İLÇE HABERLERİBaşiskele'ye yakıştı
Başiskele'ye yakıştı
17.12.2016 16:11:21 Tarihinde Eklenmiştir. 

 

Büyükşehir’in Başiskele’de projelendirdiği yeni belediye binası ile kent meydanı son şeklini aldı. Belediye hizmet binası projesi bodrum, zemin ve iki kat şeklinde inşa edildi

 

KOCAELİ Büyükşehir Belediyesi, Başiskele Belediyesi için yeni bir hizmet binası ve kent meydanı inşa etti. Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından Serdar Mahallesi’ndeki 10 dönümlük alanda gerçekleştirilen projenin üç bölümü de tamamlandı. Toplam 6 bin 810 metrekare inşaat alanı içinde yapılan proje içinde 52 araçlık otopark yer alıyor. Yeni belediye binası içerisinde kamera, kartlı geçiş sistemi, yangın tesisatı, acil anons sistemi, meclis salonu için özel ses görüntüleme sistemi gibi teknik uygulamalar bulunuyor. Kent meydanı ve belediye hizmet binası projesi bodrum, zemin ve iki kat şeklinde inşa edildi.

 

267 KİŞİLİK SALON

Bodrum katta sığınak, arşiv ve teknik birimler bulunurken, zemin katta seminer salonu, birinci katta da ofisler yer alıyor. İkinci kata idari ve personel odaları yapıldı. Projede 267 kişilik bir de salon yer alıyor. Bina alanının dışında kalan bölüm de projede kent meydanı olarak düzenlendi.  Ana bina çatısı metal kenetli çatı sistemi ile kaplandı. Seminer salonu iskeleti çelik karkas olup, dış cephesi cam ve traverten kaplama şeklinde düzenlendi. Ana bina iskeleti betonarme olup, dış cepheye traverten kaplama, ahşap kaplama, alüminyum giydirme cephe ve alüminyum cephe motifi uygulandı.

 

 

 

Bu Haber 264 Görüntülenmiştir
YORUMLAR
İsim Soyisim
E-Posta
Yorumunuz
DİĞER HABERLER :
Göcük'te yıkım başladı
Başiskele'ye yakıştı
Karamürsel'e GTÜ imzası
Karamürsel, modern binasına kavuşuyor