YAZAR HABERDinimizde bunlar yok
Dinimizde bunlar yok
04.01.2017 11:25:40 Tarihinde Eklenmiştir. 

 

 

BİRKAÇ yıl önceydi. Televizyon kanallarının birinde Erzurumlu yaşlı bir amca, o günlerin meşhur gündemi olan küresel ısınma ile ilgili kendisine mikrofon uzatan muhabire!

-Erzurum bu kürenin neresinde , küre isinir de Erzurum niye isinmir, donduk, diye dert yanıyordu.

Bütün bir yıl, terör belasına yitirdiğimiz polislerimiz, askerlerimiz, yurttaşlarımız yüzünden canımız fazlasıyla yandı.

Üşümeye bile fırsat bulamadık!

Sözde dinimiz adına; ülkemizde ve İslam ülkelerinde yapılan katliamlar, Erzurumlu amca gibi bizi de dile getirdi ….

-Bütün bunlar yüce dinimizin neresinde?

Lanet olsun şu sömürü düzenine, haçlı ve emperyalist terörizmi üzerine inşa edilmiş , sözde müslüman El Kaide, DAEŞ gibi, PKK gibi, FETÖ gibi eli kanlı terör örgütlerine ve onlara adam yetiştiren bütün cemaatlere!

Lanet olsun emperyalizmin, kapitalizmin bitmek bilmeyen, doymak bilmeyen işbirlikilerine ve santranç tahtasında piyon dahi etmeyenlere!

Bir bitmediniz ki şu cennet vatanda ağız tadıyla yaşayalım.

İslam ve insan düşmanlarının “sözde” dinimiz adına yaptıkları ve de maalesef bunların kurgudan ibaret olmayıp da hakikat olduğunu düşündürmeye çalışmaları, en vahimi buna çanak tutan Kur'an-ı Kerim’den bihaber cahil Müslüman yurtdaşlarımızın söyledikleri, insan yaşamını, insan hürriyetini hayatın merkezine koyan, saldırı veya meşru müdafaa hakkı doğuracak gerekçeler olmadıkça can almayı zarar vermeyi kesinlikle reddeden, yasaklayan yüce dinimizin neresinde bu yaşatılanlar diye haykırası geliyor insanın?

2016’nın kabus dolu günleri de geride kalsın, ülkemiz daha huzurlu olsun, herkes birbirinin inancına yaşantısına saygı duyarak yaşasın diye dua ederken, şer odakları ve tetikçileri yine iş başındaydı. Olan yine masum, savunmasız insanlarımıza oldu.

Uzun süredir coğrafyamıza şekil vermeye çalışanlar tarafından planlı programlı bir saldırı altındayız. DAEŞ, PYD, PKK diye yazılıyor ama AB, ABD diye okunuyordu anlayabilenler tarafından.

İçten içe sevinen, oh olsun siz misiniz yılbaşı kutlayan diyip reva gören zihniyetin, bundan fırsat bulup İslama ve samimi Müslümanlara saldıranların sosyal medyada paylaştığı yakışıksız cahilce yorumlarını okudum ve çok üzüldüm.

Sosyal medya deyip geçmeyin. Bunları yazan insanlarla ortak arkadaşınız olmasa bile, aynı şehri, aynı otobüsü, aynı lokantayı, aynı okulu, aynı sokakları ortak kullanıyoruz. Endişelenecek kadar çok sebebimiz var yani.

Noel ile Mevlid Kandili'ni, Mekke'nin fethini yarıştırmaya çalışanlar, bunlar üzerinden televizyonlarda veya gazetelerde edebiyat parçalayıp durumdan vazife çıkaranlara yerinde ise “affınıza sığınarak” sidik yarışı yapanlara milletimizi kutuplaştırmaya çalışanlara, apaçık gerçek olan Kur'an-ı Kerim ayetleri varken, Peygamber Efendimiz'den yüzlerce yıl sonra yaşamış din alimlerinin sözleriyle İslama şekil vermeye çalışan hurafecilere seslenmek istiyorum.

Bunların hiçbirinin dinimizde yeri YOK !

Yüce Allah’ın mübarek iki elçisinin doğum günlerini yarıştırmak, kıyaslamak YOK.

Onlara iman etmek VAR. Son din İslam, son peygamber Hazreti Muhammed'e ve O'nunla birlikte gönderilen kitabın kendisine iman etmek var.

Sözde siyaset için birbirini katletmek, cana kıymak, ötekileştirmek hiç YOK!

Mevlid Kandili, Peygamber Efendimiz'in doğumundan yaklaşık 400 yıl sonra kutlanmaya başlanmış, İslam'ın veya imanın şartlarından biri değil. Noel de öyle.

Mekke'nin fethi, İstanbul'un fethi gibi aylarca süren bir savaş, binlerce şehidin olduğu gibi bir fetih değil. Saygıdeğer Müslüman kardeşlerim. Açın okuyun. Peygamberimiz onbin kişilik orduyla gidip teslim almış Mekke'yi. Hepsi bu.

15 yıl Arabistan'da ticaretle uğraşan biri ile sohbet ettim. Sordum Mekke'nin fethi Arabistan'da kutlanıyormu diye. Hiç şahit olmadım dedi.

Kutlamak isteyen elbette kutlasın. Benim için de çok kıymetli. Mekke'den ayrılmak zorunda bırakılan Peygamberimin , tekrar doğduğu şehre, İslam'ın tebliğ edildiği topraklara geri dönmesi .

Ama bu anlamlı günler ayrışmaya değil birleşmeye vesile edilebilmeli.

Taif’te kendisini taşlayanlar için dahi dua eden, bu bana taş atanların içinden Allah’ın rızasını kazananlar çıkacaktır diyen, merhamet ve iyilik elçisi Hz. Muhammed’in gittiği ve yönlendirdiği yoldan gitsek ne güzel olacak.

Velhasıl kardeşlerim, dinimizde Allah adına aldatmak, Allah adına öldürmek, ölene sevinmek YOK, yaşatmak var , özendirmek var, merhamet var hoşgörü var, tebliğ var, zorlama YOK.

“O da bizde yok “

Ne olur Irak'ın başına gelenler, Mısır'ın, Libya'nın, Suriye'nin başına gelenler, bizim de başımıza gelmesin.

Selam ve dua ile...

 

 

Bu Haber 1072 Görüntülenmiştir
Ekleyen Yazarın Mail Adresi : kocaeli@kopiservis.com.tr
YORUMLAR
İsim Soyisim
E-Posta
Yorumunuz
DİĞER HABERLER :
Gavur İzmir…
Dinimizde bunlar yok
Suskunluğun Yükü…
En uzak mesafe…
Konsey seçimi ve milli irade