GÜNDEMCezaevlerine hastane
Cezaevlerine hastane
12.01.2017 12:58:21 Tarihinde Eklenmiştir. 

 

Kocaeli’de tutuklu ve hükümlülerin kalmış olduğu Kandıra 1 Nolu F Tipi ve Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’ne küçük çapta bir hastane ünitesi yapıldığı öğrenildi

 

Abbas ÇAKAR - BUGÜNE kadar yeraltı dünyasından, siyasi ve askeri erkândan pek çok tanınmış ismin kaldığı, hala da pek çok ismin kalmaya devam ettiği Kandıra 1 Nolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevi ile hemen karşısında bulunan Kandra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde kalan tutuklu ve hükümlüler için hummalı bir hazırlık yapılıyor. Edinilen bilgilere göre cezaevinde kalanların ani rahatsızlanmalarına ve yaralanmalarına karşın, cezaevi alanında küçük bir hastane ünitesi yapılıyor.

 

ANINDA MÜDAHALE İÇİN

Yapılan üniteler ile ilgili olarak henüz resmi bir açıklama gelmedi. Ancak önümüzdeki günlerde, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ali Kurt’un yapması beklenilen basın toplantısında bu ünite ile ilgili açıklamada bulunacağı tahmin ediliyor. Ünitenin hem ani yaralanmalar ve rahatsızlıklara zamanında müdahale etmek için, hem de daha önce bir iki defa yaşanan cezaevinden hastaneye sevk veya hastanede tedavi sırasında yaşanabilecek firar girişimlerinin önüne geçmek amacıyla yapıldığı tahmin ediliyor.

 

SARFİYATI ÖNLENECEK

Cezaevlerinin bulunduğu alana ultrason ve röntgen cihazlarının yer alacağı ileri sürülürken, böyle bir ünitesinin yapılmasındaki diğer bir amacın ise cezaevlerinin şehir merkezine 22 km uzaklıkta bulunması, her gün değişik şikâyetler ile hastaneye mahkûm götürülüp getirilmesi nedeniyle yakıt masrafının önüne de geçmek olduğu tahmin ediliyor. 

 

 

Bu Haber 295 Görüntülenmiştir
Ekleyen Yazarın Mail Adresi : info@demokratkocaeli.com
YORUMLAR
İsim Soyisim
E-Posta
Yorumunuz
DİĞER HABERLER :
Anayasa değişmeli Ancak....
Kore Gazisi vefat etti
Cezaevlerine hastane
Tekirdağ seferi başlıyor
Karamürselli Merih Sporting Lizbon’da