Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
TARİH 21.02.2019 SAAT 22:02:18
Advert
 
Advert Advert

ASM Komisyonu ilk toplantıyı yaptı

Türk Sağlık-Sen bünyesinde kurulan Aile Hekimleri Komisyonu yeni çalışma yılının ilk toplantısını yaptı. Toplantıda, özellikle şiddete karşı neler yapılabileceği görüşüldü
ASM Komisyonu ilk toplantıyı yaptı

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şube Aile Hekimleri Komisyonu yeni çalışma yılının ilk toplantısını Komisyon Başkanı Recep Pehlivan başkanlığında yaptı. Toplantıya komisyon üyeleri Funda Düven, Akay Demir, Hacer Gündüz, Derya Çalışkan ve Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Ömer Çeker katıldı. Yeni çalışma yılında aile sağlığı merkezlerinde görev yapan sağlık çalışanlarının sorunlarının tespit edilmesi ve öncelik sırasına göre çözüm yolları aranması için yıllık çalışma programı belinlendi. Toplantıda 2018 ve 2019 yılı içerisinde karşılaşılması beklenen sorunlar tespit edildi. Tespit edilen sorunlar öncelik sırasına göre çözüm önerileri aranması karara bağlandı. 


ALINAN KARARLAR

İlk toplantıda Sağlık Bakanlığı'nın Aile Hekimliği Ücret Yönetmeliğini değiştirmek için yaptığı çalışma hakkında ASM çalışanlarını bilgilendirmek ve kendilerini bekleyen tehlikelere karşı uyarmak; Sağlık çalışanlarına karşı uygulanan şiddetin sonlandırılması ve beyaz kod uygulamasında izlenecek yol hakkında çalışanın bilgilendirilmesi; CEKAP işlemlerinin ASM'lerde yapılıp yapılamayacağı ve çalışanlara yükleyeceği sorumluluk hakkında çalışma yapılarak konu hakkında çalışanın ve kamuoyunun bilgilendirilmesi için çalışma yapılması karar verilmiştir.


BU KOMİSYON BİR ŞANS 

Toplantı sonrası konuşan Aile Hekimleri Komisyonu Başkanı Recep Pehlivan, "Üç aile hekimi ve üç aile sağlığı elemanından oluşan komisyon ilimizdeki ASM'lerde görev yapan sağlık çalışanlarının sorunlarının tespiti ve sağlıklı zeminlerde çözüme kavuşturulması ve çözüm yolları aranması konusunda önemli bir görev üstlenmiştir. Bu komisyon ASM çalışanları için bir şanstır. Bütün diğer illerde bu komisyonların kurulması artık zarurettir" ifadesini kullandı.


ÇEKER ÖNEMSİYOR

Ömer Çeker ise konuşmasında şunları söyledi; "Şube olarak komisyonun çalışmalarını önemsiyoruz. Komisyon üyeleri yoğun çalışma temposuna rağmen zaman ayırarak ASM çalışanlarının periferde yaşadığı sorunların tespit ve çözümleri için ciddi çalışmalar yapıyor. Bu çalışmalar ASM çalışanlarını ilerleyen süreç bekleyen tehlikelere karşı uyarıyor ve çıkması muhtemel sorunlara karşı çözüm yolları gösteriyor. Bu toplantıda gündeme alınan üç maddenin ikisi ASM çalışanları için biri ise tüm sağlık çalışanları için önem ve arz ediyor. Böyle bir komisyonun var olması ülkemiz ve Kocaeli için bir şanstır." 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Sivil Toplum haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3316 TL 5.3103 TL
Euro
EURO
6.0462 TL 6.0221 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA