Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
TARİH 21.02.2019 SAAT 05:49:56
Advert
 
Advert Advert

Karaosmanoğlu’ndan Baran’a: Sakat iş yaptınız

Temmuz ayı meclis toplantısında Körfez Belediyesi ile bir vatandaş arasında yaşanan imar konu ile ilgili konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu, İsmail Baran’a “Sakat iş yaptınız” dedi.
Karaosmanoğlu’ndan Baran’a: Sakat iş yaptınız

Arif BULUT - Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısı Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun başkanlığında gerçekleştiriliyor. Leyla Atakan Kültür Merkezi, Dr. Şefik Postalcıoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda 124 madde görüşülerek karara bağlandı Meclis toplantısında  Körfez Belediyesi tarafından Kur’an Kursu yapmak amacıyla bir vatandaştan alınan ancak daha sonra yüksek fiyatla satılması teklif edilen arazi ile ilgili Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’a “ Sakat iş yaptınız” dedi.  


15 TEMMUZ PROGRAMINA DAVET ETTİ

Temmuz ayı meclis toplantısı öncesinde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “15 Temmuz programı var Pazar günü. Milli İrade Meydanı’nda 20.30 ile 07.30 arası özel bir program gerçekleştirilecek. Bu etkinliğimize tüm meclis üyelerimiz davetlidir” dedi. Ayrıca toplantıda Hat 200, 250 ve 800 dışındaki ulaşım araçlarının sabah 17.00 ile 07.00 arasında ücretsiz olarak hizmet vermesi kararlaştırıldı.  


KANDIRA YOLU SORULDU 

CHP tarafından verilen soru önergesinde ölüm yolu olarak anılan Kandıra- İzmit yolu için 2016’da temel atma töreni yapılarak 2 yıl içinde tamamlanacağı söylenmişti. Aradan 2 yıl geçmesine rağmen hala vatandaşlarımız orada hayatını kaybetmektedir. Bu yolun akıbeti nedir? Ulaştırma bakanlığıyla görüşmeniz oldu mu? Belediyenin bu konuda bir katkısı var mıdır?” ifadelerine yer verildi.  


MALİ SIKINTILAR VAR 

Önergeye yanıt veren Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Müteahhit ödeme probleminden dolayı yanlarını bile yapmadı. Karayollarının Türkiye genelinde korkunç bir çalışması var. Bununla birlikte mali sıkıntılarda var. Biz karayolları ile gereken çalışmayı yapacağız. Kandıra’nın girişinde ışıklarda köprülü kavşak yapıldı. Önümüzdeki dönemde önemli yerler tamamlanacak. Takibi yapılıyor” diye yanıt verdi. 


ÇOK BOĞUK OLDU 

Çayırova Belediyesi, Yeni Mahalle’de bulunan, kent meydanında hazırlanan uygulama imar planı değişikliği CHP’nin muhalet şerhine rağmen oy çokluğuyla kabul edildi. Konuyla ilgili konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Bu konu benim içime sinmedi. Orhan bey bu konuda haklı. Bana göre orası çok boğuldu ama Orhan bey bu saatten sonra yıkacak halimiz yok” diye konuştu.  Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci ise, “Orada yolu açtık. 15 metre olan yolu 20 metreye çıkardık” dedi. Demirci’nin ardından söz alan CHP’li Orhan Tanış, “Ne yapalım mı yıkalım mı lafını çok duyacağız. Bu sosyal donatı alanlarının kenarını ferahlatmak lazım” şeklinde konuştu.


EN BÜYÜK ŞANTİYE 

Kuzey Otoyolu’nda süren çalışmalara ilişkin de değerlendirmelerde bulundan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Kuzey Otoyolu’nda müthiş bir çalışma var. İhale yapılmış. Müteahhit bir an önce yapmanın peşinde. 4 şeritli tünel dünyada ilk olarak yapılıyor. Türkiye’nin en yüksek viyadükleri de burada yapılacak. Kocaeli sınırlarının en büyük şantiyesi orası güzel bir çalışma” diye konuştu. 


SAKAT İŞ YAPTINIZ 

Körfez Belediyesi, Güney Mahallesi, G23.b.21.c nazım imar planı paftası, 61 ada 28 ve 29 parseller ile 817 ada 1 ve 8 nolu parsellerde hazırlanan nazım imar planı değişikliği ile ilgili madde CHP’nin muhalefet şerhine rağmen oy çokluğuyla kabul edildi. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, “Orada bir vatandaşımız kuran kursuna yer bağışlayacağını söyledi. Sonra sıkıntıya girince başkasına satmış. O kişi de çok yüksek bir rakam talep edince o arsayı almaktan vazgeçtik” dedi. Baran’ın ardından söz alan Başkan Karaosmanoğlu, “Sakat iş yaptınız orada. İmzanı alacaksın ona göre hareket edeceksin” diye konuştu.

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3139 TL 5.2927 TL
Euro
EURO
6.0270 TL 6.0030 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA