Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 27.06.2019 SAAT 05:50:01
Advert
 
Advert

Hani meclisler halka açıktı? Hani şeffaftı?

Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Engin Taşdemir,” Karaosmanoğlu Yuvacık’ daki köşkünden çıkarak halkın içine karışmasını istiyoruz” dedi
Hani meclisler halka açıktı? Hani şeffaftı?

Boran KAYALAR - Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun CHP’ nin meclise sunacağı 5 önergeyi okutmaması üzerine , CHP Grup Başkanı Engin Taşdemir ve diğer CHP Meclis üyeleri durumu protesto ederek meclisi terk etmişti.  Yaşananlarına ardından Engin Taşdemir İl binasında konuyla ilgili basın açıklaması gerçekleştirdi. CHP’ nin sunduğu önergeler arasında OSB, halkekmek, Yeni otobüs hattı, Büyükşehir’e ait icralık arazi ve okullarda bulunan yapısal sorunlar yer alıyordu.  İl Binasında gerçekleştirilen basın açıklamasına İl Başkanı Cengiz Sarıbay, Kadın Kolları İl Başkanı Songül Kaya, Derince İlçe Başkanı Nihat Değer ve meclis üyeleri katıldı.


KORKAR HALE GELDİLER

Basın açıklamasında ilk olarak konuşan İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Yaşananlar şeffaf belediyeciliğe aykırıydı. Yaklaşan seçim siyasette suyu ısıttı. Bu da birilerinin sinirini bozdu. Hani meclisler halka açıktı ve şeffaftı. Bırakın şeffaflığı verdiğimiz önergeleri halka duyurmamıza izin verilmedi. Okunmayan önergeleri bugün Meclis grup başkanım size aktaracak” diye konuştu. 


NİÇİN OKUTMADILAR

Grup Başkanı Engin Taşdemir ise şu ifadelere yer verdi: “Bunun adı görevi kötüye kullanmadır. Madde 11’de belirtilmektedir. Meclise sunmuş olduğumuz önergelerin yasal olarak okunması gerekirdi. Niçin bu önergelerin okunmasından korkmuştur? Halkın sorunlarına çözüm bulunacağı yer meclistir. 


KÖŞKÜNDEN ÇIKSIN

Kendi meclis üyeleri meclise gelmiyor. Önergelerde halk ekmek vardı. Karaosmanoğlu’nun halk ekmek kurması gücü var. Dilovası OSB’de halkımız kömür tozu yutuyor. Halkın kanser olmaması için çalışma yapmak istedik suç muydu?  Cumhuriyet başsavcısını göreve çağırıyoruz. Kural tanımaz bu tavrı kınıyoruz. Bizim sesimizi kısmak başkanın da kimsenin de  haddi değildir. Kentin olumsuzluklarını seçim üstü ortaya çıkartmamızı istemedi” dedi.

 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7821 TL 5.7590 TL
Euro
EURO
6.5692 TL 6.5430 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA