Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert
TARİH 16.01.2019 SAAT 20:21:46
Advert
 
Advert

DTO: Tatbikat çok başarılıydı

DTO Kocaeli Şube Başkanı Vedat Doğusel; Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un katılımıyla düzenlenen Deniz Kirliliğine Acil Müdahale Tatbikatı’yla ilgili “Tatbikat çok başarılıydı” ifadesini kullandı
DTO: Tatbikat çok başarılıydı

İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) Kocaeli Şube Başkanı Vedat Doğusel; Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un katılımıyla geçen hafta İzmit Körfezi’nde gerçekleşen Deniz Kirliliğine Acil Müdahale Tatbikatı’nı değerlendirdi.  Doğusel, “Çevresinde 35 liman bulunan ve her yıl 10 bin geminin girip çıktığı İzmit Körfezi’nde olası kazalara karşı hazırlıklı olduğumuzu görmek hepimize güven verdi. Tatbikat çok başarılıydı” dedi.

 

GEMİ YANGININA MÜDAHALE EDİLDİ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un katılımıyla geçen hafta İzmit Körfezi’nde Kocaeli Bölgesi Deniz Kirliliğine Acil Müdahale Tatbikatı düzenlendi. Tatbikatta bir kuru yük gemisinde çıkan yangına römorkörler vasıtasıyla denizden müdahale edilirken, gemi personelinin tahliyesi ve olası çevre kirliliğine karşı önlem alınması canlandırıldı. Tatbikatı izleyenler arasında DTO Kocaeli Şube Başkanı Vedat Doğusel, Meclis Başkanı Kürşat Bal ile yönetim kurulu üyeleri de vardı. Doğusel, İzmit Körfezi’nin çevresinde 35 liman bulunduğunu ve her yıl 10 bin geminin bu limanlara yanaştığını belirterek tatbikat hakkında şu değerlendirmeyi yaptı:

 

HER ZAMAN HAZIR OLMALIYIZ

“İzmit Körfezi’nin çevresindeki tesisler bakımından bu tür kazalar her zaman büyük risk yaratıyor. Aynı zamanda doğal bir akvaryum olan İzmit Körfezi’nde yaşayan canlı türlerinin de korunması adına bu tür acil müdahaleler çok önemli. Bu nedenle başarılı bir tatbikat gerçekleşmesi hepimize güven verdi. Emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi. Doğusel, tatbikatı izlemek için genel merkezden gelen DTO Meclis Başkanı Salih Zeki Çakır ile yönetim kurulu üyelerinin, DTO Kocaeli Şubesi’nin Körfez Hacı Osman Mahallesi’ndeki yeni hizmet binasında toplandığını da belirterek, “DTO’nun yönetim kurulu toplantısına ev sahipliği yapmaktan ayrıca onur duyduk. Bu hem bizim için hem de genel merkez için bir ilk oldu” dedi.

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.4216 TL 5.3999 TL
Euro
EURO
6.1809 TL 6.1562 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA