Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
Advert
TARİH 25.03.2019 SAAT 11:39:20
Advert
 
Advert Advert Advert

Amra Dans Kulübü büyülüyor

2012 yılında ilimizde kurulan Kocaeli Amra Kafkas Halk Dansları Topluluğu, yurt dışı ve yurt içinde yaptığı gösterilerle büyük beğeni topluyor
Amra Dans Kulübü büyülüyor

KOCAELİ Amra Kafkas Halk Dansları Topluluğu, 6 yıl önce şu an kulübün Genel Sanat Yönetmeni olan İlker Yar tarafından kuruldu. Kulübün ismi olan Amra, Abhazca Güneş demek. Yıl boyunca önemli başarılara imza atan Amra Dans Kulübü çalışmalarını antrenör İlker Yar, Büşra İnce ve Pelin Güngör nezaretinde Yahyakaptan’da bulunan Şehit Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda sürdürüyor. 150 öğrenci dans eğitimi aldığı Arma Dans Kulübü, Cahit Elginkan Anadolu Lisesi, Atılım Anadolu Lisesi, Şehit Özcan Kaan Fen lisesi ile beraber birçok yarışmalara katılıyor ve yurt dışı projeleri gerçekleştiriyor. Ayrıca ilimizde yılda iki kez büyük bir organizasyona ev sahipliği yapan Kocaeli Amra Kafkas Halk Dansları Topluluğu, Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde ocak ve mayıs aylarında yaptığı gösterilerle izleyenleri büyülüyor.
 

 ÇOCUKLAR DANS YAPSIN

Kulübün kurucu başkanı İlker Yar, “Dans hayatım 10 yaşında Kocaeli Kafkas Derneği’nde başladı. Uzun yıllar bu kurumda hem dansçı hem de eğitmen olarak görev yaptım. Abhazya Devlet Üniversitesi ve Abhaz Devlet Halk Dansları Topluluğu, Kocaeli Üniversitesi, Sakarya Kafkas Derneği ve Sakarya Üniversitesi’nde uzun yıllar dans ettim. 2012 yılından itibaren Kafkas Derneği’nden ayrılıp kendi dans grubumu kurdum. Her geçen gün sayımız artmakta ve büyümeye devam ediyoruz. Halk oyunlarını seven her yaştan insanlara kapımız açık. Haftada 1 veya 2 gün yapılan antrenman ile kimse derste geri kalmaz ve başarısız olmaz. Kendini bilen öğrenci hedefi varsa zaten başarılı olur. Teknoloji çağında tablet çocuklarımızın beyin gelişimini engelliyor. Lütfen çocuklarınıza dans, müzik, spor, sanat yaptırın. Tabletten ve oyundan uzak tutun, çocuklarımızı hem mental hem de fizik gelişimi için çok önemli. Göreceksiniz daha başarılı ilişkileri kuvvetli daha sosyal bir insan olacaktır” şeklinde konuştu.

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
Anket
İzmit Belediye Başkanlığı seçimlerinde hangi adaya oy vereceksiniz?
Azize Sibel Gönül
Fatma Kaplan Hürriyet
Ahmet Özen
Hülya Yıldırım
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.5456 TL 5.5235 TL
Euro
EURO
6.2837 TL 6.2586 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA