Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert
TARİH 24.01.2019 SAAT 02:09:02
Advert
 
Advert

Yerin altını demir ağlarla öreceğiz

Başkan Karaosmanoğlu, Gebze-Darıca Metro hattının lansmanında metro hattının ayrıntılarının bilgilerini verdi. Gebze bölgesi hakkında ayrıntılı bilgi veren Karaosmanoğlu, yerin altını demir ağlarla örmeye Gebze-Darıca metro hattı ile başlayacaklarını kaydetti.
Yerin altını demir ağlarla öreceğiz

Kentte yapılan yatırımları anlatan Karaosmanoğlu, "Ayinesi iştir kişinin işe bakılmaz. Kocaeli Raylı Sistemleri, Kocaeli Metrosu, Gebze OSB – Darıca Sahil Metro hattı bunlardan biridir. Bugün şehrimizin nüfusu yaklaşık iki milyon.  2023 yılı hesaplamalarına göre Kocaeli’deki günlük yolculuk sayısı 8 milyonun üzerinde olacak. Gebze, Darıca, Çayırova, Dilovası'nın yerleşik nüfusu yaklaşık 800 bin. Bu bölgenin günlük nüfusu ise 2 milyon. 1 milyon 200 bin kişi, bu bölgelere sabah giriyor, akşam çıkıyor. Şehrimizin gelişmesinin önünde böyle yoğun bir trafik engeli var.Lastik-İş Genel Başkanı Abdullah Karacan, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Gazetemizin Onursal Başkanı ve Genç Tur Yönetim Kurulu Başkanı Ali Genç, KOTO eski Meclis Başkanı Recep Ekşi basın toplantısından önce Antikkapı’nın bahçesinde sohbet etti. 

 

İSTANBUL İLE BİRLEŞECEK
 

Yollar, kavşaklar, tüneller yapıyoruz. Bir süre sonra bunlar yetersiz hale geliyor. Lastik tekerli toplu taşıma araçları, otobüsler, minibüsler, servis araçlarıyla bu ihtiyacı karşılamak mümkün değil. Tek çözüm, toplu taşımanın omurgasını yerin altına almak. Bu da ancak metro ile mümkün. Diğer taraftan, İstanbul'la neredeyse birleştik. Bilmeyen, sınırları bile ayıramaz. Her gün işe gelenler dışında, Özellikle hafta sonlarında İstanbul, Kocaeli'ye akıyor.


ENGELLERİ KALDIRACAĞIZ
 

Metro hattımızla, Kocaeli ve İstanbul'u yerin altından da birleştirmeyi hedefliyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile de Bu amaçla ortak çalışmalar yapıyoruz. Metro hattımız, İstanbul Metrosu'na da entegre olacak.  Kocaeli'nin geleceğine yatırım için yerin altında yeni bir yol açmaya başladık. Milletimizin önündeki engelleri kaldırmak için, Yerin altına demir ağlar örmek için yola çıktık. Gebze OSB – Darıca Sahil Metrosu'yla Kocaeli Metrosu'nun ilk adımını Gebze bölgesinde atıyoruz. İnşallah ikinci adımımız Körfez-Derince-İzmit-Kartepe Metro Hattı olacak” dedi. 

 

Başkan: Tek kuruş borç etmedim
Başkan: Tek kuruş borç etmedim
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı tarafından 2,5 milyara yapılması planlanan Gebze OSB-Darıca Sahil Metrosunun lansmanı Antikkapı’da gerçekleştirildi.
Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3317 TL 5.3105 TL
Euro
EURO
6.0586 TL 6.0344 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA