Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
Advert
TARİH 25.03.2019 SAAT 11:36:26
Advert
 
Advert Advert Advert

Çiftçiye 900 ton gübre

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli’de yem bitkisi eken 2 bin çiftçiye 900 ton gübre dağıttı. Törende başkan Karaosmanoğlu, çiftçilerden proje yapıp getiren çiftçilere destek vermeye devam edeceklerini kaydetti
Çiftçiye 900 ton gübre

Süriye ÇATAK TEK  -  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Tarım ve Hayvancılık Destekleme Projesi kapsamında Tarımsal Üretim Malzeme Dağıtım törenini Hasan Gemici Spor Salonunda gerçekleştirdi. 2 bin çiftçiye 900 ton gübrenin dağıtıldığı törene Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Tarım Kredi Kooperatifi Sakarya Bölge Müdürü Mustafa Erhan, ilçe Ziraat Odalarının yöneticileri, çok sayıda çiftçi ve Büyükşehir yetkilileri katıldı. 

 

900 TON GÜBRE DAĞITILDI 

Çiftçilere gübre desteği dışında bugüne kadar 3 bin 200 ton yem bitkisi tohumu desteği veren Büyükşehir Belediyesi, gübre desteğini Kocaeli sınırları içinde yem bitkisi yetiştiriciliği yapan çiftçilerin kompoze gübre ihtiyaçlarını karşılamak, verim ve beslenme özelliklerini iyileştirmesini sağlıyor. 2018 Sonbahar Yek Bitkisi Tohumu Destekleme Projesi kapsamında yüzde 25 hibe ile 2 bin çiftçiye 900 ton gübre dağıtıldı. 

 

 

GENÇLER KÖYLERDE ÇALIŞSIN

Dağıtım töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, daha önce tohum desteği verdiklerini hatırlattı. Çiftçileri desteklemeye devam edeceklerini ifade eden Karaosmanoğlu, “Bu sektör artık dünyada destekleniyor. Teşvikle gençleri ziraat ve tarıma yönlendirmek gerekiyor. Genç nüfusun köylerde çalışmasını istiyoruz. Asgari ücretle gidip bir fabrikada çalışacağımıza topraklarımızı değerlendirsek çok daha fazla para kazanırız. Biraz daha bilinçli bir tarım yapacağız. 

 

PROJE YAPIN DESTEKLEYELİM 

Biz yem bitkisi ekimini, buğdayı, slaj ekimini desteklemeliyiz. Toprağı bırakmayacağız. Kıyamete kadar bize lazım. Topraktan geldik toprağa gideceğiz. Topraktan besleneceğiz. Destek bizden üretim sizden. Her zaman yanınızda olacağız. Sulama ile ilgili güzel projeler getirin. Önümüzdeki yıllarda sulama ile ilgili pek çok yerde pompa ve motor çalışmaktan kurtaracağız. Akan sularla sulamanızı yapacaksınız. Göletlerimizden yararlanabilirsiniz. Güzel projeler yapın biz sizi destekleyeceğiz” dedi. 

Tarımın istedikleri noktaya gelmediğini söyleyen AK Parti Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, “Biz elimizden geleni yapıyoruz. Tarımı en iyi noktaya getirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Devlet olarak, yerel yönetimler olarak desteklemelerimizi sürdüreceğiz. Her fırsatta şalvarımı giyip, yemenimi takıp çiftçilerin içinde sorunları dinliyorum. Gördük ki Büyükşehir Belediye başkanımız hükümetten önce çalışmalara başlamış. Ata Tohumu projesine de en önce başlayan belediyelerden biri. Tarım Bakanlığımız ve Tarım Müdürlüklerimiz sahada olmalılar ve sorunları yerinde görsünler. Bu sorunları bize getirirlerse biz o zaman daha rahat çözeriz. 
 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
Anket
İzmit Belediye Başkanlığı seçimlerinde hangi adaya oy vereceksiniz?
Azize Sibel Gönül
Fatma Kaplan Hürriyet
Ahmet Özen
Hülya Yıldırım
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.5456 TL 5.5235 TL
Euro
EURO
6.2837 TL 6.2586 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA