Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert
TARİH 16.01.2019 SAAT 20:15:02
Advert
 
Advert

Okullar daha güvenli olacak

17 Eylül itibarı ile yeni eğitim ve öğretim yılı başlarken, okul güvenliği konusunda oldukça önemli tedbirler alındı.. Emniyet ve Jandarma’nın ortak çalışması ile bu yıl okullarımız, geçmiş yıllara oranla daha da güvenli olacak
Okullar daha güvenli olacak

Abbas ÇAKAR - 17 Eylül  2018 tarihi ile birlikte, ülke genlinde  yüzbinlerce öğrenci  ders başı yapacak.  Okullarda çocuklarımızın güvenliğinin sağlanması amacıyla,  bakanlık genelgesi kapsamında  yeni tedbirler alındı. Ayrıca çocuklarımızı  korumak için   sık sık  okul  çevresinde  emniyet ve jandarma personeli tarafından sık sık   şok uygulamalarda bulunulacak.  Kocaeli  Valiliği  geçmiş yıllarda aldığı tedbirlerin yanı sıra   yeni tedbirler   ve uygulamalara  ile   çocuklarımızın  daha da   güvenli bir  ortamda eğitim almasını sağlayacak.

 

SIKLIKLA YAPILACAK

Kocaeli’nde,   okul çevresinde alınan tedbirler ve yapılacak uygulamalar,  İzmit Gazi Lisesi önünde  gereçkleştirilen bir  uygulama ile basına tanıtıldı.   17 Eylül’den itibaren  bütün okul çevrelerinde  sıklıkla yapılacak  çalışmalarda,  şüpheli görülen şahıs ve  araçlar durdurularak  kimlik kontrlü yapılacağı ve bu uygualamalarda dedektör köpekler kullanılacağı belirtildi.

 

DENETİMLER SIKLAŞACAK

Kocaeli Valiliğinin geçtiğimiz yıl  yayınladığı genelge doğrultusunda bu yılda okul çevresinde öğrenci ve veli dışında kişi ve grupların beklemesinin yasak olacak.  İnternet kafelerde, ders saatinde öğrenci görüldüğü takdirde işlem yapılacak.  Yine okul çevresinde   bulunan  bakkal ile büfelerde tek sigara satışının yapılıp yapılmadığı sürekli denetlenerek,  yasağa uymayanlara cezai işlem  uygulanacak. Öğrenci  servisleri her açıdan da sıklıkla denetlenecek.

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.4216 TL 5.3999 TL
Euro
EURO
6.1809 TL 6.1562 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA