Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
TARİH 20.02.2019 SAAT 17:29:36
Advert
 
Advert Advert

Şoförler dertli! Hep mi vatandaş haklı?

S.S. 6 Nolu Dolmuş Taksiciler Kooperatifi Başkanı Timurçin Sevilmiş dolmuşlarda yaşanan üzücü olayların sürücüleri derinden etkilediğine dikkat çekerek, “Sürücü arkadaşlarımız başkanımız bizlere hiç sahip çıkmıyorsunuz diye dert yanıyor. Hep mi vatandaş haklı diye soruyor. Vatandaşlarımızdan hoşgörü istiyoruz” dedi
Şoförler dertli! Hep mi vatandaş haklı?

Nurdan AKBAŞ - 28 Haziran’da çalışma arkadaşlarını acı bir olay sonunda kaybeden S.S. 6 Nolu Dolmuş Taksiciler Kooperatifi vatandaşla sürücüler arasında yaşanan sıkıntılara dur demek için toplandı. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz günlerde yolcunun darp ettiği şoför kaldırıldığı hastanede ölmüş bu olay pek çok soruyu da beraberinde getirmişti. Bu olayın, şoförleri derinden etkilediğini söyleyen Kooperatif Başkanı Timurçin Sevilmiş, “Sürücü arkadaşlarımız başkanımız bizlere hiç sahip çıkmıyorsunuz diye dert yanıyor. 

HEP Mİ VATANDAŞ HAKLI?

Hep mi vatandaş haklı diye soruyor. Şoförlerimiz artık ruhsal olarak çöktü. Kendilerini işe veremiyorlar. Bizler düzenli olarak şoförlerimizi denetliyoruz, gerekli uyarıları yapıyoruz. Yolcularımızdan tek isteğimiz sürücülerimize karşı biraz hoşgörülü olmaları, onlarla münakaşaya girmemeleri, istek ve şikayetlerini telefonla bize bildirmeleri” diye konuştu. 


ŞOFÖRLER HOŞGÖRÜ İSTİYOR

Toplumda her geçen gün şiddet eğiliminin arttığını söyleyen Sevilmiş, “Tahammül azaldı. Bizler huzurlu çalışmak için halkımızdan sadece hoş görü istiyoruz. Şoförlerimiz evine helal para götürmek için gece gündüz ter döküyor. Bizi hor görmeyin. Tabi ki bizlerin de eksikleri var ama biz eksiklerimizin giderilmesi için var gücümüzle çalışıyoruz” şeklinde konuştu. 


YER İSTİYORLAR

Kooperatiflerin mevcut koşullarda elinden geleni yaptığının altını çizen S.S. 6 Nolu Dolmuş Taksiciler Kooperatifi Başkanı Timurçin Sevilmiş, kooperatif olarak Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’ndan sürücülerin ihtiyaçlarını karşılayacağı yer ihtiyaçlarının giderilmesini istedi. 


KARARLAR ALINDI

Toplamda 4 hat 32 araç bulunan kooperatif, düzenlediği toplantıda grup liderleri oluşturdu ve bazı karalar aldı. Toplantıda sürücüler, kılık kıyafet düzenine uyulması, kişisel ve araç temizliği ve müşteri ilişkileri ve kameraların her an kayıtta olması konularında uyarıldı. Toplantıda ayrıca ayın en iyi performansını gösteren şoförlere plaket verildi. 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Kent haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3139 TL 5.2927 TL
Euro
EURO
6.0270 TL 6.0030 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA