Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
Advert
TARİH 25.03.2019 SAAT 01:10:41
Advert
 
Advert Advert Advert

AGD’den Siyer-i Nebi yarışması

Anadolu Gençlik Derneği Kocaeli Şube Başkanı Kemal Halıcı ve yönetim kurulu üyeleri, gerçekleştirdikleri basın açıklaması ile her yıl düzenlenen ve peygamber efendimizin hayatını anlatan liseler arası Siyeri-i Nebi isimli yarışmanın bu yılki takvimini açıkladı.
AGD’den Siyer-i Nebi yarışması

Abbas ÇAKAR - Anadolu Gençlik Derneği (AGD)başkanı Kemal Halıcı ve yönetimi, MEG yemekte basın mensuplarıyla bir araya gelerek hem derneğin faaliyetleri hakkında bilgi verdi hem de her yıl düzenlenen Siyer-i Nebi yarışmasının detaylarını anlattı. Açıklamada Liseler Komisyon Başkanı Emre Köse, Müesseseler Başkanı Mehmet Alpdoğan ile diğer yönetim kurulu üyeleri de yer aldı.  


ÇOCUKLARA VE GENÇLERE KİTAP

AGD Şube Başkanı Kemal Halıcı yaptığı açıklamada  “Siyonist mekanizmalar ilkokul ve ortaokul çağındaki çocukları bile hedef almaktadır. 'Dış güçler son 300 yıldan beri planlarını merhale merhale ortaya koyuyor. Gençliğin ifsadı için Siyonistler var gücü ile çalışıyor. 100 yıl önce planladıklarını şimdi hayata geçiriyorlar. Z kuşağını düşünmeyen, sorgulamayan. İdrak etmeyen, zihinlerinin kodlanması ile uğraşılan, elektronik sinyaller ile beyinleri ele geçirilen bir yapıya dönüştürüyorlar. Bu neslin bozulması için kullandıkları en temel argüman da ahlaksızlık olmuştur. Çocuklarımızın nefsine dönük çalışmalar yapıyorlar. Çocukların zihnine ahlaksızlığı kodluyorlar. Bu sürecin çözümü, ağacın kökü olan Milli Görüş'tür. Biz Anadolu Gençlik Derneği olarak çocuklarımızın bilgilenmesi ve bu tür saldırılardan korunması amacıyla çalışmalarda bulunuyor.  İlkokul ve lise çağındaki çocuklarımıza oldukça yararlı ve faydalı kitaplar hazırladık.   Özellikle ilköğretim çapındaki çocuklarımız için hazırladığımız kaşif isimli dergide onların severek oynadığı bir oyunu vereceğiz.  Okudukları kitaplardan aldıkları ipuçları ile bölümleri geçecekler. Bu sayede bilgilenmiş de olacaklar  " dedi.


PEYGAMBERİMİZİN HAYATTI ANLATILACAK

Açıklamasının devamında 17 Eylül-11 Kasım tarihleri arasında MEB onaylı liseler arasında düzenlenecek Siyer-i Nebi yarışması hakkında bilgiler veren Halıcı, “Siyer-i Nebi yarışmasına katılmak isteyenler,  www.efendimizinizinde.com web adresinden başvuru yapılabilir. Bu yıl 4’ncüsü düzenlenecek olan Siyer-i Nebi yarışmasında Peygamber Hz. Muhammed’in hayatı anlatılacak. Yarışmaya katılacaklar Ahmet Cevdet Paşa Son Peygamber Hz. Muhammed adlı kitaptan sorumlu olacak. Yarışmasının sonucu 27 Aralık tarihinde web sitesinden açıklanacak. Amacımız AGD Liseler Komisyonu ve İmam Hatipler Komisyonu bünyesinde Siyer-i Nebi yarışması düzenleyerek lise öğrencilerinin aidiyet duygularını pekiştirmek. Peygamberimizin hayatı hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmelerini sağlamayı ve örnek bir nesil yetiştirmek” şeklinde konuştu.

 

Yarışma takvimi

17 Eylül 11 Kasım başvuruların alınması
5 Kasım- 25 Kasım kitapların dağıtılması
15 Aralık sınav tarihi 
27 Aralık Sonuçların açıklanması
31 Aralık ödül töreni
Ödüller: Genel merkez: 8 bin TL, 6 bin TL, 4 bin TL
İl ödülleri: 3 bin, 2 bin, bin TL
İlçe ödülleri: 2 bin, bin, 500 TL 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
Anket
İzmit Belediye Başkanlığı seçimlerinde hangi adaya oy vereceksiniz?
Azize Sibel Gönül
Fatma Kaplan Hürriyet
Ahmet Özen
Hülya Yıldırım
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.5456 TL 5.5235 TL
Euro
EURO
6.2837 TL 6.2586 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA