Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 20.04.2019 SAAT 06:03:46
Advert
 
Advert

Hedef 50 milyon izleyici

Aralarında TV41’in de bulunduğu 23 yerel televizyon smart TV’lerden dünyanın her yerinde izlenebilecek
Hedef 50 milyon izleyici

Arif BULUT - Türkiye’nin en büyük 23 yerel televizyonunun bir araya geldiği Artı Yerel Medya Platformu’ndan büyük izleyici hamlesi. Yönetim Kurulu Başkanlığını TV41 Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Turgun’un yaptığı Artı Yerel Medya Platformu yaptığı anlaşmalar ile 50 milyon yeni izleyiciye ulaşacak.


 Haziran ayında kurulan ve kısa zamanda yerel televizyonculuk dünyasında çığır açacak adımlar atan Artı Yerel Medya Platformu 23 kanalın tüm dünyadan izlenebileceği bir projeyi  hayata geçirdi. TV 41 ve diğer 22 kanal artık tüm akıllı televizyonların yayın paketinde yer alacak.

 

BENZERİ OLMAYAN PROJE TAMAMLANDI


Konuyla ilgili bir basın toplantısı gerçekleştiren Artı Yerel Medya Platformu ve TV41 Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Turgun 50 milyon izleyici hedefiyle yola çıktıkları büyük projeyi nasıl hayata geçirdiklerini anlattı. Cahit Baydur ve Selma Aktay ile birlikte yerel gazetelerin genel yayın yönetmenlerine bilgi veren Turgun, “Yerel televizyonculuk tarihinde dünyada benzeri olmayan bir projeyi kollektif bilinç ve çalışmayla hayata geçirdik” dedi.


 

 

 

TÜM DÜNYADA İZLENECEKLER

Turgun, 4A’nın Avrupa ve Akdeniz ve Asya’nın bir bölümü olmak üzere 2 buçuk milyar kişiye ulaştığını ancak digital yayın ile artık tüm dünyaya ulaşacaklarına dikkat çekerek 
 “Türkiye’nin ülke genelinde ve uydudan izlenebilen en güçlü 23 yerel televizyonu olarak bir araya geldik ve sadece yayın yaptığımız 4A uydusunun kapsadığı alan değil tüm dünyaya yayınımızı ulaştıracak bir projeyi tamamladık. Artık üyemiz 23 kanal akıllı TV’lerde Yerel Medya Platformu olarak yer alacak ve tüm dünyadan akıllı tv sahibi olan herkes tarafından izlenebilecek” dedi. 

 

İLK GÜN İNANILMAZ İZLENME RAKAMLARI


Temel çıkış noktası olarak Avrupa ve Dünyada memleket nasreti çeken ve ulusal kanallarıdan çok doğup büyüdüğü şehri ile ilgili bilgi almak ve hasret gidermek isteyen gurbetçilere hitap etmek olduğunu hatırlatan Turgun, “yayına başladığımız ilk gün Akıllı TV’ler üzerinden 485 bin kişi 23 Yerel Televizyonu izledi. Sadece Hollanda’dan 86 bin kişinin izlediğini gördük. Örneğin ilk gün saat 20.30’de Hollanda’dan TV 41’i izleyen 3 bin 849 kişi vardı. Üstelik 3 dakikalık izleme ortalaması iyi kabul edilirken bizim televizyonumuzun Hollanda’dan izlenme ortalaması 12 dakika oldu. Bunlar inanılmaz rakamlar. Hiçbir tanıtım yapmadan bu sayıya ulaşılması, projenin ne kadar doğru olduğunu gösteriyor. Ama biz yapacağımız başka hamlelerle 23 televizyon için izlenme rakamlarını 50 milyon izleyiciye çıkarmak istiyoruz. Bu da çok mümkün görünüyor” dedi.

 

HAKKO VE TURAN’A ÖZEL TEŞEKKÜR


Smart TV’ler ile gerçekleştirdikleri projede yaşadıklarını da anlatan Turgun, “Sevgili Cem Hakko ve Güç Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bülent Turan’a çok teşekkür ediyorum. Çünkü onlar bu projenin gerçekleşmesi için büyük özveri gösterdiler ve destek oldular. Bu yayınları alıp kolayca akıllı tv’lere aktaramıyorsunuz ayrı bir yazılım- bulut gerekiyor. Bu da çok maliyetli bir iş. Yaklaşık 700 bin TL’yi bulan bu giderleri Hakko ve Turan karşıladı. Yapılan yazılım sayesinde Smart TV’lerde yerimizi alabildik. Her iki dostuma da çok çok teşekkür ediyorum. Herhangi bir yerel televizyon bunu tek başına gerçekleştiremezdi” dedi.

 

EN BÜYÜK İLGİYİ LG’DEN GÖRDÜK

Akıllı TV üreten büyük markalarla olan görüşmeleri de aktaran Turgun, “En çok katkıyı ve ilgiyi LG’den gördük. Sonra Samsung ve Vestel ile anlaşmalar yaptık. Şimdi sırada Philips,Arçelik ve Beko var. Bunlarla da anlaşma imzalanmak üzere. Turkcell ile görüşüyoruz. Tüm bunlar bittiğinde büyük bölümü Avrupa’da olmak üzere 28 ülkeye kablolu yayın yapan bir firmayla da anlaşacağız. Sizin anlayacağınız Angola’dan Zambiya’ya yani A’dan Z’ye tüm dünya ülkelerinde 50 milyon izleyici hedefini yakalayacağız” dedi.

 

YEREL TELEVİZYON SAYISI ÇOK AZALDI


Basın toplantısının son bölümünde yerel televizyonların yaşadığı zorluklardan bahseden Artı Yerel Medya Platformu ve TV41 Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Turgun, bizler çok önemli bir görevi çok zor koşullar altında yerine getiriyoruz. Yerel televizyon sahipleri ve yöneticileri çok önemli bir kamu görevini yerine getiriyorlar. Türkiye’de 585 yerel tv vardı, bugün sadece 130 tane kaldı. Yeri gelmişken Pamir Demirtaş ve Kaan Demirtaş ile Necdet Arkın gibi bizlere sürekli destek olan isimlere de teşekkür etmek istiyorum. TV41 izleyicilerinin çok özel ve unutulmaz Türk filmlerini izlemesine en büyük katkıyı onlar veriyor” dedi.

 

ARTI YEREL MEDYA PLATFORMU ÜYELERİ


Artı Medya Platformunu oluşturan 23 yerel televizyon kanalı şunlar: TV 41, Kanal 26, Bursa TV,  38 Kent TV,  Deha TV,  Kanal VTA, Kanal 23,  Kanal 60,  ErTV, Ton TV,  Kanal 68, Ort TV, Tembo TV,  Yaşam TV, Rumeli TV,  TV 79, Adana TV, Metro TV, Ful TV, Mercan TV. Aydın TV’DEN

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.8112 TL 5.7880 TL
Euro
EURO
6.5348 TL 6.5088 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA