Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 24.01.2019 SAAT 14:48:35
Advert
 
Advert

Cihan Hastanesi'nde önemli operasyon

Cihan Hastanesi önemli bir operasyon gerçekleştirdi.
Cihan Hastanesi'nde önemli operasyon

71 yaşındaki hasta; sırt ağrısı, bel ağrısı, yürüme güçlüğü, bacaklarda uyuşma, idrar kaçırma şikayetleri ile farklı kurumlarda, çeşitli hekimlere muayeneler olmuş, hastaya bel fıtığı olduğu söylenerek ilaç tedavisi uygulanmış. 
Ancak hastanın şikayetleri 2 aydır giderek daha da artmış. Bu şikayetlerle hastanenin Nöroloji Polikliniğine başvuran hastaya Nöroloji Uzmanı Dr. Özden Obuz tarafından gerekli muayene ve tetkiklerin yapılmasından sonra üst torakal omurilik tümörü tanısı koyulmuş ve ameliyat için Beyin Cerrahi Uzmanı Op. Dr. M. Şükrü İnan’a sevk edilmiş. 
Hastanın muayenesi sonucunda bacaklarda ciddi güç kaybı, her iki tarafta düşük ayak tespit edildi. Desteksiz yürüyemez haldeyken gerekli hazırlıklar yapılarak hasta ameliyata alındı. Üst sırt bölgesindeki omurilik tümörü mikro cerrahi ameliyat ile total olarak çıkarıldı. Patoloji sonucunun iyi huylu tümör (menenjiom) olarak gelmesi doktorları memnun etti. Ameliyat sonrası şikâyetleri sona eren hastanın düşük ayak durumu da düzelerek desteksiz yürümeye başladı. Hasta sağlığına kavuşturularak taburcu edildi.

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3317 TL 5.3105 TL
Euro
EURO
6.0586 TL 6.0344 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA