Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 22.04.2019 SAAT 14:00:12
Advert
 
Advert

Hayata iyi hazırlanın

Çayırova Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Şehit İlhan Küçüksolak Anadolu Lisesi öğrencileri ile buluşan Başkan Karaosmanoğlu, “Öğretmenlerinizle, ailelerinizle birlikte kendinizi iyi yetiştirin, hayata iyi hazırlanın” dedi
Hayata iyi hazırlanın

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Çayırova Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Şehit İlhan Küçüksolak Anadolu Lisesi öğrencileri ile buluştu. Öğrencilere en önemli makamın annelik olduğunu belirten Karaosmanoğlu, “Sizler yarının mühendisi, yarının kaymakamı, hâkimi, belediye başkanı olabilirsiniz ama her şeyden önce annelik ve babalık gibi en büyük payelerden birisine inşallah kavuşacaksınız. Evinizin ışığı ve enerji kaynağı olarak çocuklarınızın geleceğine yön vererek dünyayı aydınlatacaksınız” dedi.


ONDAN İLHAM ALACAĞIZ

Kız öğrencilerle yaptığı toplantı da Kur’an-ı Kerim’i okuyup anlamanın önemine vurgu yapan Karaosmanoğlu, okulların ilim yeri olduğunu dile getirerek şunları kaydetti: “Buralarda elimizden düşürmeyeceğimiz kitap Kur’an-ı Kerim olmalıdır. Ondan ilhamımızı alacağız, günümüzü ona göre aydınlatacağız. Her şeyden önce Kur’an’ın ahlakı ile ahlaklanacağız. Hayatımıza Kur’an-ı Kerim ile yön vereceğiz. Kur’an-ı Kerim’in ışığında insanları seveceğiz, insana hizmeti seveceğiz, insana değer vereceğiz. 


HAYATA İYİ HAZIRLANIN

İnsanı değerli kılacak bilgiye, ahlaka ve eğitime onunla ulaşacağız. Bu ülke sizlerden ve bizlerden çok büyük hizmetler bekliyor. Öğretmenlerinizle, ailelerinizle birlikte kendinizi iyi yetiştirin, hayata iyi hazırlanın. İlgi duyduğunuz her şey hakkında bilgi edinmeye çalışın. Sporla, sanatla ve müzikle ilgilenin. Bizim çok güzel sanat müziğimiz, musikimiz, ilahilerimiz ve bizi tefekküre yönlendirecek ve zikrettirecek değerlerimiz var. Derslerimizin dışında kendimizi geliştirecek bir alanımız olmasına gayret gösterelim.” 


ÖNERİLERİ DE DİNLEDİ

Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci’nin de eşlik ettiği ziyaretlerde Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine kitap temini ve mevcut spor salonunda yapılması istenen düzenlemeler için söz veren Başkan Karaosmanoğlu, gençlerin fikirlerini ve kent hakkında önerilerini de samimi bir şekilde dinledi. Toplantıda söz alan Çayırova Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Elanur Kovalık ise “Kocaeli’ye ve Çayırova’ya yaptığınız çalışmalar için çok teşekkür ediyoruz. Yollarımızdan parklarımıza, hastanelerimizden sosyal yaşam alanlarına kadar birçok alanda en güzel hizmetleri yapmak için çok büyük gayretiniz var. 


SÖZÜNÜZÜN ERİSİNİZ

Halka ve biz gençlere çok önem veriyorsunuz. Sizin ne kadar sözünüzün eri olduğunuzu rahmetli dedemden biliyorum” dedi. Halkımızın bize verdiği görevi en iyi şekilde yapmak için 15 yıldır yapmaya çalıştıklarını dile getiren Başkan Karaosmanoğlu, “Dedenize Allah’tan rahmet diliyorum. Dedenizin isteğine cevap vermişiz. Sen de bunun için teşekkür ediyorsun. Sizlerin gelecekte bizden çok daha güzel hizmetler yapıncağınıza inanıyorum. Rabbim hepinize insan sevgisiyle ve insana hizmet aşkı ile dolu bir ömür nasip etsin” diyerek sözlerini tamamladı.

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.8112 TL 5.7880 TL
Euro
EURO
6.5348 TL 6.5088 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA