SİVİL TOPLUMİsteyen fethi kutlar isteyen de yılbaşını
İsteyen fethi kutlar isteyen de yılbaşını
03.01.2017 11:51:32 Tarihinde Eklenmiştir. 

 

Yılbaşındaki saldırıyı kınayan AGD Başkanı Mustafa Cebeci, Müslüman olsun ya da olmasın bütün insanların birbirlerinin haklarını gözeterek yaşayabileceğine inandığını söyledi

 

ANADOLU Gençlik Derneği Kocaeli Şube Başkanı Mustafa Cebeci ve yönetim kurulu üyeleri, yılbaşı gecesi İstanbul'da bir eğlence merkezinde yaşanan saldırıyı kınadı. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "Bu terör hadisesinin, 20 Temmuz 2015 tarihinde Suruç'ta meydana gelen intihar saldırısının ardından peşpeşe gerçekleşen saldırılardan ayrı olarak yılbaşı gecesini kutlayanlara yönelik bir katliam şeklinde gösterilmesi sadece ve sadece kaosa hizmet eder. Biz, bütün bu terör olaylarında tetikçi kim olursa olsun, olayı kim üstlenirse üstlensin, azmettiricinin aynı el olduğundan şüphe duymuyoruz.

 

İÇ SAVAŞ UYARISI

Emperyalist akıl, Irak ve Suriye'den sonra Türkiye'yi iç savaşa sürüklemek ve parçalamak istemektedir. Yöntem olarak da Türk-Kürt, Alevi-Sünni, laik-antilaik, sağcı-solcu, asker-sivil, kadın-erkek hangi farklılık varsa bunların her birinden bir çatışma zemini oluşturmanın peşindeler. Anadolu Gençlik Derneği en başından beri bu sürecin farkında olan, ırkçılık ve mezhepçilik tuzağına düşmeyen, şiddet ve terörün her türlüsünü reddeden, kin ve nefret söyleminden uzak duran, yaptığı çalışmalarla iyilik ve güzelliğin kelimelerini taşıyan ve bu coğrafyanın bütünlüğünü savunan gönüllü bir kuruluştur. Anadolu Gençlik Derneği, Müslüman olsun ya da olmasın bütün insanların birbirlerinin haklarını gözeterek yaşayabileceklerine inanmaktadır ve böyle bir dünyanın kurulmasının gayreti içeresindedir.

 

FETİHİN AMACI

Ülke genelinde 81 ilde 600 noktada yaptığımız Mekke'nin fethi programlarında biz sadece fethin kronolojisini konuşmadık. Tarihi değerlendirirken kronolojinin bir öneminin olmadığının da zaten farkındayız. Bu programlarda verilen en önemli mesaj, emperyalist aklın tuzağına düşmemek olmuştur. Sünni-Şii, Alevi-Sünni, Türk-Kürt, Arap-Farisi, Müslüman-gayri müslim bu coğrafyanın insanının birlikte yaşayabileceği vurgusu olmuştur. Böyle bir programın insanları kötülüğe sevk edebileceğini söylemek ne söylediğini bilmemektir.

 

ŞİDDETE KARŞIYIZ

Anadolu Gençlik Derneği'nin terör ve şiddet olayları karşında tutumu gayet net belli iken ve bu çizgi toplumun çok farklı kesimleri tarafından takdir edilirken bazı çevrelerin derneğimizi şiddet olayları ile ilintilendirmesi kabul edilemez. Bu eğer bilinçsiz bir tavır ise bizi tanımamalarındandır, bir iletişim eksikliği vardır, bizim bu kişilere ulaşmamız ve kendimizi anlatmamız zaten görevimizdir. Fakat bu suçlamalar bilinçli bir şekilde yapılıyorsa, bunun arkasında mutlaka ama mutlaka emperyalist akıl vardır ve yapılmak istenen bu coğrafyanın insanları arasında düşmanlık büyütmektir. Bu yüzdendir ki; söyledikleri sadece kendisini bağlamayan kişiler başta olmak üzere herkes sözünü tartarak söylemelidir.

 

KARDEŞLİk BURADA

Bizim asla tasvip etmediğimiz, 5-6 yıl önce meydana gelmiş talihsiz bir olayın görüntülerini üstelik bir de barış ve kardeşlik ortamı adına bilinçli bir şekilde her yıl ısıtıp ısıtıp yeniden paylaşmak emperyalizmin kültür ajanlığıdır. Sevgi ve kardeşliğin kağıt üzerinde değil kalplerde olduğuna inanmışlığımız sistemli ve art niyetli olarak bizi şiddet olayları ile ilintilendirmeye çalışanlara, yaptığımız konuşmaları çarpıtarak farklı yerlere çekmeye çalışanlara karşı hukuki süreçleri işletmeyeceğimiz anlamına da gelmeyecektir. Bu tür çirkin ithamlara rağmen biz, toplumu germenin, kutuplaştırmanın, ayrıştırmanın değil bilakis farklılıklarımızla birlikte merhamet ve adalet eksenli bir dünya kurmanın gayretinde olmaya devam edeceğiz."

 

 

 

Bu Haber 391 Görüntülenmiştir
YORUMLAR
İsim Soyisim
E-Posta
Yorumunuz
Aslan Bey2017-01-03 22:18:55
Sizleri Ayakta Alkışlıyorum... Bu şekilde saygı çerçevesinde hareket ediyor , düşüncelerinizi paylaşıyor olmanız dolayısıyla alkışı hakettiniz.Hepimiz Müslüman bir ülkede yaşıyoruz , bu nedenlede birbirimize saygı duyarsak inançlarımızı özgür bir şekilde yerine getiririz.Keşke herkes sizin gibi olabilse.
(0)
(0)
burcu2017-01-04 13:17:12
Aynı dernek yetkilisi 31 aralık günü çıkan haberinde yılbaşı kutlamak iffetsizlik ve çirkefliktir diyor. Geri adım niye ? Samimiyetinize inanmıyorum
(0)
(0)
DİĞER HABERLER :
EMO’nun adayı Ethem Atalay Tercan
Türk Ocakları Yazıcıoğlu’nu anacak
Adliye Şubesi Başkanı “Akdeniz” oldu
Başbakan Danışmanı’ndan Romanlara ziyaret
MÜSİAD’da başkan değişmedi