından fazlasının kurultay için imza vereceği ve kurultayda da Muharrem İnce’yi destekleyecekleri öğrenildi. 

 

İRADE BEYANI 

Öte yandan içlerinde Mehmet Ümit Küçükkaya, Mehmet Hilal Kaplan, Yakup Törk, Musa Yılmaz, Yılmaz Uçak, Gülay Eyisabuncular, Çimen, Durmuş Karaboğa ve İrfan Keskin’in olduğuna kesin gözüyle bakılan kurultay delegeleri de pazartesi gününü bekliyor. Kurultay delegelerinin hafta başı Muharrem İnce’den yana irade beyanlarını kamuoyu ile paylaşacakları ifade edildi. 

 

DELEGELERE BASKI YAPMADIĞINI SÖYLÜYOR AMA BU YALAN

Kurultay süreciyle alakalı bir değerlendirme yapan Mehmet Ümit Küçükkaya, parti tabanının ve delegelerin değişimden yana olduklarını kaydederek, “Fakat ne yazık ki İl Başkanı Cengiz Sarıbay delegeleri tek tek arıyor. Delegelere baskı uyguluyor. Bir gün olsun kurultay delegelerini toplamayan, onların fikirlerini almayan Sarıbay, delegeleri bu şekilde yönlendirmeye çalışıyor. Onun tek amacı genel merkeze yaranmak. Delegelere baskı yapmadığını söylüyor ama bu yalan” dedi. 

 

ÖNÜNÜ AÇIYOR 

Amaçlarının CHP’de kırgınlık ve küskünlük yaratmak olmadığını ifade eden Küçükkaya, “Kırgınlık ve küskünlük yaratan genel merkezdir. Devlet Bahçeli dahi partisinden ayrılıp İYİ Parti’ye gidenlere pozitif davranırken, Kemal Kılıçdaroğlu kendisine uzak olduğunu düşündüğü herkesi buduyor. Meclis başkan vekilliği için Yaşar Tüzün’ün ismini çiziyor. Meclis başkanlığı için Erdoğan Toprak’ı çıkartıyor. Yalnızca kendinden olanların önünü açıyor” diye konuştu. 


Pazartesi günü kurultay içi irade beyanında bulunacaklarını kaydeden Mehmet Ümit Küçükkaya, “Delegelerin en az yarısı tüm baskılara rağmen imza vereceğini açıklayacak. Fakat imza verenlerin sayısı yarıdan fazla olacak. Bir iki kişi ismini daha sonra kamuoyuyla paylaşacak” ifadelerini kullandı. 
 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Siyaset haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.1442 TL 6.1197 TL
Euro
EURO
7.2295 TL 7.2007 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA