Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 24.04.2019 SAAT 13:41:32
Advert
 
Advert

Gençtürk Büyükşehir adaylığı için yola çıktı

CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Keramettin Gençtürk, CHP’nin adayı eğilim yoklaması ve anketle belirlemesi gerektiğini kaydederek, “Bu yöntemler uygulandığında Büyükşehir’i kazanırım” dedi
Gençtürk Büyükşehir adaylığı için yola çıktı
Mevlüt SOYSAL  - Yerel seçim sürecini başlatan CHP’de Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıklayan ilk isim Keramettin Gençtürk. Partinin emektarlarından ve Kocaeli’nin en iyi mühendislerinden Gençtürk, Kocaeli’de hoyratlığın hakim olduğunu ve yaşanabilir bir kent için halka dokunan projelerin hayata geçmesi gerektiğini belirtti. Gençtürk, CHP’nin adayı eğilim yoklaması ve anketle belirlemesi gerektiğini kaydederek, “Bu yöntemler uygulandığında Büyükşehir’i kazanırım” dedi. Gençtürk’ün açıklamaları şu şekilde: 
 
 
SİYASETTEKİ AMACIM 
 
“Siyaset yapma amacım bir şey olmak değil; bir şey yapmak. Siyasi hayatımda en yakın olduğum konu yerel yönetimler oldu. İnşaat mühendisi oluşum da kuşkusuz ki bunun bir sebebi. İnşaat mühendisliği, yerel yönetimler için avantajlı bir meslek. Belediyeciliği mesleğime uygun görüyorum. 
 
 
HAYIFLANIYORUM 
 
İktidar partisinin belediyeciliği sadece binalardan yollardan ibaret saydığını görüyorum. Oysaki belediyecilik yaşama dokunmaktır. İnsanlara onlara huzur verecek yaşam alanları sunmaktır. Bir yandan kent ekonomisini canlandırmaktır. Bunu çok başarılı bir şekilde hayata geçireceğime inanıyorum. Diğer yandan yaşamım bir belediyeci gibi. İyi bir proje gördüğümde, bunu ben yapmalıydım diyorum. Kötü bir projede ise bunun önüne nasıl geçemedik diye hayıflanıyorum. 
 
 
MAKRO BAKIYORUM
 
Bu kentte yaşıyorum ve projelerimin hayata geçmesi için Büyükşehir Belediye Başkanı olmam gerek. Çünkü ilçe belediyesi meseleye mikro bakmaktır. Bense makro bakıyorum. Körfez’in, Marmara’nın, demiryolunun, karayolunun ilçeler arası ortaklığı var. Ben meseleye bütünsel olarak bakıyorum. 
 
 
FARKLI BAKIYORUM
 
Kentleşmeye farklı bakıyorum. Kocaeli hoyratça kullanılan bir kent ve bu hoyratlığa müdahale etmek istiyorum. Bu hoyratlığı uzaktan seyretmek beni üzüyor. Dediğim gibi, bir şey olmanın aksine bir şeyler yapmak istiyorum. Bunun için de belediye başkanı olmak istiyorum. 
 
 
VİZYONLARI YOK 
 
Öte yandan Kocaeli’de insanlar sıradanlığa alıştırılıyor. Örneğin tramvay, her ülkede olan, basit bir proje. Hatta Ukrayna’da bundan 70 yıl önce iki gidiş iki gelişli tramvay yapıldı. Fakat 20. Yüzyıl tüm dünyada hayata geçen tramvay Kocaeli halkına tarihi bir proje gibi anlatılıyor. Bu da Büyükşehir Belediyesi’nin vizyonunun ne denli düşük olduğunu ortaya koyuyor. 
 
 
DENİZ KULLANILMIYOR
 
Dünyanın en güzel denizlerinden birine sahip olan kent, bırakın denizi yaşamayı, her geçen gün denizden uzaklaşıyor. Deniz kenarları kentin en değerli yerleridir. Fakat bizde deniz kenarları otopark için kullanılıyor. Ve ne yazık ki denizle alakalı hiçbir proje ortaya koyulmuyor. 
 
