SİYASETAK Parti milletvekili Yılmaz CHP’ye patladı
AK Parti milletvekili Yılmaz CHP’ye patladı
06.01.2017 21:59:44 Tarihinde Eklenmiştir. 

 

AK Parti’nin 52. Genişletilmiş Başiskele İlçe Danışma Meclisi oldukça hareketli geçti. Referendum ve yeni anayasa sürecinde CHP’nin tavrına tepki göstererek ateş püsküren AK Parti Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, “Referanduma saygısı olmayanlar ne yüzle milletin karşısına çıkacaklar” dedi

 

Artun Umur ELMASER - AK Parti Başiskele İlçe Teşkilatı, önceki gün Başiskele Yeniköy Kültür Merkezi’nde yaklaşık 500 parti üyesinin katılımıyla 52. Genişletilmiş Danışma Meclisini gerçekleştirdi. İlçe Danışma Meclisi’nde konuşan AK Parti Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz yeni anayasa ve Referandum ile ilgili CHP’ye adeta ateş püskürdü. Yılmaz, “CHP’nin sahte iki yüzlü demokratçılığını, halkçılığını anlatmakla mükellefiz. Referanduma saygısı olmayanlar ne yüzle milletin karşısına çıkacaklar” açıklamasında bulundu. Danışma Meclisine AK Parti Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, AK Parti Başiskele İlçe Başkanı Şahin Talus, İlçe başkanları, ilçe yönetimleri, mahalle başkan ve yönetimleri, kadın kolları ve yönetimleri katıldı. Yapılan protokol konuşmalarının ardından 37 mahalle başkanına hizmetlerinden dolayı plaket takdim edilerek danışma meclisi sonlandırıldı.

 

TÜM OYUNLARI BOZACAĞIZ

Meclisin açılış konuşmasını yapan AK Parti Başiskele İlçe Başkanı Şahin Talus, “Masum insanları katletmek ve korku salmak için uğraşıyorlar. Bu saldırılar karşısında birbirimize kenetleneceğiz. İnançlar üzerinden ayrışacağımızı bekliyorlarsa boşuna beklemesinler. Bir insanı öldüren tüm insanları öldürmüş gibidir. Bu terör onları vuracaktır. Hükümetimiz terörün her noktasında mücadele etmektedir. Erdoğan önderliğinde halkın hür iradesiyle oylanan bir anayasamız olacaktır. Biz çalışarak bütün oyunları bozacağız” dedi.

 

KIRGINLIKLARI BİR KENARA BIRAKIN

Talus’un ardından söz alan Başiskele İlçe Kadın Kolları Başkanı Hacer Çakır ise, “Kadın kollarımızın hakkı ödenmez. Bir erkek olarak siyaset yapmak çok kolaydır ama siyaset yapan kadınlar eve gittiğinde eşlerine gittiğinde hesap vermek zorundalar. Hepsinden Allah razı olsun. Sokak çalışmalarımız devam ediyor. Önümüzde süreçte yeni Anayasa ile ilgili bir çalışmamız olacak. Başiskele olarak herkes elini taşın altına koydu. Tüm teşkilat mensuplarının her şeyi bir kenara koyarak, kırgınlıkları bir kenara bırakarak bir daha her şeyi düşünmesi lazım” şeklinde konuştu.

 

DAHA GÜZEL İŞLER YAPACAĞIZ

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz da programda söz alan isimler arasındaydı. Göreve geldikleri günden bu yana başarılı işlere imza attıklarını belirten Ayaz,  “Gelmiş oluğumuz noktada Başiskele Kocaeli’de fark edilen bir ilçe konumuna geldi. Başiskele’de hergün her caddede, sokakta olmaya gayret ediyoruz. Karla mücadelede, asfalt yamada çalışıyor. Bizim çalışan arkadaşlarımızın çalışma karşılığında elde ettiği şey sadece maddiyat değil. Kendi çocuklarına ve geleceklerine çalıştıklarının farkındalar ve daha güzel işler yapmış oluyoruz. Birçok yerde değişikliklere imza attık. Biz gücümüzü hükümetimizden alıyoruz. Halkımız bizi desteklemeseydi, seçmesini bilmeseydi bizim gücümüz yetmezdi. Başarı hepimizin başarısı. Kim ne söylerse söylesin, asla moralimizi bozamayacaklar. Asla onların önünde düğmemizi iliklemeyeceğiz” dedi.

 

BİRİLERİ BURUN KIVIRDI

Konuşmasını sürdüren Ayaz, “ Başta Referandum olmak üzere, bir numara olacak şekilde, altına ‘Made in Başiskele’ yazacak şekilde çalışmalarımız sürecek. Başiskele’nin her noktasında işlerin nasıl yapılması gerektiğini bilen bir halk var. Planlarımızı bitirdik, çalışmalarımız tamamlandı. Bugüne kadar 75 beldenin 20 yılda yaptığı şuulandırmanın 2 katını bu birkaç yılda yaptık. Turizm yatırımcısının, eğitim yatırımcısının gözü Başiskele’de. Biz 7 yıldızı söylerken altının boş olmadığını söylediğimizde belki birileri burun kıvırdı, bıyık altından güldü ama bunu tescilledik, şimdi biz gülüyoruz” sözlerini kullandı.

 

KARŞIMIZA ÇIKAMAZLAR

Ayaz’ın hemen ardından kürsüye gelerek danıima meclisinde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu şunları kaydetti: “14 yılı geride bıraktık. Geçtiğimiz 12-13 yılda yerelde ilçelerimizde çok güzel hizmetler yaptık. Türkiye’ye örnek olan hizmetleri gerçekleştirdik. Mükemmeliyetin sonu yok. Her geçen gün daha iyisini yapacağız. Eskiden bu güzellikleri gelişmiş ülkelerde görüyorduk, şimdi biz onlardan daha güzelini yapıyoruz. Batı dünyası boş durmuyor, kıskançlık var. Türkiye’de enerji çoğalıyor, genç bir nüfus var, söz sahibi oluyor, dinleniyor. Türkiye’nin önünü tıkayamıyorlar. Onun için karanlık yer altından planlar yapıyorlar, karşımıza adam gibi çıkmıyorlar. Çanakkale’de gerekli cevabı aldılar. Bu milletin ölüme düğüne gider gibi gittiğini görüyorlar o nedenle karşımıza çıkamazlar. Amerikan askeri bizim karşımızda savaşamaz.

 

TEK YILDIZI KIRARIM

Devşirdikleri satılık beyinleri değişik metodlarla yetiştiriyorlar. Uyuşturuyorlar. Dağlarda kalmadı. PKK’yı çok büyük ölçüde bitirdik. Askerimizle polisimizle hepsini yok edeceğiz. Sinsice planlar yapmaya devam edecekler, biz de hazırlıklı olacağız. Milli birliğimiz her şeyin önünde. Teşkilatlarımız Referandum için çalışacaklar.

Başkan yıldızı halk verecek referandumda, sen kendi kendine yedi yıldız diyorsun da. Başiskele yüzde seksenin üzerinde bir oy almazsa yedi yıldızdan bir yıldızı ben kırarım. Geçen sene hedefi tam tutturamadınız. Referandum çok daha kolay olur, insanlara yaklaşımınız güzel olsun. Referandum ülkenin ayağına takılan tüm çer çöpü kaldıracak. Kardeşliğimizi tesis edeceğiz kimseyi ötekileştirmeden, aşırı kavgaya girmeden yolumuza devam edeceğiz. Sandık sandık çalışacağız. Referandumu çok önemsiyorum. Geçmişte de yaşadık ama bu hepsinden önemli. En yüksek oyu alabilecek kapasite ile çalışacağız.”

 

UYARILARI DİKKATE ALMAK GEREK

AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz da konuşmasında şunları kaydetti: “Kalbimiz kan ağlayarak vatan nöbetimizi tutmaya devam ediyor. 2016 yılı acılarla geçti. 2017 yılı da acılarla başladı. Küfür, ihanet boş durmuyor. Bu vatanı son nefer kalıncaya kadar korumaya and içmiş, AK davamızın AK neferleri de uyumamaya and içerek burada devam ediyoruz. Tüm kalleş terör saldırılarında ve cephelerde vatan için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Onlara çok şey borçluyuz. Çok zor bir dönemeçteyiz. Bu dönemeçte liderimiz Erdoğan’ın uyarılarını çok dikkate almak ve bu uyarılar eşliğinde bu süreci atlatmak durumundayız.

 

CHP’YE ATEŞ PÜSKÜRDÜ

Tek başlı, siyasi istikrarı daha güçlü bir Türkiye ile bu oyunları bozacağız. Asla saldırılardan bombalamalardan korkmak endişeye kapılmak bir mümine yakışmaz. Referandum süreci geliyor. Bakmayın CHP’nin kopardığı gürültülere. Bize dar gelen bu gömlek bize bu diktacılar tarafından giydirilen deli gömleği çıkartılmalı. Bu millet kendi anayasasını yapmaya muktedirdir. CHP’nin manüpülasyonlarına, asla halkımızı kandırmasına izin vermeyeceğiz. Bizler de bilgilenerek bu süreci sağlıklı bir şekilde geçirmenin gayreti içerisinde olacağız. CHP’nin bu durumu yeni bir şey gibi yangın çıkarmasına müsaade etmeyeceğiz. Seçimle işbaşına siddin sene gelemeyen CHP zihniyeti ya darbeyle ya da darbe sonucu oluşturulan bürokratik oligarşiyle yönetime gelmiştir.

 

İKİ YÜZLÜ DEMOKRATÇILIK

Ne zamana kadar? AK Parti siyaseti söz milletin deyinceye kadar. Türkiye’nin bir rejim sorunu yoktur. Bu ülkenin rejimi Cumhuriyettir ama  CHP’nin bu ülkede bu millet iradesiyle yönetime gelememe gibi bir sorunu var ve bu yeni anayasa ile de hep olacak. Bunun telaşına kapıldılar. Bu demokrat halkçı gözüken sahte yüzlerini yakınen gördük, ben utandım tavırlarından. Biz CHP’yi tanıyoruz. CHP’nin sahte iki yüzlü demokratçılığını, halkçılığını anlatmakla mükellefiz. Referanduma saygısı olmayanlar ne yüzle milletin karşısına çıkacaklar. Ne yüzle hayır demek için milletin kapısında dolaşacaklar”

 

BU MİLLETİ BÖLMEYE KALKMAYIN

Danışmada son olarak konuşan AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ise, “Bu saldırı vahşettir hep beraber kınıyoruz. Bu saldırıdan tartışma çıkartmak isteyenler de o teröristle aynı suçu işliyordur. Türkiye yolundan dönmedikçe, küresel güç olma hayalinden vazgeçmediği sürece, bizde bu bayrak, lider olduğu sürece onlar durmayacaklar. Bunu böyle bilirsek mücadelemizi ona göre yaparız. Ürkütmek, korkutmak değil ama görünen köy kılavuz istemez. Ciğerimiz yanıyor. Bu vatan için kanlarını döküp binlercesi şehit oldu. Hepsinin mekanı cennet olsun. Bir tek anahtarımız var. Milli birliğimizi tesis edip yüceltmektir. Bu ülkede hiç kimsenin ne Cumhuriyet ne Laiklik ne de rejimimizle bir sorunu yoktur. Bunu da en büyük teminatı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bu milleti bölmeye kimse kalkışmasın” dedi.

 

 

Bu Haber 297 Görüntülenmiştir
YORUMLAR
İsim Soyisim
E-Posta
Yorumunuz
DİĞER HABERLER :
Ceyhan, projeleri gezdi
En fazla üye sayısı AK Parti’nin
Serhat Duyar aday olmuyor
 7 Haziran seçimlerinde milli ittifak adı altında Saadet Partisi 2. Sıra milletvekili adayı olan Serhat Duyar, BBP genel merkezi ile yaptığı görüşmeler son...
Ünlü: “Hiç kimsenin üzerinde baskı yoktur
Kerem Coşkun'dan ince gönderme…