Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 23.04.2019 SAAT 15:38:06
Advert
 
Advert

Büyükkaya’ya vefa

Türk sigortacılığının duayenlerinden, AK Parti İstanbul Kurucu İl Başkanı ve eski Milletvekili Dr. Alaattin Büyükkaya için Akça Koca Kültür Platformu'nca vefa gecesi düzenlendi
Büyükkaya’ya vefa

Hasan Uzunhasanoğlu başkanlığındaki Akça Koca Kültür Platformu, Avrupa Birliği Bakan Yardımcılığı'ndan emekli Dr. Alaattin Büyükkaya için vefa toplantısı düzenledi. Aynı zamanda sigortacılığın duayenlerinden, AK Parti İstanbul Kurucu İl Başkanı, 2 dönem İstanbul Milletvekili olan Dr. Alaattin Büyükkaya için tertiplenen; Günümüze ve geleceğe iz bırakan, gönül adamı Dr. Alaattin Büyükkaya'ya vefa toplantısı Emex Otel’de gerçekleşti. Selçuk Arslan’ın sunup yönettiği toplantı, Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müdür Yardımcısı Kenan Serhat İnce’nin Rumeli ve Tokat türküleriyle başladı.


HÜZÜNLENDİRDİLER

Mini konserin ardından konuşan Platform Başkanı Hasan Uzunhasanoğlu, "Dr. Alaattin Büyükkaya ağabey yıllardır platformumuz çalışmaları içinde bilgi ve tecrübelerinden istifade ettiğimiz bir büyüğümüz. Böyle bir akşamda hatırlanıp anılmayı hak eden büyüğümüzün toplantısını şereflendirenlere teşekkür ediyorum" dedi. Uzunhasanoğlu'ndan sonra oğlu Tolga Büyükkaya ve kardeşi Necati Büyükkaya'nın ağzından Dr. Büyükkaya’nın hayat hikayesi ilgiyle izlendi. Çocukluk arkadaşları Cemal Cirit ile Ömer Gürer zaman zaman dinleyicilerin hüzünlenmesene sebep oldu.


TEK TEK ANLATTILAR

Platform Yöneticisi Dr. Ayşe Zeynep Turan, gençlik arkadaşı Nuri Leblebici, eski Anap Milletvekili Dr. Alaattin Fırat’tan sonra Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim üyesi Doç. Dr. Banu Gürer söz alarak, "Babam Nihat Gürer'in başkanlığı zamanında Kocaeli Ticaret Odası’nın ekonomi danışmanı olarak görev yapan Alaattin amca ailemizin de saygı duyduğu bir büyüğümüz olmuştur." dedi. Yeni Şafak Gazetesi Ankara Haber Müdürü Hüseyin Likoğlu ise konuşmasında meclis hatıralarına yer verdi.


EN BÜYÜK ŞANSIM

Dr. Alaattin Büyükkaya, Türk Petrol Vakfı'nın Müdürü olan rahmetli Fethi Gemuhluoğlu için “Hayatımın en büyük şansı olmuştur” derken, Nişantaşı Üniversitesi Öğretim Üyesi olan oğlu Dr. Ali Gemuhluoğlu da açıklamalarda bulundu. Dr. Halil İbrahim Kahraman'dan sonra İstanbul Ticaret Odası Dış İlişkiler Uzmanı Emire Başar babası rahmetli Prof.Dr. Haşmet Başar ile aile büyüğü Dr. Büyükkaya arasındaki hatıralarını anlattı. "Yalnız Yürümeyeceksin" kitabını kaleme alan Gazeteci - Yazar Mehmet Cemal Çiftçigüzeli kitabın hazırlanışı sırasında yaşanan ilginç olaylara yer verdi.


MÜZE EV YAPILACAK

Dr. Alaattin Büyükkaya ile en çok hatırası olan Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş ile eski İstanbul Ticaret Odası Başkanı Doç. Dr. Murat Yalçıntaş da unutulmaz anları anlattı. Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Yaşar Akça, Büyükkaya’nın Tokat’ta gerçekleştirdiği çalışmalar ve ceviz ekiminde elde edilen başarıları anlattı. Ahsen Okyar da, “30’a yaklaşan yurt dışı seyahatimizde beraber olduğumuz ve birbirinden ilginç hediyeleri evine taşıyan Dr. Alaattin Büyükkaya ağabeyin müze evinin açılışını da en kısa sürede gerçekleştirmeliyiz” dedi. 58 - 59. hükümetlerin Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun ise, “Yaşarken hatırlanmak çok güzel” dedi.


HEDİYELER VERİLDİ

Ressam Emine Vildan Çağlar, Körfez Marmara Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Esener Macil, eski Kuruçeşme Belediye Başkanı Ali Kahraman, Emre İpekli, Kültür Okulları Kurucusu Ali Aydemir, Dr. Halil İbrahim Kahraman ve Kocaeli Kandıralılar Derneği Başkanı Abdurrahman Kaymak hazırladığı hediyeleri, Müjgan-Alaattin Büyükkaya çiftine takdim etti. Akça Koca Kültür Platformunun hediyesini de yöneticiler verdi. Dr. Alaattin Büyükkaya; “Ailem ile bugünlere kavuşurken; üzerimde emeği olan büyüklerim başta olmak üzere, tanıma imkanı bulduğum güzel insanlara, bu akşam bizleri yalnız bırakmayan Sizlere ve Akça Koca Platformu üyelerine teşekkürlerimi sunuyorum.”dedi.

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.8446 TL 5.8212 TL
Euro
EURO
6.5735 TL 6.5473 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA