SİYASETMağdur olan AK Parti milletvekilleridir
Mağdur olan AK Parti milletvekilleridir
12.01.2017 10:48:08 Tarihinde Eklenmiştir. 

 

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, beraberindeki heyetler birlikte Gönüllü Kültür Teşekkülleri Dönem Sözcüsü Şahin Yaşlık ile STK başkanları ziyarette bulundu. Ziyaret sırasında TBMM’de yaşananlara değinen Ceyhan, “ Yaşananlarda mağdur olan AK Parti Milletvekilleridir” dedi

 

Artun Umur ELMASER - Haftalık Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ziyaretlerine tüm hızıyla devam eden AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, dün son olarak Gönüllü Kültür Teşekkülleri Dönem Sözcüsü Şahin Yaşlık ve STK başkanlarıyla bir araya geldi. Antikkapı Restaurant’ta kahvaltılı gerçekleşen ziyarete Ceyhan’ın yanı sıra parti yöneticileri de yoğun katılım sağladı. Önceki günlerde TBMM’de yaşananları düzenlenen programda gündemine alan il başkanı Ceyhan, ana muhalefet partisi CHP’nin yeni anayasa görüşmelerinde ortalığı kızıştırdığını ileri sürerek, yaşanan kargaşalarda kendi milletvekillerinin burnunun kırılıp bacağının ısırıldığını söyleyerek kendilerinin mağdur taraf olduğunu açıkladı.

 

MECLİSİ CHP KIŞKIRTIYOR

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Gönüllü Kültür Teşekkülleri ziyaretinde yeni anayasa değişikliği oylaması sırasında Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) yaşanan tartışmalara değindi. Kamuoyunu oldukça meşgul eden olaylara değinen Ceyhan, CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet’e yapılan saldırıya, “ oh” demediklerini fakat bunda CHP’nin kışkırtmasının en önemli paya sahip olduğunu söyledi. Türkiye’nin kısa süre içerisinde bulunduğu buhranlı ortamdan kurtulacağını belirten il başkanı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı’nın çıkan tartışmalarda burnunun kırıldığını, AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz’ın ensesine şiddetli bir darbe aldığını da sözlerine ekledi.

 

ÇÖZÜM ÜRETMEK İSTİYORUZ

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Teşekkül dönem sözcüsü Şahin Yaşlık konuşmasında İl Başkanı Ceyhan’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri olarak çalışmalarına devam ettiklerini belirtti. Teşekkül sözcüsü Şahin Yaşlık yaptığı konuşmasında, “Biz ülkemizde yaşanan terör olaylarını Gönüllü Kültür Teşekkülleri olarak kınıyor, bu tür olayların ülkemizde bir daha yaşanmamasını diliyoruz. Öte yandan bizler tüm siyasi partilerin ziyaretlerine açığız. Biz istiyoruz ki sadece Ak Parti değil diğer siyasi partilerle de bir araya gelip kentimiz ve ülkemiz adına çözüm üretmek istiyoruz” dedi.

 

15 TEMMUZ SÜRECİ İÇİN TEŞEKKÜR ETTİ

Yaşlık’ın ardından söz alan AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Öncelikle şahin beyin şahsında Gönüllü Kültür Teşekkülleri’ne teşekkür ederim. 40 tane STK’dan oluşan bu Teşekküllün çalışmalarından dolayı teşekkür ederim. Bugün gecikmiş olan bir ziyareti gerçekleştiriyoruz. Ak Parti il başkanlığı olarak her Perşembe yapmaya gayret ettiğimiz programlar kapsamında bugün buradayız. Ben partim ve şahsım adına özellikle 15 Temmuz hain darbe girişiminde göstermiş olduğunuz duruş sebebiyle sizlere teşekkür ederim. Bu anlamda geçtiğimiz ay içerisinde teröre karşı yürüyüş düzenlediğiniz içinde sizlere minnettarım. Orada olan ve olmayanlar adına konuşacak olursam; o gün yürüyenler farklı görüşlerde olsalar bile mesele vatan olduğunda Türkiye’nin nasıl bir birlik içinde olduğunu göstermiştir” ifadelerine yer verdi.

 

15 YILDIR ÖNERİLERİ YOK

Konuşmasını sürdüren Ceyhan, “Türkiye bir istiklal ve istikbal mücadele veriyor” sözlerini kullanan Ceyhan, “Bu mücadele artık Türkiye için ya var olma ya da kazanımlarını kaybetme mücadelesidir. Bizler il başkanlığı olarak mücadelemizi yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz” dedi. Geçtiğimiz gün TBMM’de yaşanan olaylara da değinen Ceyhan, “2001’den bu yana bizler yeni Anayasa istediğimizi dile getiriyoruz. Herkes sivil anayasa diyor ama bu konuda en samimi olan yine Ak Parti olmuştur. Her masaya oturulduğunda ‘Küstüm oynamıyorum’ diyenleri Türkiye halkı unutmadı. Bu minvalde o gün başarılamayanı bugün MHP’nin de desteği ile başarma gayreti içerisindeyiz. Tabloya baktığınızda CHP 15 yıldır bu ülkenin önüne bir anayasa önerisi koymadı. 15 yıldır hiçbir önerisi olmayan CHP’nin tek işi ülkeyi kaosa sürüklemektir” sözlerine yer verdi.

 

VANDALLIĞIN HESABINI VERECEKLER

“Milletin mekanı olan mecliste yapılan bu muameleleri milletimiz asla unutmayacak” diyen Ceyhan, “CHP’liler sanıyor ki iyi bir şey yapıyorlar. Ama iyi bir şey yapmıyorlar. Varsa bir derdiniz hayır dersiniz. Ama 360 oy alan bir yasada da ses çıkarmamak ve milletin kararını beklemek gerekir. CHP’li milletvekillerinin yaptıklarını milletimiz soracak. 340 milletvekilinin desteği ile görünen bir yol var. Demokrasi havariliği yapan CHP’lilerin yapmış olduğu vandallığın hesabını milletimiz soracaktır” şeklinde konuştu.

 

GÜZEL GÜNLER GÖRECEĞİZ

Türkiye’nin güzel günlere doğru emin adımlarla yürüdüğünü altını çizen il başkanı Ceyhan, “O kadar çok terör örgütü ile mücadele ederken bir de CHP’nin meclisteki terörü ile uğraşmak istemiyoruz. Ben, inanıyorum ki bu anayasa değişikliği yüzde 60-65 bir destekle hayata geçecek. Millet değişti. Millet 15 Temmuz’da nasıl değiştiğini göstermiştir. CHP’liler bunu iyi görmelidir. Belki meclisteki kargaşalar canımızı sıkacak ama bu iş bittiğinde çok daha güzel günler göreceğimize inanıyorum” dedi.

 

MAĞDUR OLAN AK PARTİDİR

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet’e TBMM’de yapılan oy kullanma işlemi sırasında yapılan saldırıyı da yapılan ziyarette değerlendiren Ceyhan, “Orada Fatma Hanım’a yapılanı desteklemiyorum. Ama o gün yaşanan olayların tek mağduru Ak Parti’dir. Biz asla CHP’liler gösterdiği vandallığa müsaade etmeyeceğiz. Yarın belki kürsüyü işgal edecekler belki koltukları yerinden sökecekler ama biz onların bu hareketlerine izin vermeyeceğiz. Yaşanan olaylara baktığımızda bizim vekillerimizin bacağını ısırmak mı dersiniz, burun kırmamı dersiniz ne ararsanız var. Bunun adı vandallıktır milletimiz CHP’nin bu yaptıklarını asla unutmayacak” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

Bu Haber 206 Görüntülenmiştir
YORUMLAR
İsim Soyisim
E-Posta
Yorumunuz
DİĞER HABERLER :
Sarp Kuray: Toplumun genetiği ile oynuyorlar
Güzin Çelik’in yerine Gökhan Darcan
CHP’li vekiller açlık grevini sonlandırdı
Yargıtay'dan flaş MHP kararı!
PM Üyesi Kaya: Milletin valisi o