Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 22.04.2019 SAAT 13:51:51
Advert
 
Advert

Bingöl Kocaeli’ye taşındı

19-22 Ekim tarihleri arasında Uluslararası Fuar Merkezinde düzenlenecek olan Bingöl Tanıtım Günleri açılış programı kent protokolünün yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. Açılış töreninde konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz “Kocaelili kardeşimizi Bingöl’e bekliyoruz” dedi.
Bingöl Kocaeli’ye taşındı

Arif BULUT - Anadolu Kocaeli’de projesi kapsamında bu yıl ilk kez gerçekleştirilen Bingöl Tanıtım Günleri etkinlikleri Uluslararası Fuar Merkezinde düzenlenen açılış programı ile başladı. 19-22 Ekim tarihleri arasında çeşitli etkinlik ve konserlerle devam olan tanıtım günlerinin açılış programına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, Kocaeli  Vali Hüseyin Aksoy, Bingöl Valisi Ali Mantı, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Fikri şık, İlyas Şeker, Cemil Yaman, AK Parti Bingöl Milletvekili  Feyzi Berdibek,  Ak Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Bingöl Üniversitesi Rektörü İbrahim Çapak, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, KOTO Başkanı Necmi Bulut, Kocaeli Bingöllüler Dernek Başkanı Ali Değirmenci ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.


MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ 

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Kocaeli Bingöllüler Dernek Başkanı Ali Değirmenci “ Tanıtım günlerimizi gerçekleştirmemizde birlere yardımcı olan başta Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu olmak herkese çok teşekkür ediyorum. Bingöllümüzü en iyi şekilde tanıtmak için birçok görüşme gerçekleştirerek bu güzel tanıtım günleri etkinliğini dolu dolu olması için çabaladık. Bingöllümüzü Kocaeli’ye taşımanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.  


KOCAELİ’YLE TEKRAR TANIŞ OLMAYA GELDİK

Değirmencinin ardından konuşan Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi “ Burada gezerken Kocaeli ve komşu illerde gelen vatandaşlarımızla büyük bir kültürel mozaik oluşturduk. Kocaeli çok büyük zenginliklere sahip bir il. Burada yıllar sonra Bingöl’ümüzü tanıtmaktan çok büyük mutluluk duyuyorum. Kocaeli’yle tekrardan tanış olmaya geldik.  Buraya kendimizi tanıtmaya ve kardeşliğimizi bütünleştirmeye geldik. Burada kültürümüzü tanıtarak ortak değerlerimizi ortaya koyacağız” ifadelerini kullandı.  
 


BİNGÖL’Ü BURADA YAŞAYACAĞIZ

Barakazi’nin ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise “ Tanıtım günlerimizin kardeşliğimize, birliğimize faydalı olmasını diliyorum. Belki Bingöl’e gitmek herkese nasip olmaz ama burada Bingöl’ü burada yaşayacağız. Kocaeli Türkiye’nin en zengin kentidir. Türkiye’nin tüm güzellikleri burada.  Kocaeli’nde her kültürden izler bulmak mümkündür. Aynı zamanda sanayi kenti oluşumuzla da üreten bir kentiz. Kocaeli’nde iş, dostluk, hoşgörü var. Burada her şeyi paylaşacak kocaman bir gönül var” dedi. 


KOCAELİ BÜYÜK BİR ÇİÇEK BAHÇESİDİR 

Karaosmanoğlu’nun ardından konuşan Kocaeli Milletvekili Fikri Işık ise “ Kocaeli sadece 81 vilayetimizden gelen insanların bir araya geldiği bir şehir değil. Kocaeli’nde hiçbir renk diğerini kapatmıyor.  Kocaeli her kültürleri ile büyük bir çiçek bahçesidir. Bu çiçek bahçesinde her bir çiçeğin ayrı bir kokusu var. Bu güzel kokulardan bir tanesi de değerli kültürü ile Bingöl dür. Bingöl “tavizsiz” bir şehirdir. Kocaeli’nde 15 yıl önce her şey farklıydı, 15 yıl sonra da her şey daha da farklı olacaktır. Tanıtım günlerinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. 


BİRLİK VE BERABERLİĞİ BİR KEZ DAHA GÖRDÜK 

Işık’ın arından konuşan Bingöl Valisi Ali Mantı “ Kocaeli’nde birlik ve beraberliğimizi bir kez daha gördük. Bugünümüzün birliğimize, beraberliğimize katkıda bulunmasını diliyorum. Tanıtım günlerinin gerçekleştirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Mantı’nın arından konuşan Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy ise “  Kocaeli önemli kentlerinin başında geliyor. Geçtiğimiz yıl vergi gelirleri ile 2’inci sırada yer almaktadır. Kocaeli Türkiye’nin her bölgesinden insanların huzur içinde yaşadığı bir kenttir. Bu huzurda Bingöllü kardeşlerimizin de büyük katkısı var. Tanıtım günlerinin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. 


BİNGÖL’E BEKLİYORUZ 

Vali Aksoy’un ardından konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz “ İlk defa Kocaeli’nde Bingöllümüzün tanıtımını gerçekleştiriyoruz. Çok şükür Bingöllü bu gün Kocaeli ye taşımız olduk. Artık eski Türkiye yok. Artık Bingöl’de de havaalanımız var. Mesafeler artık kısa. Daha fazla Kocaelili kardeşimizi Bingöl’e bekliyoruz. Doğası bozulmamış yaylarımız, göllerimiz, tarihi mekânlarımız var. Her şeyden önemlisi de gönlünü size açan Bingöllü kardeşlerimiz var. Bugün bir üretim şehrinde konuşuyoruz. Buraların daha az göç alması için Anadolu’da daha fazla iş alanı oluşturmamız gerekiyor” dedi.


KOCAELİ SANAYİ KENTİ OLMASININ YANINDA KARDEŞLİK ŞEHRİDİR

Sözlerine devam eden Yılmaz “Bizim bir iddiamız var Bingöl’de Kocaeli kökenli insanları göreceğiz. Bingöl’e yapacağımız yatırımlarla göçü durdurarak göç alacak konuma geleceğiz. Ülkemizi bölmek için çok uğraştırlar, uğraşmaya devam ediyorlar ama başaramadılar, başaramayacaklar. Biz birbirimize daha fazla inandıkça inşallah çok güçlü bir şekilde geleceğe yürümeye devam edeceğiz. Bu anlamda Kocaeli’ye teşekkürlerimi sunuyorum. Kocaeli sanayi kenti olmasının yanında kardeşlik şehridir. Hem iyi bir Kocaelili olacağız, hem de iyi bir Bingöllü olacağız.  Lütfen Bingöllüler Kocaeli’nde sosyal hayatta daha fazla olun” ifadelerini kullandı.  

  

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.8112 TL 5.7880 TL
Euro
EURO
6.5348 TL 6.5088 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA