Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
TARİH 21.02.2019 SAAT 22:08:29
Advert
 
Advert Advert

KO-MEK, Korece öğretiyor

Halk Üniversitesi, lisan branşlarına son dönemde dünyada ilgi gören Korece’yi ekledi. Derslerde kursiyerlere bu hedefe uygun olarak tanışma, alfabe, sayılar, kendini tanıtma, saatler ve meslekler öğretiliyor
KO-MEK, Korece öğretiyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları, lisan branşlarına bir yenisini ekledi. KO-MEK, özellikle iş bulma ve kariyer açısından son yıllarda büyük ilgi gören Korece’yi, lisan branşları arasına aldı. Kursa makine mühendisinden, tıp öğrencisine, İngilizce öğretmeninden ev hanımına kadar her kesimden vatandaş katılıyor.


DERSLER BAŞLADI

Korece kursu, Mimar Sinan Kurs Merkezi’nde başladı. A-1 seviyesindeki dersler kapsamında kursiyerlere ihtiyaçlarını karışlayabilmek adına Korece’de bilinen günlük ifadeleri dinleme, okuma, yazma, konuşma ve iletişim kurma bilgi ve becerisi kazandırılıyor. Derslerde kursiyerlere bu hedefe uygun olarak tanışma, alfabe, sayılar, kendini tanıtma, saatler ve meslekler öğretiliyor. 


KARİYERİM İÇİN GELDİM

Kursa katılan makine mühendisi Aslı Gençtürk, kursun mesleğine katkı sunacağını söyledi. Kocaeli’de makine mühendisliği alanında Kore firmaları olduğuna dikkat çeken Gençtürk, “Korece öğrenmem bu anlamda kariyerime fayda sağlayacak. Burada hem ücretsiz hem de son derece başarılı hocalar gözetiminde Korece öğreniyorum. Bu önemli fırsat için Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederim” dedi. 


TIP ÖĞRENCİSİ NERGİS 

Kursiyerler arasında yer alan tıp öğrencisi Nergis Toplar, “Korece’yi öğrenmek istemem, onların kültürüne olan hayranlığımdan kaynaklanıyor. Bir arkadaşım KO-MEK’te Korece eğitimi verildiğini söyledi. Bu sayede hemen kursa kaydımı yaptırdım. Bu dili öğrenmeyi çok istiyorum. Hocalarımız da bize çok yardım ediyor” dedi. 


SADECE İNGİLİZCE YETMİYOR

Kursa katılan İngilizce öğretmeni Büşranur Gürdal ise Korece’nin son yıllarda dünyanın en fazla konuştuğu diller arasında yer aldığını söyledi. Dil bilmenin önemine değinen Büşranur Gürdal, “Bu yüzyılda artık sadece İngilizce bilmek yetmiyor. İkinci bir lisan bilmek gerekiyor. Bu nedenle Korece öğrenmeye karar verdim. Rahat bir ortamda lisan öğreniyoruz. Derslerimiz çok planlı gidiyor ben de bu nedenle KO-MEK’i tercih ettim” şeklinde konuştu. 


ÜCRETSİZ LİSAN ÖĞRENİN

KO-MEK, meslek ve sanat kurslarının yanı sıra lisan eğitimi ile de Kocaeli halkına ücretsiz hizmet vermeyi sürdürüyor. Her yıl olduğu gibi bu eğitim döneminde de lisan branşları büyük ilgi görüyor. KO-MEK’te Korece’nin yanı sıra, Gürcüce, Boşnakça, Almanca, İngilizce, Fransızca, Rusça ve Arapça dillerinde eğitim veriliyor. Lisan ve diğer kurslardan yararlanmak isteyen vatandaşlar KO-MEK’in www.komek.org adresi üzerinden başvurularını yapabilir.

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Kent haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3316 TL 5.3103 TL
Euro
EURO
6.0462 TL 6.0221 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA