Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
TARİH 17.02.2019 SAAT 18:02:50
Advert
 
Advert Advert

‘Tek kullanımlık malzemeler su baskınına neden oluyor’

Kocaeli’nde çevreye ve kanalizasyon sistemine gelişigüzel atılan ıslak mendiller, çocuk bezleri ve plastik şişeler, atık yağ gibi malzemeler, atıksu ve yağmursuyu hatlarının tıkanmasına ve su baskınlarının yaşanmasına neden olmakta
‘Tek kullanımlık malzemeler su baskınına neden oluyor’
Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, İl genelinde 5 bin 560 kilometre üzerinde kanalizasyon ile 550 kilometre uzunluğunda yağmursuyu hattı işletiyor. Atıksu hatları ve arıtma tesisleri ile Kocaeli’yi atıksulardan kaynaklanan kirlilikten arındıran İSU, yaptığı yağmursuyu hatları, terfi merkezleri ve ıslah ettiği dereler ile su baskınlarının önüne geçiyor. Ancak, Kocaeli’nde çevreye ve kanalizasyon sistemine gelişigüzel atılan ıslak mendiller, çocuk bezleri ve plastik şişeler, atık yağ gibi malzemeler, atıksu ve yağmursuyu hatlarının tıkanmasına ve su baskınlarının yaşanmasına neden olmakta.  
 
KANALİZASYON HATLARINI TIKIYOR
 
Hijyen ve temizliğin öneminin artması ile birlikte tek kullanımlık temizlik ve plastik ürünlerin kullanımı da günden güne artmakta. Bu ürünlerin kullanım sonrası bilinçsizce ve gelişigüzel atılması sonucu da çevre kirliliği ile altyapı hatlarının tıkanmasına neden olmakta. İSU Genel Müdürlüğü, ekipleri ile tuvaletlere atılan ıslak mendiller, çocuk bezleri ve tuvalet kağıtları ile mutfak lavabolarına atılan kullanılmış atık yağdan dolayı il genelinde onlarca arızaya müdahale ediyor. Kanal temizleme araçları ile yapılan çalışmalarda, hergün yığınlar dolusu ıslak mendillerin oluşturduğu malzemeler kanalizasyon hatlarından çıkartılıyor.  
 
Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.2775 TL 5.2564 TL
Euro
EURO
5.9531 TL 5.9293 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA