Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 27.06.2019 SAAT 05:48:45
Advert
 
Advert

ASM Komisyonu ilk toplantıyı yaptı

Türk Sağlık-Sen bünyesinde kurulan Aile Hekimleri Komisyonu yeni çalışma yılının ilk toplantısını yaptı. Toplantıda, özellikle şiddete karşı neler yapılabileceği görüşüldü
ASM Komisyonu ilk toplantıyı yaptı

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şube Aile Hekimleri Komisyonu yeni çalışma yılının ilk toplantısını Komisyon Başkanı Recep Pehlivan başkanlığında yaptı. Toplantıya komisyon üyeleri Funda Düven, Akay Demir, Hacer Gündüz, Derya Çalışkan ve Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Ömer Çeker katıldı. Yeni çalışma yılında aile sağlığı merkezlerinde görev yapan sağlık çalışanlarının sorunlarının tespit edilmesi ve öncelik sırasına göre çözüm yolları aranması için yıllık çalışma programı belinlendi. Toplantıda 2018 ve 2019 yılı içerisinde karşılaşılması beklenen sorunlar tespit edildi. Tespit edilen sorunlar öncelik sırasına göre çözüm önerileri aranması karara bağlandı. 


ALINAN KARARLAR

İlk toplantıda Sağlık Bakanlığı'nın Aile Hekimliği Ücret Yönetmeliğini değiştirmek için yaptığı çalışma hakkında ASM çalışanlarını bilgilendirmek ve kendilerini bekleyen tehlikelere karşı uyarmak; Sağlık çalışanlarına karşı uygulanan şiddetin sonlandırılması ve beyaz kod uygulamasında izlenecek yol hakkında çalışanın bilgilendirilmesi; CEKAP işlemlerinin ASM'lerde yapılıp yapılamayacağı ve çalışanlara yükleyeceği sorumluluk hakkında çalışma yapılarak konu hakkında çalışanın ve kamuoyunun bilgilendirilmesi için çalışma yapılması karar verilmiştir.


BU KOMİSYON BİR ŞANS 

Toplantı sonrası konuşan Aile Hekimleri Komisyonu Başkanı Recep Pehlivan, "Üç aile hekimi ve üç aile sağlığı elemanından oluşan komisyon ilimizdeki ASM'lerde görev yapan sağlık çalışanlarının sorunlarının tespiti ve sağlıklı zeminlerde çözüme kavuşturulması ve çözüm yolları aranması konusunda önemli bir görev üstlenmiştir. Bu komisyon ASM çalışanları için bir şanstır. Bütün diğer illerde bu komisyonların kurulması artık zarurettir" ifadesini kullandı.


ÇEKER ÖNEMSİYOR

Ömer Çeker ise konuşmasında şunları söyledi; "Şube olarak komisyonun çalışmalarını önemsiyoruz. Komisyon üyeleri yoğun çalışma temposuna rağmen zaman ayırarak ASM çalışanlarının periferde yaşadığı sorunların tespit ve çözümleri için ciddi çalışmalar yapıyor. Bu çalışmalar ASM çalışanlarını ilerleyen süreç bekleyen tehlikelere karşı uyarıyor ve çıkması muhtemel sorunlara karşı çözüm yolları gösteriyor. Bu toplantıda gündeme alınan üç maddenin ikisi ASM çalışanları için biri ise tüm sağlık çalışanları için önem ve arz ediyor. Böyle bir komisyonun var olması ülkemiz ve Kocaeli için bir şanstır." 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Sivil Toplum haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7821 TL 5.7590 TL
Euro
EURO
6.5692 TL 6.5430 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA