Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
Advert
TARİH 23.03.2019 SAAT 00:11:34
Advert
 
Advert Advert Advert

AK Parti'de meclis üyeliği için havuz oluşturuldu

AK Parti İl Başkanlığı 2019 yerel seçimlerinde en doğru kararları almak ve en iyi meclis profilini ortaya çıkarmak için çalışmalarını başlattı. İlçelerde meclis üyeliği için havuzlar oluşturuldu ve bu havuzda biriken isimlerden meclis üyeleri belirlenecek
AK Parti'de meclis üyeliği için havuz oluşturuldu

Süriye ÇATAK TEK - AK Parti İl Başkanlığı 2019 yerel seçimlerde belediye meclis üyelerini daha rahat belirlemek ve tüm ilçeleri ve kentti kapsayan bir meclis profili oluşturmak için çalışmaları başlattı. İl Seçim İşleri Başkanlığı başkanlığında yürütülecek çalışma ile ilgili ilçe Seçim İşleri Başkanları görevlendirildi. Tüm ilçelerde kurulacak havuzda Belediye Meclis üyesi olabilecek isimler toplanacak.
 

GENİŞ KAPSAMLI BAKILIYOR

AK Parti İl Başkanlığı, yerel seçimlerde belediye meclis üyelerinin kenti kapsayan, ilçeyi tanıyan kişilerden oluşması, mecliste meslek dağılımın daha iyi yapılması, temsiliyetlerin liyakate göre olması için çalışmalarını başlattı. İşçinin de, köylünün de temsilcisinin olduğu aynı zamanda kent için teknik çalışmaları yapacak meslek gruplarının da içinde yer aldığı bir meclis tablosu ortaya çıkarmak için havuz sistemi oluşturdu.

 

EN İYİ PROFİL ÇIKARTILACAK

İlçelerde oluşturulacak havuzlarda adayların belirlenme sürecine kadar isimler biriktirilecek. Bu isimlerin içinde aday adaylığı başvurusunda başvurusunu yapan isimlerde olacak, mevcut meclis üyelerinden tekrar aday adayı olmak isteyenlerde yer alacak. AK Parti, seçim sürecinde meclisini oluştururken süreci aceleye getirmeden en iyi meclis profilini ortaya çıkarmak istiyor. Başlatılan bu çalışmanın ilçelerde olumlu sonuçlar doğuracak gibi.

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Siyaset haberleri
Advert
Anket
İzmit Belediye Başkanlığı seçimlerinde hangi adaya oy vereceksiniz?
Azize Sibel Gönül
Fatma Kaplan Hürriyet
Ahmet Özen
Hülya Yıldırım
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.5456 TL 5.5235 TL
Euro
EURO
6.2837 TL 6.2586 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA