GÜNDEMBakan Necati Çelik göz yaşlarıyla anıldı
Bakan Necati Çelik göz yaşlarıyla anıldı
11.01.2017 14:45:46 Tarihinde Eklenmiştir. 

Gölcük Hamidiye’li olan eski Kocaeli Milletvekili Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yapan Necati Çelik ölümünün 8. Yılında mezarın başında dualarla anıldı.

 

Soner GÜLEZER- Gölcük Hamidiye’li Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yapan Necati Çelik ölümünün 8. Yılında mezarın başında dualarla anıldı. Mezarın başında Müftülük hocaları tarafından okunan kuranı kerimin ardından Hamidiye Camiinde de mevlüt okutuldu.

 

BAKAN ÇELİK KERVAN SARAYDA ANILDI

Bakan Necati Çelik’i anma programı Hamidiye’deki programdan sonra Gölcük Belediyesi Kazıklı Kervan Saray Kültür Merkezinde program düzenlendi, programda Necati Çelik’i tanıtan slayt gösterimi, daha sonra da konuşmalara geçildi.

 

ANMA PROGRAMINA BÜYÜK KATILIM OLDU

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Gölcük’lü Necati Çelik’in ölümünün 8. Yılını anma programının diğer bölümü Kazıklı Kervansaraydaki programa Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, AK Parti İlçe Başkanı İdris Alp, ve bir çok protokol merhum Bakan Necati Çelik’in eşi Sermin Çelik ve ailesi çok sayıda davetli katıldı.

 

ÇELİK VEFAYA ÇOK ÖZEN VERİRDİ

Merhum Necati Çelik’in eşi Sermin Çelik, “Necati Çelik dostları, bugün ben çok duygu yüklüyüm. Ben bugün adına hepinize ailem ve şahsım adına çok teşekkür ediyorum. Ayrıca Hak İş Başkanı Sayın Mahmut Arslan’a çok teşekkür ediyorum. Vefanın vefasını gösterdiniz. Necati bey vefaya çok özen gösterirdi. Ben bunu sadece sizden gördüm. Kusuruma bakmayın, hepinize tekrardan teşekkür ediyorum” dedi.

 

SEVGİLİ NECATİ ÇELİK’İ ANMASI GELENEK HALE GELECEKTİR

Gölcük belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, “Merhum Bakanımız, değerli büyüğümüz Hamidiye köyünden çıkmış önemli şahsiyet. Benimde akrabam, gurur duyduğumuz insan. Mutlaka hanımefendi’nin de bahsettiği gibi bazı değerler daha sonrada anlam ifade eder gibi gözükür. Değerli büyüğüm bu bölgede ve coğrafya da herkese samimiyet kurarak, uzatılan eli hiçbir zaman geri çevirmemiş, hep uzlaşmacı olmuştur. BU çalışma hayatında da böyle olmuş, devlet hayatında da, özel hayatında da böyle olmuştur. Bizler yakınları olarak, bu bölgenin evladı olduğu için gurur duyuyoruz. Hamidiye Köyü’nden çıkmış insan, milletine ve devletine hizmet yapmış bir insan. Ben sabahtan itibaren, hem mezarlıkta yapılan tören hem Cami de yapılan törenden sonra fazlasıyla gururlandım. Sayın Başkanım huzurunda Hak İş Genel Başkanı Sayın Mahmut Arslan’a teşekkür etmek istiyorum.” Dedi.

 

ÖZAK “8 ÖLÜM YILINI MİNNETLE ANIYORUM”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, “Bugün burada çok önemli bir kişiliği anmak için düzenlenen programa katılım gösteriyoruz. Vefatının ardından 8 yıl geçmesine rağmen, adının devamlın yaşayacağına inanıyorum. Gerek Hak İş’teki mücadeleleriyle gerekse Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı dönemindeki çalışmalarıyla hep güzel anılacak, örnek insanlığı herkese anlatılacaktır. Allah mekanını cennet eylesin, ruhu şad olsun” dedi.

 

GÜZELOĞLU “TEMEL HAK VE ÖZGÜRLÜKÇÜ İNSANDI”

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, “Hamidiye Köyünden yetişen çıktığı köyden ülkenin gelişmesine anlamlı ve önemli katkılar veren ve her fani gibi emanetin sahibine canını teslim ettiğinde geride onu anan değerli insanlar bırakan Necati Çelik büyüğümüzü bende rahmetle anıyorum. En hayırlı hayat insanlara faydalı olan hayırla anılandır. Bizler hayatımızın bir emanetçisiyiz. Hayat Yaradan’ın bahşettiği, Allah’ın vaktini belirlediği olgudur. Hakkın rızası ve halkın duası için çalışmalarda bulunmuş, insanlarda hep sevgi oluşturmuş Merhum Bakanımız Necati Çelik’i bende yad ve rahmetle anıyorum. Bu düsturla baktığınız zaman hakikaten Necati bey çok özel ve çok zor zamanlarda ülkede demokrasinin gelişmesine, temel hak ve özgürlüklerin tahsis edilmesinde katkıda bulunan rahmetli Necati bey her zaman güzel ve dualarla anılacaktır.

 

ÇELİK GÖZ YAŞLARIYLA ANILDI

Kervansaray Kültür merkezinde anma programında istiklal marşının okunmasının ardından kuranı kerimin okundu, daha sonra merhum Necati Çelik’in anısına slayt gösterisi yapılırken başta Bakan Necati Çelik’in eşi Sermin Çelik ve akrabaları göz yaşlarını tutamadılar.

 

Bu Haber 475 Görüntülenmiştir
Ekleyen Yazarın Mail Adresi : info@demokratkocaeli.com
YORUMLAR
İsim Soyisim
E-Posta
Yorumunuz
DİĞER HABERLER :
Anayasa değişmeli Ancak....
Kore Gazisi vefat etti
Cezaevlerine hastane
Tekirdağ seferi başlıyor
Karamürselli Merih Sporting Lizbon’da