 
PROFİLİ OY BELİRLER 
 
CHP’de sürekli bir profil tartışması yapılıyor. Oysaki Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu çok iyi tanırım. Çok farklı bir özelliği yoktur. Ama kimse profilini tartışmıyor. Bir kişinin profilini belirleyen aldığı oydur. Ben henüz Büyükşehir yarışına girmedim. 
 
 
PARTİMDEN FAZLA  OY ALABİLİRİM
 
Ben partimin oyundan daha fazla oy alacağıma inanıyorum. Yerel yönetimlerde oy kişilerle alakalıdır. Ben bu kentte yaşıyorum ve çok iyi tanınıyorum. Ticaret ve siyaset yapıyorum. CHP dışındaki seçmenden de oy alacağıma inanıyorum. İl başkanlığı, Parti Meclisi Üyeliği, oda başkanlığı yaptım. Birçok dernekte görev yaptım. Bu süreçte çok farklı insanları tanıdım ve onlarla güzel diyaloglar kurdum. Onlardan büyük destek alacağımı düşünüyorum. 
 
 
İNSANLARA DOKUNDUM
 
43 yıllık mühendislik hayatım var. Bu süreçte on binlerce insana dokundum. Dünyada mekan ahrette iman derler. Ben insanın dünyadaki mekanına dokundum. Ev sahibi olmak isteyen insanların en zor ve mutlu zamanlarında onların yanında oldum. Bugün inşaatla ilgili sorusu ve sorunu olan herkesin ilk durağı benim. Bunları da bedel hesabı ile yapmıyorum ve yapmayacağım. 
 
 
BENİ TANIRLAR
 
Şunu açık şekilde söyleyebilirim: Şimdi çıkıp Yalakdere’ye gitsek insanlar beni tanırlar. Çünkü o insanlara ben dokundum. O insanların yanında ben oldum. Projelerle dokunmuşum ya da bir problemini çözerek dokunmuşum. Bu yüzden kendi kuşağıma ve o kuşağın çocuklarına güveniyorum. Onlardan destek alacağıma inanıyorum. 
 
 
POZİTİF BAKIŞ
 
CHP’nin adayı olacağıma da inanıyorum. Belki kimi aday görmek istiyorsunuz diye sorsanız ilk sırada olmam. Fakat partililere birkaç isim sunup, bu isimler arasından tercihte bulunulmasını isterseniz ilk sıralarda olurum. Partililerin ve halkın bana pozitif bir bakışının olduğunu biliyorum.  
 
 
BAŞVURULAR ALINMALIDIR
 
CHP şimdiden başvuruları almalıdır. Bu başvurular arasından eğilim yoklaması yapmalıdır. Bu eğilim yoklamasına tüm üyeler katılmalıdır. Eğilim yoklamasında ilk üçte çıkanlar bu defa halka sorulmalıdır ve bu şekilde aday netleştirilmelidir. Bu yöntemle aday da güçlü olur. Yöntemler hayata geçerken aday kendini tanıtma fırsatı bulur ve CHP başarıya ulaşır. Ben bu yöntemle seçimi kazanırım. 
 
 
TERCİH EDERLER 
 
Daha seçim olmadan AK Parti’nin oyu şu kadar, CHP’nin oyu bu kadar denilmesini doğru bulmuyorum. Eğer böyle dersek seçime yenik başlarız. Bugün AK Parti’nin oyu da CHP’nin oyu da yüzde sıfır. Her iki parti de halktan oy isteyecek. Ben daha önce AK Parti’ye oy vermiş olan seçmenin bizi tercih edeceğini düşünüyorum. Çünkü onun yaşamına dokunacak projeler ortaya koyacağız.”  
 
 
 
 
Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Röportajlar haberleri
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.8446 TL 5.8212 TL
Euro
EURO
6.5735 TL 6.5473 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA