GÜNCELMillet kararlılığını hesaba katmadılar
Millet kararlılığını hesaba katmadılar
03.01.2017 14:30:34 Tarihinde Eklenmiştir. 

 

Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Darıcalı muhtarlarla buluştuğu 22. toplantısında, “FETÖ ve diğer terör örgütlerinin hesaba katmadığı bu milletin kararlılığıdır” dedi

 

Emre ARKIN - VALİ Hasan Basri Güzeloğlu, 22. muhtarlar toplantısında Akçakoca Toplantı Salonu’nda bu kez Darıcalı muhtarlarla bir araya geldi. Toplantıya Vali Güzeloğlu’nun yanı sıra Vali Yardımcısı Abdullah Etil, Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, il müdürleri, ilçe müdürleri, şube müdürlük temsilcileri ile Darıcalı Muhtarlar katıldı. Program saygı duruşu ve ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı. Ardından 15 Temmuz’u anlatan kısa bir sinevizyon ile Darıca’da yapılan çalışmaları anlatan sinevizyon gösterisi katılımcılara izlettirildi.

 

HESAPLAMADILAR

Vali Hasan Basri Güzeloğlu toplantıdaki konuşmasında “Güzel ilçemiz Darıca'nın muhtarları ile buluşmanın mutluluğu içerisindeyim. Türkiye Cumhuriyeti olarak bizler sonsuzluğa akarken, şunu herkes bilmeli ki bu milletin birliğini ihanet şebekeleri ve destekçileri asla sarsamaz. Kutlu yürüyüşümüzü asla engelleyemeyecekler. Bunlarla işbirliği yapanlar, insanlarımızı katledenler bilmelidir ki Türk Milleti tarihin hiçbir döneminde özgürlüğünden ödün vermemiştir. Başta FETÖ ve diğer terör örgütlerinin hesaba katmadığı bu milletin kararlılığıdır” dedi.

 

YANLARINDAYIZ

İstanbul’da yapılan saldırıda milletin birliğinin hedef alındığını söyleyen Vali Güzeloğlu, “Bizler insanlık değerlerini ve gereklerini, bilen yerine getiren, düzen kuran bir ülkeyiz. Türkiye Cumhuriyeti bu sorumlulukla dünyanın neresinde yaşanırsa yaşansın mağdurların yanında olmuştur. İnsanlığın gözü önünde Suriye’de yaşananlarda da bu değerleri taşıyan ve oradaki mazluma sahip çıkan devlet Türkiye Cumhuriyeti’dir. Bütün uluslararası kuruluşların etkisiz olduğu dönemde bütün zenginlikleri ayağa kaldıran tek ülke Türkiye olmuştur. Göçmenlere en fazla yardım yapan ülke Türkiye’dir. Sadece 3 milyon insanın sığındığı son kale olmuştur. Bu imanla yolumuza devam edeceğiz” diye konuştu.

 

HİZMETLE OLACAK

Darıca’yı değerlendireceklerine dikkat çeken Güzeloğlu, “Büyük yürüyüşümüz yatırımlarla, hizmetlerle olacak. Geride bıraktığımız yılda büyük ihaneti yaşadık ama üstesinden geldik. 2016’yı büyük hizmetleri insanımıza sunarak kapattık. 2053 ve 2071 gibi büyük hedeflere doğru yürüyoruz. Kocaeli bu yürüyüşe anlamlı zenginlikler katıyor. Darıca’da Kocaeli’nin içerisinde çok özel ve güzel bir yer teşkil ediyor. Darıca güzel alt yapısı, insani yaşam kalitesinin yükseltilmesine dönük yatırımlarla giderek büyümektedir” şeklinde konuştu.

 

ÇALIŞMAK İBADETTİR

Vali Güzeloğlu, çalışmanın ibadet olduğunu ve çalışmaya ihtiyaçları olduğunu dile getirerek, "Yönetim sürecinde yönetenle yönetilen arasındaki en önemli köprü muhtarlarımızdır. İnsanımızla hizmetle sorumluyuz. Bu toplantıda projeleri konuşarak, dilek ve temennileri ele alarak Darıca’nın değerlendirmesini yapacağız. Kamu hizmet kapasitesinde performansa dayalı bir yapıya kavuşacağız. Bu artık gerçekleşecek. İşte o zaman ülke olarak geleceğe doğru büyük yürüyüşümüzü güçlendirmiş olacağız" dedi.

 

 

 

 

Bu Haber 154 Görüntülenmiştir
YORUMLAR
İsim Soyisim
E-Posta
Yorumunuz
DİĞER HABERLER :
Bu sergi için 10 gününüz daha var
Mehmet Ağar'ın gelini vefat etti
55 milyon lirayla NELER ALINIR?
Piyango meraklılarını şimdiden bir heyecan sararken herkesin aklında 'Acaba piyango bana çıksa ne yaparım?' sorusu yer almaya başladı.
Kocaeli’den sınıra sevkiyat sürüyor
7 yıldır süren dava yine ertelendi
 2008 yılında işlediği cinayetin ardından intihara teşebbüs eden ancak ölmeyen 78 yaşındaki adamın yargılanmasına 30. celsede halen devam edilirken, sanığı...