GÜNDEM“EĞİTİMDE MODEL KENT KOCAELİ”
“EĞİTİMDE MODEL KENT KOCAELİ”
11.01.2017 13:05:47 Tarihinde Eklenmiştir. 

 

Kocaeli’mizde   eğitim alanında gelinen son noktayı ve Türkiye’de  model bir eğitim kenti olma hedefi  içinde yapılan çalışmalar ve başarılar hakkında İlimizde yayınlanan yazılı ve görsel basının Yayın Yönetmenleri ve köşe yazarlarıyla gerçekleştirilen basın toplantısı Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu’nun başkanlığında gerçekleşti.

 

Makam Toplantı Salonunda gerçekleştirilen basın toplantıya;  Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu’nun yanı sıra; İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Doğan, Bizim Yaka Gazetesi Köşe Yazarı Galip Ataman  Özgür Kocaeli Gazetesi Haber Editörü Metin Karan, Kocaeli Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Mesut Akbulut, Demokrat Kocaeli Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Erdin Ağdede, Çağdaş Kocaeli Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sadun Çetin, Mavi Kocaeli Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Cemalettin Öztürk ve Yazı İşleri Müdürü İlker Akşit, Büyük Kocaeli Gazetesi Yazı İşleri Müdürü İbrahim Gürsel, TV 41 Genel müdür Yardımcısı Selçuk Sevim ve Kocaeli TV Genel Yayın Yönetmeni Kadriye Karademir  ve Valilik  İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Birsel Kavcı katıldılar.Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu’nun yaptığı konuşmalarında; “Değerli basın mensuplarımız, İlimizde yayın yapan, ilimizin gelişmesine katkı sunan gazetelerimizin değerli yazarları, yöneticileri ve televizyonlarımızın değerli yöneticileri, bugün sizlerle ilimiz, ülkemiz ve belki hepimiz için çok önemli bir konu olan eğitim başlığında Kocaeli’mizde sizlerin de büyük katkı ve desteği ile gerçekleştirilen ve elde edilen sonuçları ve başarıları paylaşmak için bir aradayız. Genel ve özel eğitim ile son açıklanan TEOG sınavlarının sonuçlarını konuşacağız.  Eğitim; bireyden başlayarak toplumu değiştiren ve bütün toplumsal gelişmeleri belirleyen en önemli insani gelişme alanıdır. Eğitimi ihmal ederek hiçbir konuda ve alanda sürdürülebilir bir sağlıklı gelişme elde etmek, bunu mümkün kılmak ve insani bir değer olarak da gerçekleştirmek mümkün değildir. Eğitim bizim için şüphesiz en öncelikli görev yeri ve hizmet alanımızdır. Bu noktada sonuçlarını zaman zaman paylaştığımız zaman ve büyük bir mutlulukla kamuoyuna taşıdığımız gelişmeler, bir bütün olarak inanmışlığın, bu kavram ve değerlere adanmışlığın ve paydaş ilişkisinde bütün paydaşları bu hedefler doğrultusunda buluşturmamızın bir sonucudur. Kocaeli’nin Milli eğitim Bakanlığına bağlı öğrenci varlığı bir orta büyüklükteki İl nüfusu kadardır. 360 bin civarındaki öğrencimiz lise son sınıfa kadar eğitim alan çok büyük bir camiadır.

 

"SADECE ÖNDE OLMAK DEĞİL"

Başarı; bilhassa ve özellikle bir ekip, bir bütün ve bir inanmışlık içerisinde bütün tarafların ve paydaşların ortak çabasını, heyecanını ve şüphesiz katkısını içermelidir. Kocaeli’nin sıralaması her alanda ve özellikle insani gelişme değer skalasının en önemli başrolü olan eğitimde sadece en önde olmak değil, model olmak sorumluluğunu ve zorunluluğunu Kocaeli’ye yüklemektedir. Biz bu hedefi önümüze aldık ve bu hedefle çalışmalarımızı tanımlayıp planladık. Kocaeli’ye güvenerek, Kocaeli’nin birikimini bilerek, Kocaeli’nin geleceğini bu anlamda planlayarak bu hedefe büyük bir mutlulukla ve gururla söylemek gerekir ki adım adım yaklaşmaktayız. Başarıyı sadece sınav sonuçları perspektifinde değil, bilhassa ve özellikle çocuklarımızın mutlu olmaları, özgüvenli olmaları, milli ve manevi değerlerinden ulusal ve uluslararası gelişmişlik değerlerine kadar anlamaları, kavramaları ve benimsemeleri ve geleceğe ilişkin kendi özgüvenlerinin olmalarını sağlayacak bir perspektifte görüyoruz. Bunu arttıracak, çoğaltacak eğitim alanında ki çalışmaları da sürdürüyoruz. Onların korunmasında zararlı alışkanlıklara karşı güvenli okul projesiyle ve okul çevrelerinden başlayarak bütün bu perspektifte tamamlayıcı bütün önlemlerimizi de çok özel çalışmalara sergiliyoruz. Okul, veli, öğretmen üçlüsünü bunların modelleme ve ilçe boyutuna taşınması ve il boyutunda bir bütün olarak yorumlanmasını sürekli ve periyodik olarak ekliyoruz. Temel olarak bütün alanlarda bir bütün olarak eğitimi, güncel, geçerli bir değerlendirme sürecine konu ediyoruz. Güzel ve gurur verici sonuçlar alıyoruz. “ diyen sayın valimizin anlatımı ile Milli Eğitim Müdürlüğü ;  ilimizdeki Merkezi  Sistem Sınavları Ortak Sınav sonuçları ile Eğitimde yükselen değer Kocaeli ile ilgili sunumun gerçekleştirdi. Sunumun ardından Sayın Valimiz,  yayın yönetmenleri ve köşe yazarlarının sorularını  cevaplayarak,   birlikte olmaktan memnuniyet  duyduğunu belirterek, katılımlarından dolayı teşekkür etti ve toplu fotoğraf çektirdi.   

Bu Haber 204 Görüntülenmiştir
YORUMLAR
İsim Soyisim
E-Posta
Yorumunuz
memo2017-01-12 13:02:49
yenilenebilir enerji ihtisas meslek lisesi aydın ilimizde açılacak, ülkemizde ilk olarak kocaelide başlatılan yenilenebilir enerji teknolojileri alanı eğitimi,eğitimde model olmak iddiasının kaybedildiğinin göstergesi değil midir ?
(0)
(0)
DİĞER HABERLER :
Çile istikamet değiştirdi
'Puanlarına uygun Anadolu liselerine kayıt olabilecekler'
Darbe girişimini nefretle kınıyoruz
İzmit’e gelinlik almaya geldiler
İş dünyasının acı kaybı