GÜNDEMVali Güzeloğlu, kan verdi
Vali Güzeloğlu, kan verdi
06.01.2017 10:59:26 Tarihinde Eklenmiştir. 

 

Kızılay’da kan stoklarının tükenmesinin ardından genel merkezin çağrısına kulak veren Vali Güzeloğlu, “Kentimizde bölge kan merkezinin kurulması için çabalarımız sürüyor” dedi.

 

Emre ARKIN - Kocaeli’nin kan bankası Kızılay’da kan dolapları boşalmış, bunun üzerine kırmızı alarm verilmişti. Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve valilik personeli de mevcut krizi görmezden gelmedi ve kampanyaya destek vermek amacıyla Müdürlükler Binası’nda kurulan platformda kan bağışında bulundu. Kendisi de kan bağışında bulunan Vali Hasan Basri Güzeloğlu, “Kentimizde bölge kan merkezinin kurulması için çabalarımız sürüyor” dedi.

 

KATILIM YOĞUN OLDU

Katılımın yoğun olduğu ve yer yer uzun kuyrukların da oluştuğu kampanyaya destek veren isimler arasında Vali Güzeloğlu’nun yanı sıra Vali yardımcısı Aziz İnci, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, İl Müftüsü Yusuf Doğan, İl Sağlık Müdürü Mürsel Durmaz, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Şenol Ergüney, Kızılay Kocaeli Şube Başkanı Cengiz İpek ve çok sayıda il müdürü de yer aldı.

 

13 BİN 241 ÜNİTE BAĞIŞ

Kızılay Kocaeli Şube Başkanı Cengiz İpek, ülke genelinde kan stoklarının azalması sebebiyle Genel Başkanımız Dr. Kerem Kınık tarafından 2 Ocak tarihinde medyaya yapılmış olan açıklamaların karşılığını bulduğunu ifade ederek, “4 Ocak tarihinde tüm zamanların bütün rekorları kırılarak toplam 13 bin 241 ünite kan bağışı alınmıştır. Bugün kan bağışı için buradayız. Kocaeli Valiliğimiz tarafından Kocaeli’den kampanyaya destek başlamıştır” şeklinde konuştu.

 

GÜVENİMİZ TAM

Türk Kızılayı’nın temel görevlerinden biri olan kan bağışı toplama ve sürdürülebilirlik politikasının 2020 strateji planında açıklandığını dile getiren İpek, “Bu plana göre ihtiyaca cevap verecek oranın arttırılması altyapının kurulması hedeflenmektedir. Maalesef Kocaeli’de kan bağışı oranı ülke ortalamasının altındadır. Kocaeli’deki kan bağışının arttırılması konusunda vatandaşlara olan güvenimiz tamdır” diye konuştu.

 

VATANDAŞI DAVET ETTİ

Kan bağışında bulunmak üzere bağış noktasına gelen Vali Hasan Basri Güzeloğlu, “Bu Cuma gününde hayırlı bir etkinlikte sizlerle birlikteyiz. Tüm personelimiz ve kamu çalışanlarımız Kızılay’ın başlattığı kan bağışı kampanyasında gönüllü olarak kan vermek istedi. Bütün Kocaeli Kızılay’ın yaptığı çağrıya karşılık vermiş kan bağışında öncü bir rol üstelenmiştir. Bugün Kızılay bir yüz akımız. Ulusal ve uluslar arası her alanda hizmetler sunan bir kurum. Tüm vatandaşlarımız bu hayırlı işe, kan bağışına davet ediyorum” diye konuştu.

 

KULAK VERİYORUZ

Kanın hayat kurtardığını belirten Vali Güzeloğlu, “Kan, veren insanın birçok insanın hayatta kalmasını sağladığı hayati bir madde. Kızılayımızın mevcut kan stoklarını arttırmak, riskleri ortadan kaldırmak için genel başkanın yaptığı çağrıya buradan kulak veriyoruz. Bugünden itibaren valiliğimizde kamu çalışanlarımızın bağış yapması adına çalışmalar yapacağız. Kocaeli’de bölge kan merkezinin kurulmasının da çabasını sergileyeceğiz. Kan veren bütün kamu çalışanlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Bu Haber 243 Görüntülenmiştir
Ekleyen Yazarın Mail Adresi : info@demokratkocaeli.com
YORUMLAR
İsim Soyisim
E-Posta
Yorumunuz
DİĞER HABERLER :
Minibüsçüler zam talebinde bulundu
Anayasa değişmeli Ancak....
Kore Gazisi vefat etti
Cezaevlerine hastane
Tekirdağ seferi başlıyor