YAZAR HABERYakından takip uzaktan yapılmaz
Yakından takip uzaktan yapılmaz
18.12.2016 11:15:47 Tarihinde Eklenmiştir. 

 

 

  Kocaeli Emlakçılar Odamızı  yakından takip eden değerli büyüklerim; her zaman her yerde söylüyorum. Yakından takip oturduğunuz yerden yapılmaz. Yanında olmadığın, gidip görmediğin, neler yaptığını bilmediğin bir kurumu nasıl takip edebilirsin ki? Edemezsin. 

  Bütün meslektaşlarım, lütfen ayrım yapmayın. Ahmetçi, Alpaycı diye insanları ayırmayın. İkiye bölmeyin. Bugün biri olur, yarın diğeri olur. Kocaeli Emlakçılar Odası’nda böyle bir ayrım asla yok. Bunun en büyük ispatı da  kurulan komisyonlarda Ahmet Pekin’e oy vermeyenlerin de görev almasıdır.

  Komisyonlarda görev alanlar, Ahmet Pekin’e oy verenlerden oluşmuyor. Tabi boş konuşanlardan da oluşmuyor.  İş yapacaklardan oluşuyor.  Eleştirilmek güzeldir. Eleştiri yapılan, tartışılan her şey  güzel olur. 

  Kocaeli Emlakçılar  Odası kurulalı yaklaşık dört ay oldu. Meslektaşlarımı gezerken ne yapıyorsunuz diye soran oluyor. Ya da dört ayda ne yaptınız diyen. Tabi herkes haklı merak ediyor. Verilen vaatler yerine getirilmiyor diyenler, bırakın protokol ziyaretlerini iş yapın diyenler, tabi bunun yanında teşekkür edenler. ..

  Gelelim verilen sözlere. Yapılması gereken işler yapılmış mı? 

  Odamız kurulurken iki başkan adayımız tarafından  sözler verildi. Kazanan başkan ve yönetim  bu kısa sürede neler yapmış. 

  Kocaeli Emlakçılar Odası her hafta geniş katılımlı oda yönetimini gerçekleştiriyor.  Bütün ilçelerimizde  Kocaeli Emlakçılar Komisyonu kuruldu. Bu komisyonlarda 126 kişi görev aldı. 

  Odamızda  Yüksek İstişare Kurulu kuruldu. Çalışmalar başladı. 

  Ankara ve Kocaeli’de protokol ziyaretleri yapıldı. Kurumlarda emlakçılara değer kazandırabilmek için görüşmeler tamamlandı. 

  Odamızın Elektronik Oda ve Emlakçılar Portalı için profesyonel hizmet alınarak alt yapısı oluşturuluyor. 

  Meslektaşlarımıza oda sicil kayıt numaralı kartlar hazırlanıyor. Kurumlarda işlemlerimizi daha kolay yapalım diye, kayıt dışı emlakçıları aradan çıkaralım diye. 

  Tabi yapılan daha çok işler var ama neticeye kavuşması bekleniyor.  

  Kocaeli Emlakçılar Odası kurulması için girdiğim bu yolda ilk günden beri söylüyorum; gerçekten bu oda ve yönetimi iş yapmazsa ilk eleştiren ben olurum. Hem öyle böyle değil. İstifamı verir, ayrılırım. Gerçekten çalışacak meslektaşlarıma yerimi bırakırım.    

  Herkes her şeyi yapabilecek diye bir durumda yok. Yapamayan gider, yapan gelir. 

Gerçekten bu oda yönetim sürecinde çok sevdiğim değerli abilerim ile kötü oldum. Ben de hata yaptım. Onlar daha fazlasını yaptı. Kimseyle kötü olmak istemiyorum. Bana güvenin, yanlış yapılan bir durum olursa sizler için ilk önce ben yazarım. 

 

 

 

 

Başkan Doğan’a teşekkürler

 

  Geçtiğimiz hafta İzmit Belediye Başkanımız Sn. Dr. Nevzat Doğan’ı ziyaret ettik. Biraz geç ulaşmamıza rağmen görüşmemiz çok güzel geçti. “İzmit Belediyesi’nde sizler için ne yapılması gerekiyorsa ben varım” dedi. 

  Başkanımıza projelerimizi anlattık. İlgi alakasından ve desteklerinden dolayı kendisine Kocaeli Emlakçılar Odası yönetim kurulu adına teşekkür ederim.Başarılarının daim olmasını dileriz. 

 

 

 

 

Yeter artık

 

  Her hafta, her gün şehit haberleri bizleri çok fazla üzüyor. Türkiye’nin, Türk evladının üstünden çekin pis kanlı ellerinizi artık, yeter. Kahpece, keleşçe  saldırmaktan vazgeçin diyeceğim ama neye yarar. Bu pislik insanların kahpelik ve kalleşlik kanında var.  

  Kayseri’de sabah çarşı iznine çıkan Mehmetçiklerimizi hedef alan hain terör saldırısı sonucu şehit olan Mehmetciklerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.  Başta şehit aileleri ve yakınları olmak üzere Hepimizin ve vatanımızın başı sağ olsun.  

 

 

 

 

Bu Haber 704 Görüntülenmiştir
Ekleyen Yazarın Mail Adresi : info@demokratkocaeli.com
YORUMLAR
İsim Soyisim
E-Posta
Yorumunuz
DİĞER HABERLER :
Çok yakında…
Örneğe ihtiyacımız yok…
Sayın Güzeloğlu’nun odamızı ziyareti
2016‘dan KALANLAR…
Yakından takip uzaktan yapılmaz