Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 27.06.2019 SAAT 05:49:50
Advert
 
Advert

Fethiye ve İstiklal Caddelerinin başlarına yeni kapılar

İzmit Kent Merkezi Ticari Dayanışma Derneği’nin (İKM) yeni Başkanı Murat Öztürk çarşıda ticareti canlandırmak için yapmak istedikleri projeleri açıkladı.
Fethiye ve İstiklal Caddelerinin başlarına yeni kapılar

Arif BULUT  - Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen İzmit Kent Merkezi Ticari Dayanışma Derneği (İKM)’nin 14’üncü Olağan Genel Kurulunda başkanlık görevine seçilen Murat Öztürk yönetimi ile birlikte düzenlediği basın toplantısıyla yeni dönemde izleyecekleri yeni yol haritası hakkında bilgi verdi.  Fetihliye ve İstiklal Caddelerinin başlarına giriş kapıları ve N City Otoparkından çarşı merkezine ring servis imkanı sunmak istediklerini ifade eden Öztürk aynı zamanda çarşı merkezinin ışıklandırma sorunun belediyeler tarafından çözülmesi gerektiğinin altını çizdi. 


TAŞIN ALTINA ELİMİZİ KOYDUK 

Genel kurulda kendilerine verilen destekten dolayı teşekkür eden İKM Başkanı Murat Öztürk “Güzel bir hava ve ivme kazandık. Genel kurulumuzda güzel bir ortam yakaladık. Bir gün İzmit Belediye Başkanımız Nevzat başkanımız bizi aradı ve esnafımızı ziyaret etti. Kendisine dertlerimizi anlattık ve kendisi de dertlerimizi tek tek değil dernek çatısı altında gelmemizi istedi. Bizde derneğimizi yeniden canlandırmak için taşın altına elimizi koyduk. İzmit esnafımızı ziyaret ettik ve bizimle hareket etmelerini istedik. Ancak çok fazla bir karşılık göremedik. Ancak çok kısa bir sürede tekrar ayağa kalkmak için harekete geçtik” ifadelerini kullandı. 


LOKAL İSTİYORUZ 

Güzel bir hava yakaladıklarını sözlerine ekleyen Öztürk “ 20 kişi ile yapılan kongreye 100’ün üzerinde üyemiz katıldı. Bizim yerimiz esnafımızın yanıdır. 1 haftadır kendimize yer arıyoruz. Hiçbir belediyeden , sendikadan bir yer istemedik. Biz sadece esnafımıza bir lokal istiyoruz. Tüm esnafımızın bir araya gelebildiği bir lokal olsun istiyoruz. Eğer talebimiz yerine getirilmezse başka planlarımızla derneğimize bu lokali kazandıracağız. Büyüklerimiz bize siz “ Kafayı mı yediniz kendi işinize bakın” dediler ama biz taşın altına elimizi koymaktan çekinmedik” dedi. 


KÜSMEDİK KIRILDIK 

“Biz kongremizde Belediye Başkanlarımızı görmek istiyorduk” diyerek sitem eden Öztürk “ Ancak onları aramızda göremedik küsmedik fakat kırıldık. Biz İzmit için esnafımız için mücadele etmeye devam edeceğiz. Bizim en büyük sorunumuz AVM’ler değil. AVM’ler de bizim gibi sorun yaşıyor. Esnafımızın mağazaları çok erken kapatıyor. Artık erken saatlerde kepenk indirmeyeceğiz. İlerleyen saatlere kadar halkımıza hizmet vereceğiz. Saat 20.00’den sonra maalesef yemek yemek için yer bulamıyoruz. Kendimizi eleştirmek zorundayız” dedi. 


EĞER YAPAMAZSAK GÖREVİ BIRAKIRIZ 

Öztürk “İzmit çok fazla karanlık içinde kalıyor. Birçok elektrik direği bozuk. Başkanlarımız arayarak bu sorunu halledin diyor ancak hiç kimse bu sorunu halletmiyor. İzmit gerçekten güzel bir kent. Bizde gerçekten zor bir görevi devir aldık. Bu görevi en iyi şekilde yapacağız, eğer yapamazsak görevi bırakacağız. Otoparkla ilgili sıkıntıyı çözmemiz mümkün değil. Zaten yapılması gereken otoparklarda yapıldı. Bizim esnaf olarak kendimizi düzelmemiz gerekiyor” şeklinde konuştu. 


GAZİ VE İZMİT LİSELERİNİN OTOPARKLARINA TALİBİZ 

İKM Başkanı Murat Öztürk sözlerinin sonunda “Gazi Lisesi ve İzmit Liselerinin bahçelerini otopark olarak kullanmaya talibiz. Bu okulların otoparkları için yapılacak ihalelere gireceğiz. Biz kimseden bedava bir şey istemeyeceğiz. İKM esnafı için bedava olacak olan bu otopark halkımızda daha düşük bir ücretle buraları kullanabilecek. Biz tüm esnafımızı üye derneğimize üye yapmak istiyoruz. Ve çoğunluğumuz sağladıktan sonra özel okullarla ve hastanelerle anlaşacağız. Üyelerimiz için her şeyi yapacağız” dedi. 


 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Sivil Toplum haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7821 TL 5.7590 TL
Euro
EURO
6.5692 TL 6.5430 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA