Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 24.04.2019 SAAT 13:38:15
Advert
 
Advert

Okullar daha güvenli olacak

17 Eylül itibarı ile yeni eğitim ve öğretim yılı başlarken, okul güvenliği konusunda oldukça önemli tedbirler alındı.. Emniyet ve Jandarma’nın ortak çalışması ile bu yıl okullarımız, geçmiş yıllara oranla daha da güvenli olacak
Okullar daha güvenli olacak

Abbas ÇAKAR - 17 Eylül  2018 tarihi ile birlikte, ülke genlinde  yüzbinlerce öğrenci  ders başı yapacak.  Okullarda çocuklarımızın güvenliğinin sağlanması amacıyla,  bakanlık genelgesi kapsamında  yeni tedbirler alındı. Ayrıca çocuklarımızı  korumak için   sık sık  okul  çevresinde  emniyet ve jandarma personeli tarafından sık sık   şok uygulamalarda bulunulacak.  Kocaeli  Valiliği  geçmiş yıllarda aldığı tedbirlerin yanı sıra   yeni tedbirler   ve uygulamalara  ile   çocuklarımızın  daha da   güvenli bir  ortamda eğitim almasını sağlayacak.

 

SIKLIKLA YAPILACAK

Kocaeli’nde,   okul çevresinde alınan tedbirler ve yapılacak uygulamalar,  İzmit Gazi Lisesi önünde  gereçkleştirilen bir  uygulama ile basına tanıtıldı.   17 Eylül’den itibaren  bütün okul çevrelerinde  sıklıkla yapılacak  çalışmalarda,  şüpheli görülen şahıs ve  araçlar durdurularak  kimlik kontrlü yapılacağı ve bu uygualamalarda dedektör köpekler kullanılacağı belirtildi.

 

DENETİMLER SIKLAŞACAK

Kocaeli Valiliğinin geçtiğimiz yıl  yayınladığı genelge doğrultusunda bu yılda okul çevresinde öğrenci ve veli dışında kişi ve grupların beklemesinin yasak olacak.  İnternet kafelerde, ders saatinde öğrenci görüldüğü takdirde işlem yapılacak.  Yine okul çevresinde   bulunan  bakkal ile büfelerde tek sigara satışının yapılıp yapılmadığı sürekli denetlenerek,  yasağa uymayanlara cezai işlem  uygulanacak. Öğrenci  servisleri her açıdan da sıklıkla denetlenecek.

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.8446 TL 5.8212 TL
Euro
EURO
6.5735 TL 6.5473 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA