Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
Advert
TARİH 23.03.2019 SAAT 10:22:37
Advert
 
Advert Advert Advert

KADEM kadınlara haklarını anlatıyor

Kadınları haklarıyla ilgili bilgilendirmeye devam eden KADEM İl Temsilcisi Berna Abiş, Zabıtan ve Kadıköy mahalle sakinleriyle bir araya gelerek devletin kadınlarla ilgili yürüttüğü çalışmaları anlattı
KADEM kadınlara  haklarını anlatıyor

Türkiye’deki önemli kadın platformlarından biri olan Kocaeli Kadın ve Demokrasi Derneği, kadınlara yönelik eğitimlerini sürdürüyor. KADEM, bu kapsamda özellikle devletin kadınlara yönelik hizmetleri ve yine bu konuyla ilgili yürüttüğü çalışmaları düzenlediği eğitimlerle anlatıyor. KADEM, bu defa da Zabıtan ve Kadıköy mahalle sakinlerine "Sosyal Destekler ve Kamuya Erişim" eğitimi verdi. KADEM İl Temsilcisi Berna Abiş’in ve Şerife Gözde Kutluca’nın verdiği eğitime Zabıtan ve Kadıköy Mahallesi’nde yaşayan kadınlar yoğun ilgi gösterdi. Mahallede yaşayan kadınların ilgiyle izledi.


KADINLARDAN YOĞUN İLGİ

KADEM İl Temsilcisi Abiş, son derece yalın bir anlatımla gerçekleştirdiği aktarımda kadınlara, "eğitim ve çocuk", "aile ve ev yardımları", "sağlık yardımları", "tarım destekleri", "iş kurma ve işsizlik destekleri" gibi birçok başlık altındaki yardımlara nasıl ulaşabileceklerini anlattı. Kadınlardan gelen sorulara da yanıt veren Abiş, KADEM olarak devletin yürüttüğü çalışmalara her zaman destek verdiklerini ve bu çalışmalarla ilgili bilgilendirme eğitimlerine devam edeceklerini söyledi. 


KADEM HIZ KESMİYOR

Daha önce ‘’Kadın Yasal Hakları’’, ‘’İlk Yardım’’ gibi eğitimler veren Kadem,  Kadın ve aileye yönelik devletin farklı kurumları aracılığıyla verilen 100'e yakın yardımın bir araya toplanarak hazırlandığı "Sosyal Destekler ve Kamuya Erişim" eğitimleri ile her kesimden kadına ulaşmayı hedefliyor. Sosyal Destekler ve Kamuya Erişim El Rehberi ve eğitimlerle, kadınların kendilerine sunulan olanaklar hakkında daha fazla bilgi sahibi olup, en doğru destekten faydalanmalarına yardımcı oluyor. 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Sivil Toplum haberleri
Advert
Anket
İzmit Belediye Başkanlığı seçimlerinde hangi adaya oy vereceksiniz?
Azize Sibel Gönül
Fatma Kaplan Hürriyet
Ahmet Özen
Hülya Yıldırım
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.5456 TL 5.5235 TL
Euro
EURO
6.2837 TL 6.2586 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA