YAZAR HABER2016‘dan KALANLAR…
2016‘dan KALANLAR…
01.01.2017 09:18:01 Tarihinde Eklenmiştir. 

 

Bir kocaman yıl daha bitti. Benim için kötü, mesleğim için güzel bir yıl geçti. Yıllardır kurulmasına çalışan Kocaeli Emlakçılar odası kuruldu. Meslek anlamında güzel projelere imza attı. Her ne kadar olumlu, olumsuz eleştirilse de hayal gerçek oldu.  İnşallah 2017 yılında odamızı eleştirmek için eleştiri yapmazlar. Amaç ne acaba çok merak ediyorum. Bu odanın çalışması mı? Yoksa yönetimi yıpratmak, diğer illere bir şeyler ispatlamak mı? Eğer çalışması isteniyorsa ki dertleri bu değil. O zaman bu sevdadan vazgeçin. Yönetimi taze, heyecanlı ve çalışkan olduğu için biraz zor yıpranır. Diğer illerimizdeki odalar sizi neden bu kadar ilgilendiriyor? Kendi odanızı bu kadar yakından takip etmezken neden diğer illerin odalarına methiyeler dizersiniz onu da merak etmiyor değilim yani. Daha kurulalı bir sene bile olmadan ne yaptınız diyenler. Siz yıllardır meslektesiniz. Sizler mesleğiniz için ne yaptınız ya da ne yapılmasını isterdiniz, çok merak ediyorum.  Odanızı karalamak size bir şey kazandırmaz. Bu odanın Kocaeli deki tüm emlakçıların odası olduğunun unutmayın. Yaptığı işleri laf olsun diye eleştirmeyin. Önce araştırın sorun gerçekten işe yaramaz bir iş ise o zaman fikrinizi beyan edin.  Bizler en kıymetli olan zamanımızı hepimizin değer kazanması için harcıyoruz. Bunun bile farkında değilsiniz çok yazık. Neyse neresinden tutarsanız tutun. Yazım sözüm anlayana.

 

Gelelim bana

Benim için gerçekten kötü geçti. Aslında ben çok iyi olacağını ve daha fazla destek olacağını düşünüyordum. Ama olmadı. Ben bu hayatta kimseyi iş uğruna, meslek uğruna ve en önemlisi para için kimseyi satmadım. İş, meslek, para her zaman kazanılabiliyor. Bir dost, bir abi ve kardeş diyebileceğin insan çok zor bulunuyor. Ben 12 yıldır herkesin beni sevdiğini yaptığım işlerle gurur duyduğunu düşünüyordum. Sektörde çok abim ve dostum var zannediyordum. Bu yıl gördüm ki gerçekler acı imiş.

Kocaeli Emlakçılar odası kuruluşuna girdiğim günden beri hep büyüklerimle istişare ederek yola devam ettim.  Ama gördüm ki bu yolda abi, dost dediğim insanlar. Benim konuştuklarımın üstüne 10 koyarak anlattılar. Benim samimice abi kardeşçe yaptığım telefon görüşmelerimi kayıt edip piyasada dinlettiler. Daha güzeli taklitlerimi yapıp güldüler. Benim söylediklerimi çok önemliymiş gibi abartarak anlattılar. Hiç bir şey yapmamış gibi kardeşim, dostum demeye devam ettiler. Bu kadar ucuz muydu, kardeşlik, dostluk bence değildi.  Oysaki ben onlar için gece eri yatağımdan kalktım. İyi ve kötü günlerinde yanlarında oldum. Yaptığın iyilikler söylenmez, evet katılıyorum size ama beni benden çıkarttılar. Hepsine teşekkür ediyor, Saygıyla Selamlıyorum. Hakkımda konuşanları da Allah’a havale ediyorum.

 

Tabi beni de bu mesleğe Leylekler getirmedi.

Beni bu sektöre dâhil eden. İlerleyen süreçte bu mesleği bana sevdiren. O kadar güzel abilerim var ki bunları da unutmam asla mümkün değil.  Başta; Sektöre ilk bulaştıran belki sonra pişman olan çoğunlukla kötü günümde yanımda olan iyi günlerimi es gecen değerli abim Murat Hamzaoğlu’na Ofisimi ilk kurarken yanımdan ayrılmayan.  Ofisimin ihtiyaçlarını tedarik eden Karizmatik abim Ertan Karakaş’a Mesleğimde ilerlememi sağlayan bilgilerini benden esirgemeyen başta Mehmet Aslan’a, Gökhan Darcan’a, Akıner Kocaer’e, Fatma Kanat’a, Metin Çizer’e  ve rahmetli Serhat İnatalay’a olmak üzere tüm meslektaşlarıma teşekkür ederim.  Yazdığım insanlar benim üstümde gerçekten mesleki olarak hakkı olan insanlardır. Araya kim girerse girsin. Kim ne derse desin.  Vardır onların bir bildiği der geçer giderim.  

Şimdi işte 2016 bitiyor ve ey 2016 sen bana çok şeyler öğrettin ama asla vefayı unutturamadın. Benim üstümde emeği olan herkes sonuna kadar abimdir. Benimle ister görüşsünler ister görüşmesinler.

 Arkamdan kuyumu kazmaya çalışanlara ise 2017 de çok çalışmanız lazım diyorum. Acıyorum size gerçekten.

 

Hoş geldin 2017…

Önce Türkiye sonra hepimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum. 2017 insanları kendine getirsin inşallah. Kardeşlik, dostluk, birlik, beraberlik getiren, içinde iyilikler olan bir YIL olsun inşallah. Kahpelik, ikiyüzlülük, hainlik, dedikodu, terör, pislik, intikam, ne kadar kötülük varsa uzak dursun. Ülkemden.

Bir daha bu hayat yok tekrar dünyaya gelme şansımız yok kıymetini bilelim. NİCE SENELERE…

 

 

 

Bu Haber 481 Görüntülenmiştir
Ekleyen Yazarın Mail Adresi : info@demokratkocaeli.com
YORUMLAR
İsim Soyisim
E-Posta
Yorumunuz
DİĞER HABERLER :
Çok yakında…
Örneğe ihtiyacımız yok…
Sayın Güzeloğlu’nun odamızı ziyareti
2016‘dan KALANLAR…
Yakından takip uzaktan yapılmaz