Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 20.04.2019 SAAT 06:04:47
Advert
 
Advert

Korkmaz CHP İzmit Aday Adaylığını açıkladı

CHP’den İzmit Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu açıklayan Nazif Korkmaz, CHP ile AK Parti arasındaki oy farkının nedeninin Tepeköy, 28 Haziran, Bekirdere, Tavşantepe, Yenişehir ve Yeşilova mahalleleri olduğunu kaydederek, “Seçim sonucunu tayin eden bu mahalleler, CHP’nin de adayını tayin etsin” dedi
Korkmaz CHP İzmit Aday Adaylığını açıkladı

Mevlüt SOYSAL  - Çevre ve toprak mücadelesiyle adını duyuran Nazif Korkmaz, CHP’den İzmit Belediye Başkan Aday Adayı oldu. Uzun yıllardır CHP’de siyaset yapan ve ağırlıklı olarak manav-yerli kesime hitap eden Korkmaz, CHP ile AK Parti arasındaki oy farkının nedeninin Tepeköy, 28 Haziran, Bekirdere, Tavşantepe, Yenişehir ve Yeşilova mahalleleri olduğunu kaydederek, “Seçim sonucunu tayin eden bu mahalleler, CHP’nin de adayını tayin etsin” dedi 

 

İLK ADAYLIĞIM 

Üniversite dönemi hariç hayatının hiçbir döneminde bir yere aday olmadığını kaydeden Korkmaz, “Adaylık da hiç aklımdan geçmedi. Son 20 yılda ise İzmit siyasetinde hep taraf oldum. Fikir ürettim. Yönlendirdim. Bu süreçte toplumla hep iç içe oldum. Özellikle çevre ve toprak mücadelesinde topluma önderlik etmeye çalıştım. Farklı toplum kesimlerinin aynı hedef için bir araya gelmesi için çalışmada bulundum. Kocaeli’deki çevre duyarlılığı da, başarılı olduğumuzun kanıtıdır” dedi. 

 

FARK 42 BİN OLDU 


Uzun yıllardır kentle ilgilendiğini ve sonunda aday olma düşüncesinin oluştuğunu ifade eden Korkmaz, “CHP 14 yıldır kaybediyor. AKP ile aramızdaki fark her seçimde daha da açılıyor. Son genel seçimlerde ise 42 binlik bir fark meydana geldi. Biz de durum bu noktaya gelince halkın karşısına çıkmaya karar verdik. Çünkü ben bir program hazırladım ve bu program farkın neden oluştuğunu, bu farkın kapatılması için nelerin yapılması gerektiğini ortaya koyuyor” ifadelerini kullandı. 

 

6 MAHALLE BERBAT 

AK Parti ile CHP arasındaki bu büyük farkın 25 binini İzmit’teki 6 mahallenin oluşturduğunu söyleyen Korkmaz, “Bu mahallelerin isimleri şu şekilde: Tepeköy, 28 Haziran, Bekirdere, Tavşantepe, Yenişehir ve Yeşilova. Bu 6 mahalle seçimleri tayin edici bir noktada. Öte yandan CHP olarak İzmit’te 50 köyün 38’inde oylarımız yüzde 3 ile yüzde 8 arasında. Ve bu 38 köyün ilişkili olduğu mahalleler, İzmit’te farkı oluşturan mahalleler. Bundan dolayı şunu ifade edebiliriz: CHP matematiksel çalışmadığı için kaybediyor” dedi.  

 

14 YIL ÖNCE İKTİDARDIK 

6 mahalle ve köylerin ağırlıklı olarak yerli-manav yapıda olduğunu söyleyen Korkmaz, “Bizler 14 yıl önce bu saydığım mahallelerde iktidarken neden şimdi bu haldeyiz? Ve işin ilginç yanı, bu mahalle ve köylerdeki vatandaşlar topraklarını kaybederken, her geçen gün daha da fakirleşirken, neden oylarımızı kaybediyoruz? Çünkü her seçimde benzer yapıdaki isimleri aday yapıyoruz. CHP’nin kaybettiği bölgenin arzu ettiği ve anladığı isimleri ön plana çıkarmıyoruz” diye konuştu. 

 

İLGİNÇ TEKLİF 

Korkmaz, CHP’nin seçimi kaybetmesine neden olan mahalle ve köylerde CHP’ye oy kazandırmak için yola çıktığını söyleyerek, “Bu bölge kendine yakın bir aday istiyor ve CHP bunu hep göz ardı ediyor. Benim CHP’ye bir çağrım var: Madem bu mahalleler seçim sonucunu tayin ediyor, CHP’nin belediye başkan adayını da bu mahalle belirlesin. İlla ki ben olayım demiyorum. Fakat o mahallelerdeki vatandaşın istediği kişi aday olsun. O mahalleler, CHP’yi iktidar yapar” dedi. 

 

İTİRAZ ETMEZLER 

CHP’nin kaybettiği bölgelerdeki vatandaşların kendisine itiraz etmeyeceğini söyleyen Korkmaz, “Ben yaşamım boyu onlarla oldum. Siyaset için değil, insanlık için. Onların toprakları için, ekmekleri için mücadele verdim. Bir de bu kentin en büyük ailesiyim. Bunların benim için avantaj yaratacağına inanıyorum. CHP’nin önünde büyük bir fırsat var. Ya seçim sonucunu tayin eden mahalleleri dinler, ya da fark daha da açılır. Biliyorum; onların talepleri ile CHP programı arasında fark yok. Yeter ki aday onlardan olsun” dedi. 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Siyaset haberleri
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.8112 TL 5.7880 TL
Euro
EURO
6.5348 TL 6.5088 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA