Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 27.05.2019 SAAT 07:02:29
Advert
 
Advert

Anneleri sayesinde yaşamları değişti

İzmit Kazım Karabekir Ortaokulu’nda eğitim gören kızlar, annelerini örnek aldı ve basketbol takımı kurdu. İbrahim Karaosmanoğlu da kız öğrencileri ziyaret etti
Anneleri sayesinde yaşamları değişti

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Kazım Karabekir Ortaokulu’nda Sağlıklı Anneler Mutlu Aileler Spor Kulübü sayesinde spora başlayan kız öğrencilerin antrenmanına konuk oldu. Yedinci sınıf öğrencisi Ecesu Çelik, annesini örnek alarak spora başladığını söyleyerek, “Kız arkadaşlarımız annelerimizi örnek aldı. Onlar spora başlayınca bize örnek oldular. Onlardaki pozitif değişim bizlerin gözünden kaçmadı. Öncellikle annem spora başlamasıyla sosyal ve bizle olan ilişkililerde olumlu değişim yaşadı. Daha cana yakın, daha mutlu ve pozitif oldu. Ben de bu vesileyle spora, basketbola başladım. Yeni arkadaşlarımızla birlikte her şey çok güzel. Bu arada derslerime olan konsantrasyonum da çok arttı. Yorgunluk hissetmiyor, derslerime daha iyi çalışıyorum” şeklinde konuştu. 


OLUMLU GELİŞMELER

Beden eğitimi öğretmeni ve kız basketbol takımının antrenörü Zeynep Tosun ise, “Bu proje bizim okulumuz ve kızlarımız adına gerçekten güzel bir çalışma oldu. Kız öğrencilerimiz annelerini örnek alıp, basketbola başladılar. Basketbolu çok sevip sürekli devam ettirmeye başlayanlar da oldu Öğrencilerin spor sayesinde derslere olan odaklanma probleminin de önüne geçildi. Spor yapan çocuğumuz daha disiplinli, daha sağlıklı, daha başarılı ve özgüveni artan bir şekilde yaşamını sürdürüyor. Her çocuk ve genç belli bir spor dalına yoğunlaşmalı. Mutlaka spor yapmalı. Bugün burada spor yapan ve basketbol oynayan kız öğrencilerimizde çok olumlu gelişmeler gördük. Bütün çocuklarımızın spor yapmasını ve ailelerin de destek olmasını istiyorum” açıklamasını yaptı. 


AİLE MUTLU OLUNCA...

Sağlıklı Anneler Mutlu Aileler Spor Kulübü’nün öneminden bahseden Başkan İbrahim Karaosmanoğlu da, "Toplumu mutlu etmenin en güzel yollarından bir tanesi spor faaliyetlerini iyi kullanmaktır. Yediden yetmişe Kocaeli’ye spor yaptırmak istiyoruz. Sağlıklı yaşam için halkımıza spor yaptırmanın yollarını arıyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak annelerimize bir spor kulübü kurduk. Sağlıklı Anneler Mutlu Aileler Spor Kulübü ile maksadımız kadınlarımızı bir kulüp etrafında toplayarak onlara sağlıklı yaşam ve sağlıklı beslenme konularında bilgiler aktarıyoruz. İnanıyorum ki Kocaeli’de bizim spor yaptırdığımız kızlarımız ve annelerimiz kentimizin en mutlu kadınlarıdır. Bu kulüp etrafında toplanan annelerimiz ve kızlarımız sağlık yönüyle kaliteli bir yaşama kavuşuyorlar" dedi.

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Kent haberleri
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.0857 TL 6.0614 TL
Euro
EURO
6.8088 TL 6.7816 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA