Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert Advert
TARİH 18.11.2018 SAAT 05:39:35
Advert

Başsavcı Korkmaz, basını ağırladı

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz, ilimizde yerel ve ulusal anlamda faaliyet gösteren basın mensupları ile bir araya geldi. ''Sizlere bilgi cimriliğinde bulunmayacağım'' dedi.
Başsavcı Korkmaz, basını ağırladı

Boran KAYALAR - Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Birinci Dairesi’nin 2018 yılı Ana Kararnameleriyle 3 bin 19'u adli, 301'i idari yargıda görevli 3 bin 320 hakim ve savcının görev yeri değiştirilmişti. Kararname ile Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ali Kurt, İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Savcılığı’na atanmış ve Kurt‘un yerine ise Elazığ Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz gelmişti. Başsavcı Habib Korkmaz, makamında basın mensupları ile bir araya gelerek ilimizde yerel ve ulusal anlamda faaliyet gösteren basın mensupları ile tanıştı.


BİLGİ CİMRİLİĞİNDE BULUNMAYACAĞIM
 

Gerçekleşen tanışma toplantısında konuşan Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz, “Adliyenin temsili ve vatandaşın yüzüne bakan yüzü savcılıktır. Bir arada çalışmamız hepimizin görevi icabıdır. Sizler bilgi almak için geldiğinizde bizler de samimiyetle gereken bilgileri sizinle paylaşacağım. Sizlere bilgi cimriliğinde bulunmayacağım” dedi.

 

BARİYER KOYMUYORUM
 

Başsavcı Korkmaz, “Bürokrasi basından genellikle korkar ve bir bariyer koyar. Ben sizlere böyle bir bariyer koymuyorum. Kocaeli’de kaldığım süre zarfında sizlerle iyi niyetli ve uyumlu bir şekilde çalışacağıma inanıyorum. Ben kimseyi kapımdan çevirmedim, çevirmem. Ben sizlerin art niyetli davranacağınıza inanmıyorum. Ben bilgiyi sizlere eğmeden bükmeden veririm” açıklamalarında bulundu. 


 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3589 TL 5.3375 TL
Euro
EURO
6.0765 TL 6.0523 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA