Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 23.07.2019 SAAT 00:14:28
Advert
 
Advert

Mahallenin sivrisinek isyanı

Şirintepe Mahallesinin genelinde sivrisinek ısırması nedeniyle birçok vatandaş ve çocuğun vücudunda yaralar oluştu. Vatandaşlar doktorların verdiği ilaçlarında çözüm olmadığını belirterek, yetkililerin etkili mücadele etmesini istedi. Ayrıca parktaki pireler de büyük sıkıntı yaratıyor
Mahallenin sivrisinek isyanı

Süriye ÇATAK TEK  - ŞİRİNTEPE Mahallesinde vatandaşlar sivrisinek ve pire yüzünden büyük sıkıntı yaşıyor. Mahalle genelinde sivrisinek ısırması nedeniyle hem yetişkinler hem de çocukların vücutlarında kızarıklıklar oluştu ve artık yaraya dönüştü. Özellikle Bakır Sokakta yaşayan vatandaşlar hem sivrisinek hem de pire ile mücadele ettiklerini. Çocuklarını doktora götürmelerine rağmen oluşan yaraların iyileşmediğini ve kaşıntısının devam ettiğini kaydetti. Vatandaşlar haftada bir belediye tarafından yapılan ilaçlamanın artık yetmediğini ve yetkililerin bu sivrisinek türü ile ilgili önlem alması gerektiğini belirtti. 

 

HAFTADA BİR KERE İLAÇLANIYOR

Çınarlı Derenin içinden geçtiği Şirintepe Mahallesi sakinleri son günlerde artan yağmur nedeniyle mahallede biriken sularda üreyen sivrisineklerle başı dertte. Mahalle genelinde sivrisinek sıkıntısı Bakır Sokak’ta ise hem sivrisinek hem de pire sıkıntısı yaşanıyor. Mahalle sakinleri Büyükşehir Sosyal Hizmetler ve Sağlık Daire Başkanlığı tarafından her hafta mahallenin ilaçlandığını ancak bu ilaçlamanın artık bir faydasını görmediklerini belirtti. Özellikle sivrisineklerin artık yaşamı çekilmez hale getirdiklerini kaydetti. 

 

ÇOCUKLARI NASIL KORUYACAĞIZ

Mahalle sakinleri özellikle sivrisineklerin ısırdığı çocukların büyük sıkıntı yaşadığını belirtti. Çocukların vücutlarının kabardığını ve doktora götürdüklerini söyleyen mahalle sakinleri, “Doktor çocuklarımıza ilaçlı tedavi veriyor ama bu tedavi dahi yetmiyor. Çünkü geçmeyen bir kaşıntı ve şişkinlik var. Biz artık çocuklarımızı nasıl koruyacağımızı şaşırdık. Ayrıca mahalledeki parkta bulunan pirelerde sıkıntı yaratıyor. Çocuklar parkta oynarken üzerlerinde pireler geziyor” dedi.  

ETKİN MÜCADELE GEREKİYOR

Sivrisineğin ısırdığı yerin iyileşmesinin günler aldığını söyleyen vatandaşlar, artık belediyenin ve yetkililerin bu konuda etkin bir mücadele vermesini istediklerini kaydetti. Özellikle çocukları yaz sıcağında evde hapsedilmemesi ve sokakta oynaması için sivrisineklerle mücadelenin etkin hale getirilmesi gerektiğini ifade eden vatandaşlar, “Mahalle sakinleri olarak ne yapacağımızı şaşırdık. Çocuklarımızın vücudunda oluşan yaralar için ne merhem ne de iğneli tedavi işe yaramıyor” dedi. Mahalle sakinleri sadece çocukların değil yetişkinlerinde sivrisineklerden nasibini aldığını söyledi. Mahalle sakinleri sivrisineklerin ısırmasının ardından vücutlarında çıkan şişkinlik ve yaraları gösterdi. 
 

 

ŞİKAYETLER HER GÜN ARTIYOR 

Vatandaşlarla birlikte açıklama yapan Mahalle Muhtarı Nilgün Düzen, “Mahallemiz resmen isyanda. Biz bu soruna bir çözüm bulunmasını istiyoruz. Daha etkin bir mücadele istiyoruz. Mahalle sakinlerimiz ve çocuklarımız her gün hastanelerde. Ne kullansak geçmiyor diyorlar. Bu konuda şikayetler her geçen gün artıyor. Belediye haftada bir gün mahallemizi ilaçlıyor. Ancak bu ilaçlama artık yetmiyor. Her gün yağan yağmurlar ilacın etkisini ortadan kaldırıyor ya da yeni sivrisinek türüne bu ilaç etki etmiyor. Mahalledeki yeşil alan ve parklarda sivrisinek daha çok. Ayrıca bu parkımızda pirelerin de olması yaşanan sıkıntıyı ikiye katlıyor” dedi. 
Özellikle çocukların sivrisinek ısırmasına daha çok maruz kaldığını söyleyen vatandaşlar, çocuklarını doktora götürmelerine rağmen bir çözüm bulamadıklarını kaydetti. Verilen ilaçların da etki etmediğini ifade eden vatandaşlar, çocukların vücutlarını kaşıyarak yaraları derinleştirdiğini de kaydetti. 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.6871 TL 5.6644 TL
Euro
EURO
6.3796 TL 6.3542 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA