SİVİL TOPLUMPapua Yeni Gine’de bile yapamazsınız
Papua Yeni Gine’de bile yapamazsınız
31.12.2016 10:30:21 Tarihinde Eklenmiştir.
 

 

Selçuklu  Düşünce Kulübü'nün konferansında konuşan MHP MYK üyesi avukat Özcan Pehlivanoğlu," Rize’deki Atatürk büstünün indirilmesiyle ilgili soruyu “Bunu Papua Yine Gine’de bile yapamazsınız

 

Boran KAYALAR - Selçuklu  Düşünce Kulübü, 2016 yılının son toplantısında RUBASAM (Rumeli Balkan Araştırmalar Merkezi) yöneticisi ve MHP MYK üyesi Av. Özcan Pehlivanoğlu’u misafir etti. Türk Eğitim Sendikası’nın Kocaeli 1 Nolu Şube Konferans Salonu’ndaki etkinliğe Kocaeli Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen Başkanı Yaşar Şanlı KMKB Dönem Sözcüsü ve İzmit Türk Ocağı Başkanı Yücel Alpay Demir, Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Av. Ruhittin Sönmez, Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası Başkanı İsmail Çevikel, Türk Kültür Sanat Sen Marmara Şube Başkanı Ayhan Zeren, Yesevî Ocağı Eğitim-Kültür ve Sanat Derneği Başkan Vekili Eren Elmalı, ANDA Kardeşe Yardım Derneği Kocaeli Temsilcisi Aytekin Uzun, Türk Haber Sen il Temsilcisi Yasin Pazar, Türk Eğitim Sen Gölcük İlçe Temsilcisi Yaşar Tokay, Türk Emekli Sen Derince Temsilcisi Mahmut Akgün, Bahçecik eski Belediye Başkanı İbrahim Gençer, Aydınlar Ocağı eski Başkanı Ahsen Okyar, MHP Kocaeli Büyükşehir adaylarından Zekai Kahyaoğlu, MHP Körfez Belediye Başkan adaylarından Av. Naci Kara, Selçuklu Düşünce Kulübü eski Başkanı Feyzullah Divli, TÜRKAV  eski Şube Başkanı Reşat Öktem ile Düşünce Kulübü üyeleri ve sendika yöneticileri katıldı. 

 

HALKTAN DEĞİL AYDINLARDAN 
Selçuklu Düşünce Kulübü Başkanı Süleyman Pekin’in açılış konuşmasını yaptığı söyleşide ilginç mesajlar verildi. “Durum muhakemesine düşmandan başlamaz” diyerek söze giren Pehlivanoğlu; eğitimden savunmaya, ekonomiden dış politikaya ve hukuktan kültüre kötü gidişimiz karşısında Türk aydınının sessizliğini kınadığı ifade etti. Ve “Türk olmak zordur, Türk aydını olmak daha zordur. Aydın olarak gereğini yapmaksa en zorudur” dedi. 
Türk aydınını; bu toprakları seven, ilim tahsil eden, sentez yapıp paylaşan, doğruları arayan, ahlaklı ve samimi olan, iletişimini halka yansıtan gibi hasletlerle tarif eden Özcan Pehlivanoğlu Türk aydınını müesses nizamla hesaplaşmaya çağırdı. Türk aydınındaki suskunluğun sessiz işgal anlamına geldiğini söyleyen Pehlivanoğlu, Türkiye’de sorunun halktan değil aydınlardan kaynaklandığını da ilave etti. 

 

GİNE'DE BİLE YAPAMAZSINIZ 
Sonrasında geçilen soru-cevap ve katkı kısmı da ilginç mesajlara sahne oldu. Rize’deki Atatürk büstünün indirilmesiyle ilgili soruyu “Bunu Papua Yine Gine’de bile yapamazsınız” diyerek yanıtlayan Pehlivanoğlu, Başkanlık sistemi ve Anayasa Değişikliği ile ilgili tavrını soranlara da kesin olarak karşı olduğunu ve bu konuda bütün Türk Milliyetçilerine görev düştüğünü söyledi. Türkiye’deki siyasal kafa karışıklığıyla ilgili soruya ise oldukça farklı bir cevap verdi: “Türk siyaseti kontrol altındadır. Aynı kaptan yemek yenmektedir, aynı kaba da pislenmektedir.” 

 

PLAKET TAKDİM EDİLDİ
Toplantı sonrasında terasta özel sohbet faslına geçilmeden önce günün anısına Avukat Özcan Pehlivanoğlu’na Kamu Sen Başkanı Yaşar Şanlı, Aydınlar Ocağı Başkanı Av. Ruhittin Sönmez, Türk Ocağı Başkanı Yücel Alpay demir ve Selçuklu Düşünce Kulübü Başkanı Süleyman Pekin tarafından “Düşünüyoruz; O Halde Ümitvarız” yazılı Selçuklu porselen tabağı plaket halinde takdim edildi.  

 

 

Bu Haber 140 Görüntülenmiştir
YORUMLAR
İsim Soyisim
E-Posta
Yorumunuz
DİĞER HABERLER :
Baro’dan Konca’ya tepki
 Kocaeli Barosu tarafından 2015-2016 adli yılının başlangıç töreninde Atatürk Heykeli’ne çelenk bırakıldı Törene Baro Başkanı Sertif Gökçe, Cumh...
En renkli kortej
Art Nicomedia yılın ‘En’lerini seçti
 BÜYÜKBURÇ ANILDIİzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ise derneğin çok güzel olduğuna değinerek, “Tarihi anlamda değerlerini gün yüzüne çıkarmak adına bugün...
Vedat Küçük: Bunların FETÖ'den farkı yok
Harb-İş’den Çanakkale gezisi