Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
TARİH 21.02.2019 SAAT 22:03:42
Advert
 
Advert Advert

Hani meclisler halka açıktı? Hani şeffaftı?

Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Engin Taşdemir,” Karaosmanoğlu Yuvacık’ daki köşkünden çıkarak halkın içine karışmasını istiyoruz” dedi
Hani meclisler halka açıktı? Hani şeffaftı?

Boran KAYALAR - Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun CHP’ nin meclise sunacağı 5 önergeyi okutmaması üzerine , CHP Grup Başkanı Engin Taşdemir ve diğer CHP Meclis üyeleri durumu protesto ederek meclisi terk etmişti.  Yaşananlarına ardından Engin Taşdemir İl binasında konuyla ilgili basın açıklaması gerçekleştirdi. CHP’ nin sunduğu önergeler arasında OSB, halkekmek, Yeni otobüs hattı, Büyükşehir’e ait icralık arazi ve okullarda bulunan yapısal sorunlar yer alıyordu.  İl Binasında gerçekleştirilen basın açıklamasına İl Başkanı Cengiz Sarıbay, Kadın Kolları İl Başkanı Songül Kaya, Derince İlçe Başkanı Nihat Değer ve meclis üyeleri katıldı.


KORKAR HALE GELDİLER

Basın açıklamasında ilk olarak konuşan İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Yaşananlar şeffaf belediyeciliğe aykırıydı. Yaklaşan seçim siyasette suyu ısıttı. Bu da birilerinin sinirini bozdu. Hani meclisler halka açıktı ve şeffaftı. Bırakın şeffaflığı verdiğimiz önergeleri halka duyurmamıza izin verilmedi. Okunmayan önergeleri bugün Meclis grup başkanım size aktaracak” diye konuştu. 


NİÇİN OKUTMADILAR

Grup Başkanı Engin Taşdemir ise şu ifadelere yer verdi: “Bunun adı görevi kötüye kullanmadır. Madde 11’de belirtilmektedir. Meclise sunmuş olduğumuz önergelerin yasal olarak okunması gerekirdi. Niçin bu önergelerin okunmasından korkmuştur? Halkın sorunlarına çözüm bulunacağı yer meclistir. 


KÖŞKÜNDEN ÇIKSIN

Kendi meclis üyeleri meclise gelmiyor. Önergelerde halk ekmek vardı. Karaosmanoğlu’nun halk ekmek kurması gücü var. Dilovası OSB’de halkımız kömür tozu yutuyor. Halkın kanser olmaması için çalışma yapmak istedik suç muydu?  Cumhuriyet başsavcısını göreve çağırıyoruz. Kural tanımaz bu tavrı kınıyoruz. Bizim sesimizi kısmak başkanın da kimsenin de  haddi değildir. Kentin olumsuzluklarını seçim üstü ortaya çıkartmamızı istemedi” dedi.

 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Siyaset haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3316 TL 5.3103 TL
Euro
EURO
6.0462 TL 6.0221 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA