KENTVali Güzeloğlu bakkallara sahip çıktı “Bakkal sembol esnaftır”
Vali Güzeloğlu bakkallara sahip çıktı “Bakkal sembol esnaftır”
11.01.2017 09:55:05 Tarihinde Eklenmiştir. 

Kocaeli Bakkallar Büfeciler ve Tekel Bayileri Odası Başkanı Bayram Kütük’ü ziyaretinde konuşan Vali Güzeloğlu, “ Hemen her mahallede herkesin bir bakkal abisi vardır. Bakkal sembol esnaftır” dedi

 

Artun Umur ELMASER - STK ziyaretlerine ara vermeyen Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nun 28. esnaf buluşmasında Kocaeli  Bakkallar Büfeciler ve Tekel Bayileri Odası Başkanı  Bayram  Kütük ve yönetimini odada ziyaret etti. Gerçekleşen programa; başkan vekili Uğur  Şengel, yönetim kurulu üyeleri Nurullah Murat,Mehmet Nural, Mahmut Akbaş, Bekir Sarıkaya, Vildan Yaşar, Kemal Göksu, Mustafa Güven, Özbey Uralkaya, Hüsnü Akduman, Ertuğ Sevimli,Ticaret İl Müdürü Veysi Uzunkaya, Kocaeli Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim , Derince Tekelciler ve Büfeciler Odası Başkanı Osman Koçyiğit de katılım gösterdi.
 

SORUNLARIMIZI SÖYLEDİK

Kocaeli Bakkallar Büfeciler ve Tekel Bayileri Odası Başkanı Bayram Kütük yaptığı açıklamada, “  Ulusal marketlerle AVM’ler önemli sorunlarımızdandır. Bu sorunları bugün bir kez daha masaya yatırdık. 23.03.2014 yılında yapılan Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda göreve geldikten itibaren 1.460 üyemizin ,1.200’ünü tek tek işyerinde ziyaret ederek, sorunlarını dinleme fırsatım oldu.Bazı sorunlarını T.C.Gümrük ve Ticaret Bakanlığı-Esnaf Ve Sanatkarlar Genel Müdürlüğü; Kocaeli Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği,Türkiye Bakkallar ve Bayiler Federasyonu ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu’na yazılı ve sözlü olarak gündeme getirdik” ifadelerine yer verdi.

 

EKONOMİYE KATKIMIZ ÇOK FAZLA

birçok sorunlarının olduğunu dile getiren Kütük, “Ama en büyük sorunlarımızdan biri her gün sayısı katlanarak artan AVM ve Ulusal Marketler dediğimiz Ülke çapında şirketleşmiş içinde siyasi ortakları barındıran firmalardır. 25 000 civarında Ulusal market var ülke ekonomisine katkıları bellidir. Oysa  sadece bu yıl  zorlaşan ve açılan bu marketler sayesinde 49000 bakkal ve büfe kapandı bunun ülke ekonomisine zararı onların katkılarından kat be kat fazladır. Ve ülke ekonomisinde her alana yansımaktadır bu zarar. Yani  bizim ekonomiye katkımız hepsinden fazladır ve kapanan iş yerlerimiz ekonomiyi olumsuz etkilemektedir” dedi.

   

VALİMİZ ESNAFI DİNLİYOR

Kütük’ün ardından konuşan Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kemal Kaya ise, “ Sayın valime esnaf sorunlarıyla ilgilendiği için çok teşekkür ediyorum. Bu hizmetleri anlatmaya zaman yetmez. Tüm beldelerimize kadar esnaflarımızla bir araya geliyor sayın valimiz. Bu toplantıları birçok defa yaptık. Valimizin ilçe esnafının sorunlarını dinleyerek, yerinde çözdüğünü gördüm. Allah başımızdan eksik etmesin” dedi.

 

 

BU TOPLANTILAR ÇOK ÖNEMLİ

Ziyaretin son konuşmasını gerçekleştiren Vali Hasan Basri Güzeloğlu, “  Bu sabah 28.esnaf buluşmamızı yapıyoruz. Tüm bakkal ve büfeci esnafımıza hayırlı bereketli kazançlar diliyorum. Bu sofralar değerlidir, bereketlidir.  Bu toplantılar bizim için devam eden konuların, sıkıntıların dile geldiği ve değerlendirildiği toplantılardır. Olması gereken noktada inisiyatif aldığımız toplantılardır bunlar. Bir kararı alırken karara konu olan bütün insanlarımızla buluşmamız aldığımız kararın sürdürülebilir olmasını sağlıyor” dedi.

 

BAKKAL SEMBOL ESNAFTIR

Biz bu toplantılardan çok faydalanıyoruz diyen Güzeloğlu, “ İlçenin sınırlarında çözülecekse hemen orada çözüme konu edilmesini sağlıyoruz. Sizin ilettiklerinizi gerekli yerlere aktarıyoruz. Hemen her mahallede herkesin  bir bakkal abisi vardır. Gecesi gündüzü olmadan insana hizmet veren, en iyisini sunma gayretinde olan bir esnaftır bakkallarımız. Sembol esnaftır bakkal. Değer vermemiz, yaşatmamız gerekir bakkallarımızı. İnsanımız ve esnafımızın her zaman yanındayız.Sizlere hizmet etmenin onurunu yaşıyoruz.huzurunuz huzurumuzdur” şeklinde konuştu. 

 

 

Bu Haber 197 Görüntülenmiştir
YORUMLAR
İsim Soyisim
E-Posta
Yorumunuz
DİĞER HABERLER :
Şehidin adı üst geçide verildi
 Gölcük Belediyesi’nden Şehit Pilot Binbaşı Deniz Akdeniz’e vefa örneği 12 Ekim 2014 tarihinde meydana gelen helikopter kazasında şehit dü...
Başol Steak House açıldı
Paça ve Memük’ten Baro’ya ziyaret
 Adalet Komisyonu Başkanlığı görevine atanan 2. Ağır Ceza Hakimi Muhiddin Paça ve Başsavcı Vekili Ayhan Memük, Baro Başkanı Sertif Gökçe’yi ziyaret etti&nb...
Kocaeli'de binlerce kişi "kitaba koştu"
Tramvay hız kesmiyor